Jak se tyto čudlíky na oknech jmenují?

Od: odpovědí: 18 změna:
Na co slouží a jak se těmto "čudlíkům" (viz foto) říká? Děkuji za info. :)
Jak se tyto čudlíky na oknech jmenují?
18 odpovědí na otázku

11x

prooknaadum.cz/...

doplněno 24.05.18 17:57:

Zase pozdě*zed* *smich*

Ať ti není líto, Ládin má už dost :-D

Já jsem spravedlivý. Oboum jsem dal po jednom.

7x

Jsou to krytky, které zakrývají odtokové otvory zkondenzované vody ve žlábku na vnitřní straně rámu okna.

doplněno 24.05.18 22:28:

Aby nadále nedocházelo k neporozumění, upravuji text odpovědi:

Jsou to krytky, které zakrývají odtokové otvory vody, zkondenzované a steklé do žlábku na vnitřní straně rámu okna.

doplněno 25.05.18 07:06:

@jenyk. No comment. Raději jdu házet hrách na stěnu*sok*

Jsou to krytky odtokových otvorů, to ano. Ale ne na zkondenzovanou vodu na vnitřním rámu okna.

@jenyk: Prosím, přečti si můj příspěvek ještě jednou a pořádně. Já o koze a ty o voze. Vnitřní strana rámu okna a vnitřní rám okna jsou dvě různé věci.

Ty odtokové otvory jsou na venkovní straně rámu okna. Pokud by to bylo obráceně, sražená voda by tekla dovnitř bytu/domu.

1x

Jak už bylo řečeno, nazývají se sice okapničky. Ale jsou to pouze plastové krytky otvorů umožňujících odvod vody. Ale ty otvory pod nimi neslouží pouze pro odvod kondenzované vody, ale také pro odvod vody stékající po skle, která případně pronikne těsněním po obvodu okna, zejména ve spodní části. Dříve byly ve spodní čísti oken, od skla, mezi sklem a přes spodní spáru okna a rámu, která něměla žádné těsnění, na oknech opravdové plechové okapničky, které stékající vodu ze skel sváděly až na parapet. Dnes se tyto okapové plechy neinstalují a spléhá se na kvalitní těsnění, mezi rámem a okenním křídlem.

MOOOC děkuju! :) Nevěděla jsem jak to popsat našemu "výboru". Pan z představenstva mi tvrdil, že je to tam kvůli větrání, což jsem mu řekla, že je to kvůli "vodě". Ale potřebovala jsem se ujistit. Takže díky.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]