Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Topím, ale je tu stále zima - proč?

Od: anonymka odpovědí: 77 změna:

Dobrý den, měla bych dotaz ohledně vytápení. Máme termostat v obýváku, nastavím na 22stupńů, kotel sepne, vytopí na 22stupňů, vypne, chvíli je tu teplo, ale po cca 10 minutých je v obýváku zima. O ostatních místnostech domu ani nemluvím. Když se podívám na termostat, tak je na něm pořád 22stupňů. O noci ani nemluvím, nastavím na 21,5stupně a ráno je tu zima jak v márnici. Můžete mi poradit jak je to možné? Okna těsní, vše OK. Děkuji za odpovědi.

 

 

77 odpovědí na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

hodnocení

6x

Jen úvaha - proč teda termostat nedrží nastavenou teplotu? Přece když se okolí tak podstatně ochladí, musí kotel sepnout. A já mám pocit, podle toho, co tazatelka píše, že nesepne. Kdyby měl ten barák tak špatnou izolaci, tak kotel se bude snažit držet nastavenou teplotu a pojede pořád,ne? Má tam nastavenou velkou hysterezi nebo nějak špatně zvolený program, fakt nevím. Jen že by to bylo jen ztrátama se mi nezdá.

Kotel při poklesu teploty o ten stupeň sepne, ale doba je dlouhá a po celou to klesání se zdá chlad, jakmile začne topit, hned se zdá teplo i když na termostatu ještě těch 22 ani není...

jenda2*
Jedine mozne vysvetleni je pruvan. Az bude mrznout,tak tazatelka protopi uspory?

 

hodnocení

4x
avatar magdon

Jsou v podstatě jen 2 možnosti:

příliš prochladlé stěny - když budete topit delší dobu (pár dnů), stěny se prohřejí a bude to v pohodě.

špatná izolace budovy, netěsná okna - přetěsnit (vyměnit) okna (dveře), zaizolovat budovu.

3. možnost - vadný termostat bych asi vyloučil.


doplněno 08.10.18 09:05:

Ty tlusté zdi jsou z čeho? Kámen, cihla, beton? Jestli jsou kamenné, trvá to hóóódně dlouho, než se ohřejí. Ovšem pak taky trvá dlouho, než zase na jaře vychladnou. Takže v tom případě teď topit, topit a topit, až se stěny ohřejí budete zase topit o to méně. Výhodu tlustých kamenných zdí oceníte v parném létě, udrží Vám příjemný chládek (ušetříte za chlazení). U zdi cihlové je efekt menší a nejhorší je u betonu (což asi nemáte, leda bydlíte v protileteckém bunkru *smich*).

Je sice možnost izolovat stěny zevnitř, ale to bych nedělal, nevýhody rozhodně převažují nad výhodami.

anonymka
hodnocení

takže zateplit dům, myslela jsem, že se tomu vyhneme, když máme 80tky zdi, ale zřejmě ne

 

ben®
hodnocení

4x
avatar ben

Dobrý den, nesoulad mezi termostatem a nastavením kotle (přidejte na kotli, aby běžel častěji či déle). Zdravím!


doplněno 08.10.18 08:59:

Zkuste to "vyladit". Jinak, na termostat by nemělo svítit sluníčko, ale to asi víte.

anonymka
hodnocení

Zkusím, děkuji

 

figurek*
hodnocení

4x

jednak že se jedná o tepelnou kapacitu stěn, kdy teplo vám do stěn docela normálně zasakuje, no a zadruhé, mrkněte se na diagram. Není tak složitý, jak by se na první pohled zdálo. Vidíte, že první vnitřní vrstva je z omítky 15 mm, druhá vrstva je obyčejné cihlové zdivo 800 mm, třetí vrstva je zase omítka 15 mm a jako čtvrtou vrstvu jsem přidal polystyren o tloušťce 100 mm. A tato čtvrtá polystyrenová vrstva má více než dvojnásobný tepelný odpor (Rj), než celá vaše osmdesát centimetrů silná cihlová zeď. Takže zateplení se asi nevyhnete.

Jestli si chcete zaexperimentovat, zkuste link :)

stavba.tzb-info.cz/...

