Řízené větrání - podtlak/přetlak

Od: ® odpovědí: 4 změna:
Zdravím,
Mam možnost na rekuperaci nastavit bypass + podtlakové/přetlakové/rovnotlaké větrání.
Nemáte někdo vyzkoušené co je účinnější na vyvětrání tepla?
.
Než se vydám cestou vlastních pokusů, tak třeba to už někdo udělal předemnou :)
Jinak zapnutí klimatizace si šetřím, až bude vedro i v noci.
4 odpovědi na otázku

3x

Otvorit okna.

0x
Dejte pak prosím vědět co jste vyzkoumal :) Uvažuji taky o pořízení rekuperace a pořád jsem na vážkách jestli by stačila pasivní, nebo jít raději do aktivní se schopností chladit.

Zatím podle dosavadních testů mi jako lepší přijde větrání podtlakem.
.
Jinak rekuperace určitě stačí pasivní. Ty aktivní jsou šíleně předražené a mají mizerný výkon. Teď jsem instaloval zákazníkovi aktivní jednotku od nilanu a nějak mě to nepřesvědčilo.
Mnohem lépe vyjde pasivní a k tomu klimatizace.
Já jsem to u sebe řešil stavbou boxu, do kterého jsem nacpal střeva z 3,5kw klimy a už to ted 2 zimy topilo (mám to jako hlavní zdroj tepla pro dům) a párkrát i chladilo.

Rekuperační jednotku vždy nastavte tak, aby v místnostech byl nepatrný podtlak. Poznáte to snadno při otvírání dveří. Docílíte tak nejkvalitnějšího odvětrání.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]