Pokládka podlahy vinyl click a podložky

Od: odpovědí: 2 změna:

Dobrý den,

rád bych se poradil ohledně pokládky vinylové podlahy click systém, přesněji podložky pod ní. Jako podložku pod vinylovou podlahu zvolili podlaháři podložku DreamTec+ (odkaz na podložku např. google.com/... Vzhledem k tomu, že jeden balík podlahy byl chybný, nemohli podlaháři pokládku dokončit. Díky tomu jsem si mohl prohlédnout, jakým způsobem podložku pod podlahou položili. Zjistil jsem, že mezi jednotlivými díly podložky nechali cca 3 mm mezery. Ve videonávodech (k různým druhům podložek) však téměř vždy apelují, aby byly jednotlivé díly podložky slepeny k sobě kvůli zamezení jejich pohybu. Máte s tím někdo zkušenost?

Mně se to příliš nelíbí, neboť jednou z funkcí podložky je to, že má zabraňovat pronikání vlhkosti, což logicky ve vynechaných místech nesplní. Podlaháři (kteří dělali pokládku) mi řekli, že 3 mm mezery nemají na funkčnost žádný vliv. Jelikož s tím nemám zkušenosti, rád bych se utvrdil v tom, zda je nechat podlahu předělat, či nikoliv.

Ukázku pokládky přikládám ve fotodokumentaci.

Děkuji


Pokládka podlahy vinyl click a podložky
Pokládka podlahy vinyl click a podložky #2
Pokládka podlahy vinyl click a podložky #3
2 odpovědi na otázku

 

 


0x
avatar jenyk

Nejsem podlahář, ale osobně v tom nevidím nějaký zásadní problém. Proti jaké vlhkosti má podložka bránit?

 


0x

Pokud je pro podlahu predepsana paroizolacni folie pro dany typ podkladu a podlahy, tak ma byt skladba paroizolacni folie, podlozka a podlaha. Potom 3mm rozestupy mezi podlozkou nevadi. Pokud je podlozka spolu s paroizolacni folii dohromady (coz u vas nevypada) tak mezery vadi. Pokud neni predepsana paroizolacni folie pro vas typ podlahy a podkladu, tak 3mm rozestupy mezi podlozkou nevadi.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]