Topím, ale je tu stále zima - proč?

 

hodnocení

4x
avatar ferax

Těch možností je víc, jak už zde bylo popsáno. Zkuste pro začátek utěsnit okna, také nejvíc tepla uniká špatně zaizolovaným stropem. Podívejte se, zda termostat nevypíná čerpadlo, znamenalo by to, že neexistuje setrvačnost vytápění, ale kotel pak sice topí, ale topení kolísá, podle toho zda běží, nebo neběží čerpadlo.


doplněno 09.10.18 12:06:

Ještě je potřeba brát v potaz jednu skutečnost. Podstatnou roli hraje vlhkost vzduchu. Pokud je vzduch sušší, pocitově je tepleji, než když je vyšší vlhkost vzduchu, to se pak za stejné teploty zdá být chladněji.

Mýlite se, s tou vlhkostí je to naopak.Pro vyšší pocit tepla je výhodnější vyšší RH, protože dochází k nižšímu odparu z těla a tudíž je méně ochlazováno.

ivanhorseman® - mám zkušenost, že při suchém vzduchu je pocit z teploty v místnosti příznivější, než při stejné teplotě při vyšší vlhkosti. Paradoxně je to např. u moře obráceně, kdy i při vysokých teplotách je příjemněji pro vysokou vlhkost vzduchu.

 

 

hodnocení

4x

Problém je v tom, že se v místnosti ohřeje pouze vzduch na 22o C a pokojový termostat kotel vypne. Tlusté studené zdi se nestačily prohřát. Ja třeba obětovat peníze, nastavit termostat na 27o C a pomocí této vyšší teploty zdi vyhřát. Až přestane teplota vzduchu v místnosti rychle klesat, tak je možno teplotu na termostatu postupně snižovat. Plynové topení ve staré zástavbě je přepych *zed*

Tondo, tazatelka píše:

Že je jí je při teplotě 22°C teplo a pak při stejné teplotě zase zima?

To je uplně normální jev u plynového topení, proto jsem změnil nastavení u termostatu...zkrátka dám termostat třeba na 22, nebo víc, a na kotli nastavím aby kotel musel stále dotápět a té nastavené teploty nedosáhl, nebo ji za dlouho dosáhl a na chvíli vypnul.

Zkrátka kotel musí pořád topit aby ohříval vzduch, pak je pocit tepla, jakmile radiátory vychladnou, je pocit chladu i když v místnosti je 22.Na kotli to vychází třeba na 50...

No a nebo topit v kotli na uhlí, tam tento efekt nehrozí protože kotel taky topí stále a vychladá jen pomalu.

lvicek*

Mohu se zeptat,jak nastavit správně křivku kotle aby vytápěl na požadovanou teplotu neb i já mám problém,že mám na termostatu nastaveno 23 stupňů abych dosáhla alespoň 20 ale nedostanu se dále jak na 19 stupňů.

 

hodnocení

3x
avatar milancukrar

Někde něco děláte špatně, nemůže být tak rychlý únik tepla. To by tam nesměli být okna a dveře.

vytopí na 22stupňů, vypne, chvíli je tu teplo, ale po cca 10 minutých je v obýváku zima
Definujte teplotně co je již zima.

...22stupňů, vypne, chvíli je tu teplo...10 minutých je ... zima...tak je na něm pořád 22stupňů..

Funguje termostat? Máte i jiný teploměr? Kde je umístěn termostat? Jsou radiátory teplé po celé ploše?

anonymka
hodnocení

termostat funguje, jiným teploměrem (jak už mi radili dříve) jsem to dneska měřila, ukazuje stejně jako ukazuje termostat liší asi jen o desetinu. Termostat je v obýváku, radiátory jsou teplé po celé ploše

Omlouvám se za upřimnost, ale někde něco nepíšete správně.

jednou je 22°C a je teplo, podruhé je rovněž 22°C a je zima?

 

hodnocení

3x

Anonymka - podle tvých odpovědí mi připadá, že si s náma hraješ na schovávanou.

Ať dostaneš jakoukoliv radu, tak na ni zareaguješ, ale sama se nijak nesnažíš zjistit kde je problém.

