Samovolně otevírající se lednička

Od: Datum: 06.01.14 07:12 odpovědí: 10 změna: 14.01.14 09:38

Dobrý den,

měl bych takový zajímavý dotaz. Stalo se někdy někomu, že by se Vám sama otevřela lednice?

Máme doma celkem drahou tři roky starou lednici, dá se říci se špičkovým vybavením značky INDESIT. Dnes ve dvě hodiny v noci se spustil alarm, který detekoval otevřenou lednici. Manželka se vzbudila a šla zjistit co se děje. Zjistila, že je lednice otevřená cca na 3 centimetry. Zvláštní na tom je to, že naposled byla otevřena v osm hodin a následně co jsem byl ještě vzhůru do 11hod, se alarm nespustil.

Je možné, aby se lednice sama dokázala otevřít? Sám si říkám, že to není možné.

Děkuji za Vaše případné odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hujer123*
Datum: 06.01.14 07:29

Pokud je nakloněná a v kombinaci většího zatížení dvířek je to možné.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 06.01.14 07:48

Něco se zevnitř opírá o dvířka.

Jednou jsme před odjezdem na dovolenou dali do mražáku zbytek chleba. Z úsporných důvodů. Jenže šuplík nebyl zasunut na doraz a opíral se o dveře. a po čase si je otevřel. Když jsme se po dovolené vrátili, z pootevřených dvířek mražáku visel rampouch jak noha, na zemi louže, půlka obsahu rozmražená, zbytek těsně pod nulou. Prostě se ta půlka chleba opravdu, ale opravdu vyplatila.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: cobrak*
Datum: 06.01.14 10:46

No, asi máte doma duchy :-D :-D :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 06.01.14 10:52

"ra252" bude mít pravdu, máme doma krásnou stříbrnou INDESIT a už nás vzbudila také - 2l Cola ve dvířkách se opírala o vniřní polici.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.01.14 11:09
avatar

Za prvé bych zkontroloval,jestli je lednice tzv.. ve váze-doporučuji lehce naklonit dozadu a zkontrolovat dotažení pantů na dvířkách.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: strevl*
Datum: 13.01.14 18:56

Možná to bude znít zvláštně, ale něco podobného jsem viděl už u dvou jiných značek. V jednom případě bylo špatné těsnění. Ale osobně bych se přikláněl k tomu, že by mohla být přetížená dvířka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.01.14 22:44
avatar

Buď úplnému uzavření dvířek něco bránilo jak píší rádcové výše, nebo jste je předtím úplně nedovřeli a zústala nepatrná mezera. Následně v ledničce stoupala teplota, až dosáhla kritické hranice, kdy se spustí alarm, takže jste měli budíček ve 2 hod. ráno. Dvířka mají dost silné magnetické těsnění, člověk musí docela zabrat, aby je otevřel. Proto nevěřím, že se lednička otevřela sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 07:20
avatar
Jak už napsali přede mnou, zřejmě se něco opíralo o dvířka. Když uvážíme, že kompresory jsou točivé stroje a při rozběhu a doběhu mohou docela slušně zatřást samy sebou a následně přenést vibrace na celou lednici, je klidně možné, že po několika cyklech Z/V tlak nějaké flašky či jiné potraviny překonal magnetickou sílu těsnění dveří a dveře se otevřely.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 14.01.14 09:16

Jistě, že je to možné, dyť se to přece stalo! Něco brání dovření nebo těsnění je už nemagnetické.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.01.14 09:38

Ještě jeden přípodotk.

Po zavření dvířek s dobrým (hermetickým) těsněním dojde ochlazením vzduchu v ledničce k značnému poklesu tlaku. Asi to znáte - pokud si vzpomenete, že ještě něco chcete těsně po zavření, je skoro nemožné dvířka otevřít.

Tento podtlak ovšem drobnými netěsnostmi po pár minutách vysyčí a to je ta zrada. Síla, která držela dvířka zavřená i přes odpor třeba plastové lahve, postupně zmizí a láhev zvítězí a dvířka si otevře.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.