Přístavba skleníku

Od: ® odpovědí: 1 změna:

Zdravím, prosíme o radu, budujeme skleník/verandu(zasklenou, nezateplenou, zastřešenou plechovou střechou) na pilířích (kvůli chození kolem domu); takže řešíme strop (z venku)/podlahu (uvnitř); náš návrh: trámy do úček, na to prkna, folie, podlahový polystyrén, zpeněný beton; máte lepší nápad? na fotce jsou betonové patky na ztracené bednění, z čehož budou pilíře; děkujeme za rady.


Přístavba skleníku
1 odpověď na otázku

 

 


2x
Jestli jsem to správně pochopil, tak ten skleník/veranda bude v "prvním patře". Tohle by chtělo na výpomoc dobrého zedníka, nebo firmu-není to totiž sranda postavit tunovou verandu. Lehce to vypadá, ale budou zde působit síly a tlaky. Osobně bych do těch odlitých patek dal železné roxory (hřebínková/žebírková/betonářská ocel), aby to bylo vyztužené/vyzpevněné už od základu. Můžete ještě odvrtat díry do těch patek a roxory do nich vložit a obbetonovat. Dal bych dvoumetrové, aby se na ně daly snadno "navlékat" ztracená bednění. Potom bych odlil betonovou desku přes pilíře a dovnitř desky dal karisíť kvůli fixaci pilířů mezi sebou a zároveň by ta deska byla podlaha pod pergolou. Tu karisíť svařit se svislými roxory (nebo zdrátovat vázacím drátem). Potom bednění a odlévání betonu dovnitř+ nastavení roxorů v pilířích pro další "patra" bednění. Počítám, že do pergoly budete chodit z prvního patra, tak bude potřeba pergolu uchytit alespoň na dvou místech k domu. Nejlepší by byla íčka. Tato íčka by zároveň "ležela" na pilířích a na ně by se dala položit kolmo další íčka nebo trámky pro "konečnou" podlahu, jak máte v plánu. Střechu bych volil z hliníkového barveného plechu či prosvětlenou- dutinkovým polykarbonátem.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]