Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Kam odvést vodu z okapu

Od: janmach odpovědí: 10 změna:
Dobrý den, měl bych dotaz co se týče odvodu vody z okapu. Vodu z okapu nechci dále zpracovávat a přemýšlím jak se jí co možná nejlépe zbavit. Přemýšlím, že bych vykopal nějakou větší jámu, dal tkaninu, vysypal nějakými většími kameny a do teto svedl vodu z okapu. Co myslíte? Budu rád za každou radu. Děkuji

 

 

10 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

3x
avatar clayman
Ano, to je klasická vsakovaci jáma. Jde jen o vhodnou velikost a aby byla položená dostatečně hluboko, aby nad ní mohla růst třeba tráva.

 

heluska
hodnocení

1x

docelá vám závidím, v době , kdy je několik let sucho a neprší třeba tři měsíce, je každá kapka vzácná,třeba jen na zavlažování trávníku, ale je to vaše volba., nechte vodu z okapu odtéct

 

hodnocení

1x
avatar ferax

Podle místní situace, pokud je terén mírně z kopce udělal bych pouze trativod.

 

hodnocení

1x
avatar jmlc
Zajímal by mne názor @jedubabky. Protože si myslím, že stavba musí mít v případě kolaudace svod do dešťové kanalizace. Samozřejmě bude záviset na dalších neuvedených maličkostech.
doplněno 11.04.19 11:11:

No já mám před domem kanalizaci splaškovou a dešťovou. Při kolaudaci jsem musel mít samozřejmě splaškovou napojenou - jako závada mi byla napsána nenapojení do dešťové kanalizace.

Osobně mám tedy na pozemku jímku, resp. septik používaný na dešťovou vodu s čerpadlem pro zalévání zahrádky. Přitom mých 8,5 kubíku je málo - jen tak na 14 dnů sucha, když potřebuju zalévat stromky kvůli úrodě (na trávu kašlu).

Trativod ale (byť dešťový) nemusí být někdy nejlepší řešení - záleží na pozemku a umístění. Může to způsobit další problémy, třeba i sousedům...

NESMÍ být odvod do kanalizace. Většina kanalizací/čištiček na dešťovku nemá kapacitu a především by měl být už déle platný zákon, že dešťová voda se musí "zpracovat" v rámci pozemku, kam "dopadne". Vsakovací jáma je tedy nejmenší zlo, jak se s tím vypořádat. Samozřejmě většina lidí (i já) má raději jímku, kde vodu skladuje a používá k zalévání. Ale je to holt investice.

jmlc: Když vezmu doslova platné zákony (a je to logické), tak i kdyby v ulici byla dešťová kanalizace, nesmí se do ní dešťové vody z nového objektu odvádět. Dešťové vody se musí "zlikvidovat" na pozemku kam spadnou.

jenda2*
U starych domu je svedena destova voda do povrchove kanalizace. Nasledne se to resilo jinak. Dulezite je, jak to mate v kolaudaci. Ale skoda kazde promarnene vody.

 

hodnocení

0x

Já bych ještě popřemýšlel nad IBC-kontejnery.

Můžeš vodu nachytat do kontejnerů a pak ji třeba přes malou hadičku vypouštět buď do vykopané nebo vyvrtané díry pro vsakování.

Když budeš dělat vsakovací jámu, tak ji musíš nadimenzovat na největší déšť.

Když ti ale to množství vody pochytají kontejnery, tak z nich potom voda může odtékat třeba 2 dny než se kontejnery vyprázdní. A tím že budeš kontejnery pomalu vypouštět, tak ti stačí menší díra na vsakování vody.

 

smode*
hodnocení

0x
Dobrý den. Můžete použít vsakovací bloky. Vlastní zkušenost, spokojenost.

 

hodnocení

0x

Nech to vsakovanie urobíte akýmkoľvek spôsobom, urobte to v rámci možností tak, aby prípadne v budúcnosti nebol problém so zachytávaním. Možno zmeníte názor vy, možno ten, čo tam bude po Vás.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]