Takže asi budeš muset pozvat nějakého topenáře, který na místě zkusí najít problém.

Když máš 80cm silné zdi tak to nebude zrovna novostavba, ale spíš starý kamenný dům. Odhaduji to na vlhkost ve zdech, která snižuje pocitovou teplotu v místnosti.

A to jak popisuješ, že protopíš jmění tím plynem, tak to tak bohužel bude. Ty totiž potřebuješ ohřát vzduch v místnosti a zdi v místnosti. Když budou nahřáté zdi, tak budou vyzařovat teplo zpět do místnosti. Pokud budeš ohřívat pouze vzduch v místnosti, tak teplý vzduch vystoupá ke stropu a u podlahy budeš mít zase zimu. Pokud ty zdi jsou vlhké, tak musíš ohřát vzduch v místnosti a po zvýšení vlhkosti v místnosti průvanem vyvětrat (vlhký vzduch z místnosti pustit ven a do místnosti pustit studený suchý vzduch z venku).

dedamraz

Jasně, že jo.

Vyprovokovala debatu a víc se neozívá.

Buď se dobře baví tím, jak se rádcové snaží a nebo už zmrzla.

 

anonim*
hodnocení

2x

Když anonymko napíšeš čím a jak topíš, tak anonim rád poradí.

Vše není OK. Kdyby bylo vše OK, tak si nebudeš stěžovat na zimu.

anonymka
hodnocení

Topíme plynem

 

jurajjuraj*
hodnocení

2x

jestli kotel natopi na 22 stupnu (zmereno jinym teplomerem?) a pak se honem vychladi tak jedine zatepleni ( okna, steny, strecha), akorat nechapu proc kdyz spadne teplota v mistnosti termostat porad ukazuje 22 stupnu, je to treba overit jinym teplomerem

anonymka
hodnocení

jiným teploměrem jsem měření neprováděla, každopádně se místnost ochladí a je tu studený vzduch

jurajjuraj*

tak zmerit, akorat mi neni jasne jak se muze behem 10 minut vyvetrat

Všechno ukazuje správně, nic se nevyvětrá, je to pouze o pocitu...Když topí, je teplo, když radiátor vychladá, zdá se zima, je vidět, že jste se s tímto nikdo nesetkal, bydlíte v panelákách...

jurajjuraj*

bydlim ve starem rodinnem dome, plastova okna, zateplene steny, zateplena strecha ( 50cm ) ale tohle fakt neznam, neni to jen o tom ze proste kdyz se netopi a jsou studene radiatory tak proste mate pocit ze je zima?

Juraji, bydlíš v domě, ale topíš v kotli uhlím, protože tohle umí jenom plyn :))

jurajjuraj*

ma kotel na tuha paliva i plynovy kondenzacni kotel , o kotli na tuha paliva se ted nebavim protoze tam muzu mit okna otevrene a stejne je doma pretopeno, mluvim o plynu ale tohle neznam, mam kotel nastaveny tak aby topil malo a dlouho ale aby pritom udrzoval nastavenou teplotu, ted mi treba ukazuje na termostatu teplotu vody v topeni 23°C, coz je vpodstate nic ale doma je porad kolem nastavenych 22,5

takze jsme zas na zacatku :D pokud natopite na 22 a za deset minut kdyz vypne kotel mate pocit zimy, ale doma je porad teplota 22 tak je problem ve vas, pak jedine kotel na tuha paliva a topit v kuse, to budete mit sice pocit tepla ale taky bude pretopeno, nevim co mate za kotel na plyn ale pak zkusit jine nastaveni

 

hodnocení

2x
avatar bruno2

Jestliže termostat vypne kotel při 22°C a po chvilce je vám zima, i když termostat i teploměr ukazuje stále 22°C, nevidím problém v otopném systému. Spíše je problém ve vnímání pocitové teploty, v termoregulaci vašeho těla. Zkuste si pozvat někoho na návštěvu, zda bude mít podobné pocity jako vy.

anonymka
hodnocení

ano, také mě to již napadlo, ale přeci neni možné, že v noci tu je 21stupňů a strašně studený vzduch

shaleman*
Je to mozne. Jak se pise vyse - mate studene zdi. Az se nahreji, bude tepleji. Musite prenastavit kotel.

