Komunální odpad

Od: Datum: 14.11.12 11:27 odpovědí: 8 změna: 14.11.12 18:21

Bydlíme s přítelkyní u kamaráda,kterému umřela maminka na rakovinu.Při stěhování jsme si určili všechna pravidla jako (nájem,voda,elektrika), ale na odpad jsme zapoměli.Já i přítelkyně máme trvalý pobyt jinde než vě městě kde momentálně bydlíme.Nemáme ani smlouvu,vše je smluvně dohodnuto, ale našemu spolubylícímu se najednou nechce nic platit.Přišla upomínka za komunální odpad ve výši 500kč na jeho jméno.A on teď chce abychom jeho složenku zaplatili. Otázka zní: máme povinost platit složenku cizího člověka.On tvrdí,že když s ním bydlíme (byt je města),musíme platit popelnice.Ale nechce si nechat vysvětlit,že komunální odpad platím tam kde mám trvaý pobyt.Mohl by nás někdo rozseknout,kdo má pravdu,jestli on či já. Děkuji Honza


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.11.12 11:42

Komunální odpad platíte tam,kde jste přihlášen k trvalému pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 14.11.12 12:00
Jak se plati komunalni odpad ve vasem meste - podle prihlasenych osob v domacnosti? Protoze jeste jestli tam zijete nacerno, tak on plati za popelnici, jako by tam bydlel sam (tedy sazbu za jednoho cloveka, i kdyz vytvarite odpadku za 3 lidi). Podle me byste meli kazdy platit svuj dil nakladu za odpad a byt radi, ze vam mesto uctuje odpad jen za jednu osobu, misto za 3.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 12:06
avatar

Já bych to brala tak, že pokud Vám kamarád přenechal byt k užívání se vším všudy, tak i s platbou za popelnice. Zase to není tak závratná částka, takže já bych to zaplatila.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.12 12:24

Vy plaťte jen tam, kde máte trvalé bydliště. Váš spolubydlící si to zaplatí sám. To, že platíte třeba v Ostravě a bydlíte v Brně? Bohužel, je to tak nastavené, ale zase plno lidí bydlí opačně, takže ve výsledku se to třeba nuluje. Takto byste platili odpad 2x, a proč? Kdyby Váš spolubydlící měl trvalé bydliště jinde, tak by taky neplatil, a de facto byste měli v místě pronájmu popelnici zdarma. Takže radím-neplaťte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 12:37

Pokud tam bydlíte ( se vším všudy) a generujete tam i odpad,tak by jste to měli zaplatit.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.11.12 13:13
avatar

Kamrád dostal od města složenku, tedy má v bytě trvalé bydliště. A nejen to, po úmrtí matky se on stal nájemníkem, zřejmě s ním dle platných zákonů město sepsalo novou smlouvu o užívání bytu.

Každý člověk někde platí poplatek za komunální odpad. V běžném případě platí a bydlí (tvoří odpad) v jedné obci, v mnoha případech ale někde platí, jinde bydlí. Ono se to celkově vyrovná. Ale na to, že jednou za rok někde zaplatím okolo 500 Kč za svůj odpad, musím být připravena, ať už bydlím pořád na jednom místě, nebo šmejdím po světě.

Kamarád by měl zaplatit ze svého, po vás ale může chtít vyšší částku za užívání bytu. Tím se nějak "zahojí".

Ve vaší otázce ale nacházím závažnější problém. Váš kamarád pronajímá městský byt. Neznám příslušné zákony. Sice o kamarádovi píšete jako o spolubydlícím, ale to už těžko odůvodní, že žije se svou partnerkou/partnerem. Vím, že se města těmto praktikám brání a v některých případech hrozí, že město nájemní smlouvu zruší a svůj byt pronajme potřebnějším. Připomínám to, abyste jednou nemuseli řešit závažnější problém než 500 Kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: luke237
Datum: 14.11.12 13:20
Jak jiz bylo receno, dale bez souhlasu mesta pronajimat mestsky byt s pravdepodobne regulovanym najemnym, neni - rekneme to takhle - zrovna moc legalni.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.11.12 18:21
avatar

Kajmane, uplně jednoduché,

Asi bydlíte ve městě, kdese platí odpadky dle vyhlášky obce a to 500Kč na hlavu, dle matriky. proto je určena platba jen osobám s trvalým pobytem v tomto místě. Pokud vy máte trvalý pobyt jinde, platíte asi tam, nebo má obec jinou vyhlášku.

Doporučuji neplati nic za někoho jiného. Pokud se ale rozhodnete a budete platit za jiného, ozvěte se, pošlu vám i svoje složenky.

Milan

ICQ 55180641

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.