Majet. třetí osoby jak bránit před exekutorem

Od: Datum: 14.11.12 13:33 odpovědí: 4 změna: 14.11.12 15:28

Dobrý den,

mám dotaz bydlím v rod.domě kde jsem hlášen Já s rodinou a nyní se sem chce nahlásit sestra ,která má podíl 1/12 nemovitosti nedohodli jsme se na vyplacení a proto se sem chce přihlásit k trvalému bydlišti aby mě a mé rodině přišel exekutor a vzal vše z vybavení bytu i když tato osoba zde nežije nebydlí ... udávám bydlí v Praze ... samozřejmě má exekuci na majetek ,mám strach že sem vtrhnou a vezmou moje vybvení které je naše néé její ... a co všechno může odnést někde jsem četl že nesmí brát věci dětem a ani veci které jsou potřebné k běžnému užití. děkuji za radu jak s ní vyběhnout děkuji K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 13:56
avatar

V tom případě bych s tímto případem předem seznámil příslušný exekutorský úřad a prokázal, že vy a sestra nevedete společnou domácnost. Protože až vám zazvoní exekutor u dveří, bude pozdě - exekutor může vzít vše co má nějakou cenu a až následně se dotyčné věci soudně vyjímají z exekuce. V každém případě je dobré mít schované účtenky, faktury atd.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 14:38

toto ale exekutora asi zajímat nebude že nevedou společnou domácnost i když asi bych jim to tam pro jistotu písemně nahlásil i se sepsaným majetkem. Účtenky, pokud nejsou napsány na jméno, tak taky moc nepomůžou, až při dokazování u soudu. Já bych si asi veškerý majetek řádně natočil na video a přizval svědky, tím budete mít u soudu velkou šanci. Jinak znám už dost lidí kteří v roli třetích osob musí čelit těmto problémům. Bohužel tento špatný zákon exekutorům nahrává.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 14:59
avatar

Exekutor má jít tam, kde se povinný převážně zdržuje, což nemusí být vždycky jen místo trvalého pobytu (co třeba lidi, co mají trvalý pobyt na obecním úředě? Přijde tam úředníkům exekutor zabavovat počítače?) V každém případě si myslím, že se vyplatí s exekutorským úřadem spíš spolupracovat, než se pak divit a soudit.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lujs®
Datum: 14.11.12 15:28
avatar

Dost silně pochybuju že bude někdo obvolávat všechny exekutory v republice a zjišťovat jestli vedou proti někomu z jeho příbuzných exekuci a ještě víc pochybuju o tom že to exekutor někomu sdělí.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.