 

o2bee
hodnocení

2x

Zdravim, a co prijem chladu ze spodni casti, od podlahy? Neni pod Vami nezatepleny sklep a prijimate zimu celou plochou bytu? :) Pripadne samovolne odsavani vzduchu do kominu, nucene odsavani digestore?

anonymka
hodnocení

Podlahu jsme dělali na jaře, sklep pod námi není. A ano, všude po celém domě je zima, odsávání vzduchu do komína to není a nucené odsávání digestoře také ne

 

topeni
hodnocení

2x

Těch možných chyb je více.

Také by bylo dobré vědět, jak chodíte v bytě oblékaná, jestli na sobě nemáte jenom tričko s krátkým rukávem.

Já topím na 19 a nosím mikinu s dlouhým rukávem a tepláky, či legíny a též ponožky.

Ve 22 stupních bych se upekla.

Nemáte také nízký krevní tlak? Takoví lidé jsou zimomřiví a je jim stále zima.

Tepelná pohoda se odvíjí od vyzařovaného tepla-zimy ze stěn.

Pokud máte studené stěny a táhne od nich chlad, tak Vám teplo, příjmně nikdy nebude.

Jak zde již někdo napsal o spínání kotle, tak mě také kotel spíná častěji. Jestliže ale Váš kotel vydrží 10 minut bez spínání a máte pořád po těch 10 minutách teplotu 22 stupňů, ale ze zdí čiší chlad, a ledový vzduch, je to divné, to se totiž vylučuje navzájem.

Takže, nechte to na chlapovi, pokud nějaký je, a přece jenom tomu trošku rozumí více, nebo si zavolejte odborníky, kteří se Vám podívají a proměří povrchovou teplotu stěn, zdí, spočítají únik, a výkonnost otopné soustavy.

Když jí je při teplotě 22°C teplo a pak při stejné teplotě zase zima? To není špatným oblečením.

 

555
hodnocení

2x

Někdo si z rádců vyloženě utahuje a baví se tím.

Teplota, když kotel sepne je 22° a je "teplo".

Když kotel vypne, tak je teplota stále 22° (ověřeno i drhým teploměrem), radiátory jsou při tom ještě teplé, ale je "zima".

A pokud si legraci nedělá a myslí to vážně, tak ani nemůže jít o pocitovou teplotu, ale spíš o problém jiného rázu - "kotel jede, tak je mi teplo" / "kotel nejede, tak je mi zima".

Už druhý, který pochopil tazatele...

No, popravdě řečeno - nemusí to být úplně pravda. Běžný teploměr neměří tepelnou pohodu (pocitovou teplotu), ale teplotu vzduchu. Nezahrnuje sálání.

Tepelná pohoda se měří jinak.

Ra, když Vám někdo sdělí, že má doma 22°C a je mu teplo, pak sdělí, že teplota je stejná 22°C a je mu zima, copak si asi pomyslíte o takovém člověku?

Nikdo si z rádců neutahuje, také jsem se s tímto jevem setkal, když jsem přešel před 15 roky na plyn, tehdy se mi zdálo 21,5 strašně málo a byla nám taky zima, byli jsme zhýčkaní z kotle na uhlí, ani přidání na 22 nepomohlo, zkrátka když kotel stál, radiátory vychladly a byla pocitově zima.Někde jsem nahoře popsal jak to vyřešit, věřím, že to pomůže.

Na tuto myšlenku mě přivedl kamarád který žádný pokojový termostat nepoužívá a teplotu v baráku ovládá pouze termostatem na kotli, chce to jen vyzkoušet a vyladit, na kolik kdy topit.

Milane - kdyby nebylo možné, aby při stejné teplotě vzduchu bylo člověku teplo nebo zima, nefungovalo by topení infrapanely ..

Ale tazatelka nemá panely, ale radiátory.

Pokud sedí blízko, funguje to stejně.

Ale nejspíš je to u žen obvyklá špatná funkce štítné žlázy a po 21. hodině je jí zima bez ohledu na teplotu i záření ..

