Malíři, hledáte si práci sami?

Od: ® odpovědí: 10 změna:
avatar marek87

Je tu někdo z Prahy kdo pracuje sám na sebe jako Malíř pokojů?
Sháníte si práci sami?
Jak dlouho už se takto živíte a je v Praze o práci velký boj?
Nebo se dá docela i slušně vydělat?
Sami nebo se zaměstnanci, parťáky či brigádníky?
Jste denně vytížení nebo občas čusíte doma několik dní do zdi?
Léto je asi lepší než zima, jak dlouho trvá většinou vaše sezóna?
Knowhow jak práci sháníte vyzrazovat určitě nemusíte, zajímá mě ten zbytek.
Zda se sám malíř pokojů v praze vůbec může uživit?
Díky

10 odpovědí na otázku

 

 


5x

Pokud chceš být na výši,je potřeba ne za každou cenu vydělávat,ale odvádět kvalitu za málo peněz.Pokud budeš firma,musíš i odvádět financům.Když budeš dřít od slunka do slunka,pak se uživíš jen tak tak.
Jabraka ty jsi úplně mimo.

Proboha proč by měl odvádět kvalitu za málo peněz? Proč by měl dřít od slunka do slunka a ještě se uživit jen tak tak? Aby jsi si ho mohl objednat za pár korun a ještě ho prudil, že práce nebyla provedena na 110%?

Znám dobře 2 malíře pokojů z krajského města. Je to živnost jako jiná. Oba to dělají již více než 10let. Vydělají si slušné peníze, které by nikde ve fabrice nedostali. Zákazníci se doporučují mezi sebou. Práce mají naobjednáno i na měsíce dopředu. Lidé si rádi počkají. Hlavní je odvádět kvalitní práci za odpovídající ceny. Podlézání ceny nikam nevede. Jen se člověk sedře.

 


3x
avatar promon

Jabrako, nevím, odkud máte ty informace, které zde prezentujete, ale nemohou být vzdálenější pravdě. Zrovna včera jsem tu měl malíře pokojů, dostal jsem ho sem jen díky tomu, že se známe dlouhá leta, je vytížený co to jen jde.

Obecně je to stejné, jako s jinými řemesly - je jich málo, práce mají hafo.

 


1x

Já si myslím, že se 100% uživíte. Loni jsem sháněla malíře a na 14 dní dopředu byli všichni obsazení.

 


1x

Zkuste si udělat i profil na facebooku. Já tam nakonec taky sehnala. Zadala jsem jen malíř a už se to sypalo :-D

 


0x
avatar jabraka

V této skupině je velká nabídka.Pokud chceš být na výši,je potřeba ne za každou cenu vydělávat,ale odvádět kvalitu za málo peněz.Pokud budeš firma,musíš i odvádět financům.Když budeš dřít od slunka do slunka,pak se uživíš jen tak tak.Je nutno spojit několik odborností a k malování připojit tapety,podlahy a podlahové krytiny,čištění koberců a další drobné interierové práce.

JABRAKA

 


