Izolace stropu z vnitřní strany

Od: Datum: 13.11.12 17:09 odpovědí: 4 změna: 13.11.12 21:06

Dobrý den.

Rád bych požádal o radu.

Chtěl bych zateplit strop v poslední patře pod půdou. Složení stropu je následující. Zhora: půdovky, zásyp ze směsy hlíny škváry a jiného materiálu, prkna, nosné trámy (mezi dutina), záklop z prken a omítka na rákosu. Rád bych odstranil prkenné podbití a vložil izolaci mezi trámy. Jde mi o to jakou vatu konkrétně použít. Jakou tloušťku materiálu a tepelný odpor. Mám vatu dávat i pod trámy, nebo jen mezi? Dále jakou použít parotěsnou folii. Ještě dodám, že dům je z cihelného neizolovaného zdiva (60-70cm). Zateplení ze strany půdy není možné. Půda je nevytápěná.

Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.11.12 17:30
avatar

Nevím,proč by izolace ze strany půdy nešla provést?Je to totiž jediná vhodná izolace.Pokud trváš na izolaci pod stropem z tepléé strany,počítej,že to celé z mokrého stropu budeš za tři roky sundávat.,

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 44vp*
Datum: 13.11.12 18:44

Samozřejmě bych zaizoloval rád z půdy, ale většinový vlastník domu s tím nesouhlasí. Jinak bych otázku ani nepodával. Jde mi o co nejleší řešení mé situace.

Datum: 13.11.12 19:14
avatar

44vp, je třeba přesvědčit argumenty vlastníka, že by měl souhlasit se zateplením na půdě. V jeho vlastním zájmu, páč pokud zateplíte zevnitř, určitě mu orozíte stav vazby a konstrukci stropu.

Neexistuje možnost "není možné" vždy se najde řešení...jde jen o argumentaci..

doplněno 13.11.12 21:19:

já bych zateplil..

Ohodnoceno: 0x
 
Od: 44vp*
Datum: 13.11.12 21:06

Jde mi právě o to neohrozit stávající nosné prvky špatnou stavební úpravou. Pokud by opravdu nebyla jiná možnost myslíte, že by bylo lepší strop nezateplovat a raději o trochu více protopit?

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.