 

ladinpraha*
hodnocení

2x

Sice jsem vlákno nečetl podrobně, ale nepostřehl jsem tu jednu pro mě podstatnou informaci. Jak/kde jsi prožila minulé roky.

To já jsem zase postřehl, že spousta rádců radí, ale tazatelka tu dávno již není a nereaguje.

 

hodnocení

1x

Je nějaký problém otočit kolečkem termostatu na vyšší teplotu?

anonymka
hodnocení

Tak to típ pádem protopím p*del. Nehledám jak problém zamaskovat, ale vyřešit

Je úplně jedno, na kolik je nastavený termostat. Tazatelka nemá problém místnpost vytopit, problém je ten, že zas rychle vychladne. Takže teplý vzduch někudy uniká, nebo se něčím ochlazuje.

anonim - A už vůbec nezáleží na tom, čím se topí.

nikdo*

80cm zdi mají velkou akumulaci. Milan Cukrář nahoře to píše dobře. Natopí se na 22°C a díky tlustým zdem to rychle vychladne, resp neochladí se vzduch, ale ty zdi sálají zimu, resp pohlcují teplo, a vyvolávají pocit chladu. Je potřeba to roztopit a fest topit, dokud nebudou ty zdi na omak alespoň trochu teplejší. Jakmile se zed prohřeje, bude už v místnosti rozumné teplo a pohoda.

 

jenda2*
hodnocení

1x
Mozna si nekteri nevsimli, ze je vetsinu dne teplo. U 80 cm je nemozne, aby prochladly pri teto venkovni teplote. To pisete bachorky. Tazatelka ma zjevny unik tepla a zrejme termostat na spatnem miste.
topeni

Ono to všechno také záleží na každé osobě konkrétně.

Mám v bytě večer 18 stupňů a stačí mi to. Přitopila jsem pouze dvakrát minulý týden večer na hodinu. A ledový vzduch zde není. Dům zateplen není.

Je to hádání z věštecké koule, protože dům-byt tazatelky nikdo nezná.

Je mi z vás zima, mám v bytě celoročně tak 24-26 stupňů, jinak mrznu :D

topeni

Kolikoli - dnes mám 17,5 ale pekla jsem kynutý koláč, tak se trošku zahřálo.

Nyní si jdu sednout ven na zahrádku a koukat na hvězdičky.

 

hodnocení

1x
avatar bimbam

Myslím, že termostat je v pořádku, že hlavní roli zde hraje pocitová teplota a a ještě více schopnost tělesné termoregulace. Tak nějak z vlastní zkušenosti vím, že v létě pořád dobrý a normál, ale nad 26 stupňů na mě najednou jdou mdloby. A v zimě při nastavení termostatu na 19 stupňů také pořád dobrý, ale když to při poruše klesne na 18,5 stupně, najednou cítím chlad. Řeším to svetrem a tlustými ponožkami.

 

hodnocení

1x
avatar stir
Organismus přijímá teplo ultrafialovým zářením, nezáleží na teplotě vzduchu, ale teplotě okolních předmětů. Venku je cca 20 stupňů, stojíte ve stínu a může vám být chladno, stoupnete o metr dál, kde svítí slunce a je vám zase horko, přitom teplota vzduchu je stejná. Je to normální stav. Navic lidské tělo má nevyhodny poměr povrchu k objemu. Tou velkou plochou přijímá teplo velice rychle, zrychluje se tepová frekvence, rozšiřují se póry, aby se co nejrychleji ochladilo, v chladu zase tím velkým povrchem teplo rychle ztrácí. Pokud přijdete do místnosti, kde se neustále topí, bude tam příjemně i ve 20ti stupních, protože teplé stěny vyzařují ultrafialové záření a ohrivajj povrch těla. Pokud se v té samé místnosti nebude dlouho topit a vytopite ji rychle, kde bude teplota vzduchu víc než třeba 27 stupňů, nebude vám tam příjemně, protože vychladlé stěny, nábytek naopak odebírají teplo organismu na tom samém principu. Pokud na sebe namirite infrazaric bude vám teplo, i když bude doma mrznout. To samé platí u tazatelky, teplý radiátor vyzařuje infra záření, je jí teplo, pokud zchladne, její teplo pohlcuje okolní prostředí. Teď je takové období, kdy se většinou topí jen chvilku, až bude větší zima, bude se topit více, stěny se naakumuluji teplem a udrží teplo i přes noc. Zateplení nic nevyřeší, protože ty stěny se tím neprohreji, naopak když venku svítí slunce a stěny budou odstíněné polystyrenem, budou zevnitř ještě víc chladné a budou se muset víc prohřát zevnitř topením.
jabraka*

Teplé stěny vyzařují,i když velmi slabé,infračervené záření.Když venku bude teplo,a svítí slunce,nebude zájem uvnitř topit.