avatar marek87

Děkuji za pěkné odpovědi.
Věnuji se zedničině, malování, odhlučnění, sádrokartonům, apod... cca. 10-12 let (je mi 30).
Před dvěma lety jsem chytil zakázku pro člověka ze kterého se stal velmi dobrý kamarád.
Dva roky jsem pracoval na jeho nemovitostech a udělal jsem vše od A do Z.
Nedávno mě pochválil i obkladač, který se tím živí "celý život", že mnou poprvé obložená koupelna mozaikou s ostrými úhly, šikmým stropem, apod... je udělaná moc pěkně a kvalitně, sic mi to trvalo o trošku déle.
Nyní pro mého kamaráda a zároveň už dobrého přítele dokončuji poslední práce a jsou na mě deprese, zda se nadále uživím?
Jméno vybudované zatím nemám, občas mě doporučí někdo pro koho jsem dělal, ale mám obavy že mi to nebude stačit.
Nerad bych zažil zase zimu bez fin. rezerv a poslouchal od partnerky, že jsem dlouho doma bez práce.
To se mi dělo vždy, až na ty poslední dva roky.
Přesto všechno chci dělat jen sám na sebe a nebýt zaměstnancem, to mi existenčně nevyhovuje.
Snad to tedy nějak zvládnu. Nyní jsem investoval do výroby webových stránek a propagace na internetu, přesto se stále klepu zda to půjde dál a nebudu žít jen z ruky do huby.
Pracovat rukama mě baví a troufám si říci, že to i ovládám.
Na druhou stranu ležím roky v samostudiu internetového marketingu a věřím v jeho sílu. problém je v tom, že bych rád založil společnost s více pracanty se kterými bychom si zakázky dohazovaly, vykrejvaly a byli si nápomocní v případech nutných. Vím jak je těžké sehnat k sobě člověka na kterého je spoleh a za kterým se nemusí od rána do večera stát.
To platí i o zkušenostech s brigádníky (kolikrát já se navztekal). Rád bych vytvořil s partou více schopných a zodpovědných řemeslníků reklamní kampaň a udělal tak trochu pražskou revoluci, jenže kde ty lidi sehnat?
ihned z prvu jim zakázky zaručit nemohu, ale může se stát že chytím malování nějaké firmy (už se kdysi stalo) za velmi zajímavé peníze a nebudu to moci realizovat sám. Proto mě přepadají každou chvíli ty deprese nebo obavy, že jako samostatný malíř pokojů se prostě jen tak neuživím, respektive budu žít jen z ruky do huby.
Pokud tu jsou lidé, kterým by nevadilo stát se součástí projektu, kde si každý řeší svou práci sám a občas bychom si vypomohli (samozřejmě za odpovídající honorář), budu rád když se ozvou. tedy pokud by nebyl problém vystupovat poté pod jednou značkou?
Co si o tom myslíte a našel bych zde někoho takového?
Předem děkuji za reakce a omluvte můj rozsáhlý projev :)

Dobry den ctu Vasi zpravu . Ja pri hledani remeslnika vyuzivam portal nejremeslnik . Musim vsak poznamenat , ze nabidky se vubec nehrnou . Chtela jsem vymalovat cely byt a pozadovala jsem nejradeji malbu na klic a dostala jsem za tri nedele dve nabidky . Tak nevim mozna Vase cesta je nabizet kompletni sluzby . Preji Vam at se dari.

Nedávno jsem mluvil se svým známým malířem. Řekl mi, že je natolik vytížen, že už odmítá malé zakázky (byty), zaměřuje se jen na školy, haly a pod. Chtěl k sobě získat nějakého mladého kluka po vyučení - bezúspěšně. V Brně dříve byla tři učiliště, dnes je pouze jedno a to vychovává malířů asi deset a to nejen z Brna, ale i ze širokého okolí.

 


0x

marek87 >

Drž se svého řemesla. Pokud máš dvě šikovné ruce, tak máš do smrti o práci a peníze vystaráno.

V dnešní době je nedostatek řemeslníků. Ty kvalitní májí tolik práce, že chtít po nich nějaký desátek a vstup do nějaké organizace, je absolutní nesmysl.

Co jim za to nabídneš? Ještě více práce, za méně peněz? Dále většina OSVČ řemeslníků to dělá právě pro tu volnost. Nechtějí pracovat pod cizím jménem.

Založ si firmu, zaměstnej lidi a můžeš nabízet. Bohužel to chce kapitál.

Marku v dnešní době je různých řemeslníků tucty.Jen by chtěli velký výdělek za málo práce.Pokud bys hledal pomocníky,na něž by bylo stopro spolehnutí,pak budeš hledat dlouho.Mluvím z vlastní zkušenosti,nejčastěji jsem na vše byl sám.Pokud pracuješ perfektně,najdou si tě lidi sa mi.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]