Nejste přihlášen/a.
Přidávám se k otázce o ucpaném dpadu, s tím, ale, že u nás jde pouze o odpad u WC... Z ničeho nic začal špatně odtékat! Zprvu jsme automaticky použili chemii. Po čase se to opakovalo, a chemie už nestačila. Podařilo se zvonem. Párkrát se to opakovalo - chemie + zvon- ale nyní už nepomáhá nic. Občas zabere zvon, ale na to je to opět plné! Je to starý dům, tedy staré trubky. Takže to bude vypadat asi tak jak na té fotografii co zde kdosi přihodil...
Dobrý den, sice se na nic neptáte, ale zřejmě chcete vědět, jak to řešit. Zavoláte si instalatéra, ten odmontuje záchod a za pomocí péra (asi elektrického, protože je "silnější") se pokusí odpad a stoupačku protáhnout. Pokud máte vlastní septik, tak si nejdříve zjistíte, jestli už není plný. Zdravím!
nun - může to být větší problém, pokud jsou už odpadní trubky v zemi "v háji" (bude tam asi ještě litina, kamenina nebo beton). Ovšem, to Vám řekne až ten instalatér - tady takto nikdo. No, neděste se předem.
nun - některé větší instalatérské firmy mají i kameru do kanalizace a zjistí její stav uvnitř. A "zarostlé" odpadní stoupačky lze i vyfrézovat, tak se nemusí v domě bourat. No, třeba pomůže jen to protažení pérem.
Jak píše Ben, ještě dodám, že je třeba i trošku výzkum, Nalít kbelík vody, přesněji zjistit jak velké množství vody se musí nalít, aby se naplnila mísa. Pak pozorovat, jak hodně odtéká voda. Z toho odvodit, jak daleko je problém s ucpáním. Taky pomůže i laická oprava. Seženete hadici průměr 3/4 a více, demontujete mísu, zasunete hadici co nejdále, stejně jako péro, pak ucpete mokrým hadrem trubku okolo hadice a natlakujete. Vše je o šikovnosti a snaze. Taky se může zjistit, že ve výtoku z mísy bude zubní kartáček, či "něco" co brání odtoku.
Zkrátka odendat mísu a zkoumat, maximálně tam uvidíte...
Ano, máte pravdu. Ale nic nepatřičného vědomě do wc nehážeme. Nicméně...pap.kapesníčky občas ano...a také ruličky od toal.pap. jsme tam občas hodili když nám výrobce našeho luxusího toal.pap. slboval rozpuštění této ruličky... Domnívám se však že od té doby vznikl problém s ucpaným odpadem...!
K tomu, co již bylo uvedeno, ještě doporučuji se zamyslet nad tím, co do záchodu hážeme. Kdysi jsme měli problém s odtokem záchodu. A po odmontování WC jsem při čistění pérem z odpadu vytáhl kýbl ubrousků (bez toho kýblu ). Ubrousky se prostě ve vodě nerozpadly a hromadily se v odbočce v podlaze tak dlouho, až trubku ucpaly natolik, že při spláchnutí záchodu v patře se naplnil záchod v přízemí.
Neříkám, že je to váš případ, ale často jsou lidi schopní do záchodu hodit všechno, včetně vložek.
Všichni tady předpokládají, že je ucpané potrubí, ale tak to být nemusí. Kdyby to tak bylo, nedalo by se to uvolnit dočasně zvonem. U starších WC mís se na jejich dně (v sifonu) usazuje vodní kámen, který postupně zužuje profil sifonu a v takto zúženém místě se pak zadržují nečistoty, které zvonem násilím protlačíte do potrubí, ale vodní mámen tam zůstane a cyklus se opakuje. Ten kámen pod vodní hladinou nemusí být vidět, ale už jsem zažil vrstvu i 8 cm vysokou. Taková vrstva kamene se dá odstranit jen mechanicky (sebelepší chemie nemá šanci) a je to práce pro vraha. Nejjednoduší a nejlepší (ale taky nejdrašší) je nová mísa. Do budoucna pak odstraňovat kámen chemicky včas, než se vytvoří příliš silná vrstva.
Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.
Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.