Teplo se podle fyzikálních zákonů,šíří sáláním(IČ)vedením (v pevných látkách) a prouděním(v plynech a kapalinách)

Proto teplé stěny nevedou teplo ven z objektu.Jen vyzařují dovnitř.Akumulace tepla je důležitá,proto je nežádoucí izolace uvnitř.

JB

Zásadní oprava - teplo se vyzařuje infračerveným zářením. Tedy obecně teplo se vyzařuje elektromagnetickým zářením s různou vlnovou délkou, ale pro běžné teploty je maximum v infračervené oblasti. Pokud byste chtěl maximum v ultrafialové oblasti, musel byste se pohybovat v desítkách tisíc kelvinů.

Stír...napsal jsi to naprosto přesně, učeně, tak bych to nedokázal, naprosto souhlasím...

karelko, klidně můžete souhlasit, text vypadá učeně, ale jsou v něm chyby a mýty. Hlavně o zateplením polystyrenu. Ten pomáhá vždy, pokud je dobře dílo provedeno.

Pletiplot ano správně, člověk si dá dvě plzně a záměna je hned :)
Milan s tím by se dalo souhlasit, myšleno šířením tepla z budovy ven, ale naopak to nepůjde, protože tomu slunečnímu záření a te akumulaci stěn zvenku ten polystyren právě brání.

 

hodnocení

1x
Dany problém má několik rovin.Za prvé je to rovina ekonomická.S tou neporadím,pokud jste si koupili opici, musíte mít na banány.Druha je technická.Zde se pokusím - za prvé ,pokud je zeď 80 cm cihla, není to až zas taková tragédie aby se muselo ihned izolovat. Za druhé jsem nezaregistroval jak jsou zaizolovane stropy a co je nad nimi.Tepelna ztráta stropy je většinou dost opomíjená, avšak pro ochlazování místnosti mají ideální podminky- ochladí vzduch v místnosti,ten klesne dolů a tím vytlačí ke stropu další teplý vzduch a cirkulace napomáhá dalšímu ochlazování. Další bod je pocitový komfort.Ten je dán součtem prostorové teploty a průměrné teploty stěn.Tento by měl být cca 38°C.Tj pokud celý den netopite a zatopite v momentě když přijdete domů, tak stěny jsou studené a je nutné pretapet aby byla pocitová pohoda.Dalsi bod je setrvačnost topného systému a stavební konstrukce.Pokud je setrvačnost topného systému větší než objektu tak ten nestíhá reagovat a buď se pretapi nebo nedotapi.Jak vidíte,tak těch podmínek, které vstupují do hry je poměrně dost. Asi by bylo ideální kontaktovat odborníka topenáře ev projektanta aby našel optimální řešení, aby Vám opice nechcípla hlady( tj že Vám bude pořád zima) nebo na druhé straně aby zůstalo na jídlo i Vám po nakrmení opice ( vytopení objektu).

 

hodnocení

1x
Typický příklad pověry o stupních Celsia. Rozhodující je tzv. Tepelná pohoda. Abychom se tak cítili, musí být součet teploty vzduchu a teploty okolních předmětů, především zdí, oken a nábytku +- 37 stupňů. Termostat reaguje pouze na ten vzduch. Pokud kotel topí, vnímáte i teplotu radiátoru jako okolní předmět, součet souhlasí a máte pocit tepla. Po vypnutí je stejně studený jako okolí a i když vzduch je stále 22, součet je menší a máte pocit zimy. Pomůže jen vyhřátí stěn dočasně zvýšenou teplotou vody, tedy i vzduchu a po ustálení na termostatu postupně ubírat a topení už nevypínat. Pouze snad v noci snížit o 2 až 3 stupně. Tak máte vždy pohodu a propálí se nejméně.

 

hodnocení

1x
avatar sandokan

Tak pokud by se ještě přišla podívat a tedy pokud se jeví vše ostatní vpořádku, napadla mě ještě jedna myšlenka:
Když kotel běží krátce a je nahřáno, má zřejmě velký výkon a stejně tak radiátory v místnosti.
Takže bych doporučil, pokud by šel ubrat výkon na kotli, tak ho nastavit tak, aby běžel déle a pokud by to nešlo, přivřel bych radiátory v místnosti -postupně nejdříve ty bližší k termostatu. S cílem, aby teplota v místnosti se zvyšovala pomaleji, což současně dá více času na ohříátí ostatních místností.

PS: 22° není žádná trenýrková teplota, doporučil bych silnější tepláky a oblíct svetr navíc. :)

 

rv*
hodnocení

0x

Bez zateplení máte studené zdi a velký rozdíl teplot od podlahy ke stropu. Pokud sedíte někde u zdi, která má 17 stupňů, nohy na studené podlaze, která má 18 stupňů, tak vám bude samozřejmě chladno.

 

hodnocení

0x

Bydlíte tam první sezónu?

 

joudic*
hodnocení

0x

protoze 22 je zima jak v psirne, ja topim na 25-30 minimum :)

 

hodnocení

0x

Barák je vychladlý a zdi studené. Když kotel topí, proudí teplý vzduch a vám připadá teplo. Kotel vypne, začne táhnout zima ze zdí (podlahy, stropu, nábytku) a hned vám připadá, že je zima. Dokud se vnitřek domu neprohřeje, bude vám to připadat stále stejné.

 

jabraka*
hodnocení

0x

Ve stejném,nebo podobném baráku bydlela vnučka ještě před dvěma lety.Musela se odstěhovat.aby dosáhli dostatečné pocitové teploty na 24 stC protopili by (plynové topení)majlant.Přes zimu by neměli na nájem.Jediný důvod?Nezateplený dům.Ztráty tepla jsou pak takové,že se 60% tepla protopí na venek.Je to podobné,jako jít v mrazu ven v tílku a trenýrkách.Stačí kožich a je nám teplo.

JABRAKA

jenda2*
Co znamena nezatepleny? Stary dum po Nemcich nemusi byt zatepleny a presto neni potreba platit silene penize za otop. V tomto podzimim teple jsou zateplene domy chladnejsi, protoze vnejsi izolace tlumi slunce.

 

hodnocení

0x

Tepelný komfort v interiéru je ovlivněn nejen teplotou vzduchu, ale zejména teplotou stěn.

 

jp
hodnocení

0x

Mám také takové pocity, teplo, zima a na termostatu třeba stále 22 st. Myslím, že to je když mám nastavený ekoprogram.

Když zapnu teplou vodu na mytí, vypne se topení asi na 10 minut, schladnou radiátory, citím pocit chladu i když termostat ještě neklesne a ukazuje stále 22 st. Nemáte taky ekoprogram?

jp, ...10 minut, schladnou radiátory... o kolik stupňů schladnou? Za 10 minut? Nevěřím.

@milancukrar: Zchladnou snadno. Jsou dělané na to, aby co nejdvíc tepla předaly do okolí. Stačí jen porovnat teplotu přívodní a odvodní trubky.

 

hodnocení

0x

Zdá se, že tu nikdo nepamatuje časy, kdy se dodržoval zákoník práce a měřila se tepelná pohoda na pracovištích.

Kulovým teploměrem. To byla černěná měděná koule s teploměrem na stojánku při měření umístěná v předepsané výšce.

Měřil i sálání, které má pro pohodu také nezanedbatelnou roli.

 

petrv*
hodnocení

0x

A co teplota kotle... není stažená! Termostat muže být seplý pořád, když se vypne kotel, tak se to nevytopí!

tazatelka zde již není, a ona vytopí na teplotu 22°C. Jenže pak jí je při stejné teplotě jednou teplo, pak zase zima. Není to o topení, ale o člověku.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]