Kolik stojí instalace topení cca?

Od: ® odpovědí: 13 změna:

Zdravím toenáře a ostatní, kterých s to týká. Mohla bych vědět, kolik peněz si připravit pro topenáře? Vím kolik asi tak stojí kotel a s ním i podlahovka a radiátory, ale myslím spíš práci jako hodinovku. A myslím napříč spektrem česka. A nebo kdo má zkušenosti se stavbami- ať už jako řemeslník a nebo někdo , kdo stavěl. Dík A.

13 odpovědí na otázku

1x

odpovím klasicky na tento druh dotazu.."kolik mě bude stát oprava modrého auta když vím, že benzín mě stolí 28,50,-?"

0x

Žádná "hodinovka" se dnes u "normálního" řemeslníka či firmy nepoužívá.

Ten kdo Vám bude dělat ÚT Vám musí dát vypracovaný položkový rozpočet, kde je drtivá většina položek materiál a práce "dohromady". Položkový rozpočet Vám samozřejmě dá i projektant, který vypracoval projekt na část ÚT (pokud jste ovšem onen rozpočet požadovala a zaplatila). Bez rozpočtu resp. výkazu výměr se nedá objektivně porovnat nabídka více topenářských firem, protože každá firma si nacení "co chce".

Díky, já právě slyšela, že si řemeslníci říkají o platbu za materiál a pak záleží na nich, kolik si řeknou na hodinu. :(

Ve vysledku je prace stejne prepocitana "hodinovka", tak nevim proc by se nedalo odpovedet cislem. Topenar si za praci rekne X Kc a praci stravi Y h a vi ze si pak vydela. Takze se z toho normalne urci "hodinovka". Ten kdo planuje praci to pocita take hodinove, proste vi, ze sazba je X Kc za hodinu, prace se udela za Y hodin a firma na tom vydela Z.

Nebo jak se to podle vas "normalne" pocita?

ano to je...ale to, jak dlouho tu práci bude ten řemeslník dělat, ví v 95% pouze ten, který ji bude dělat..né ten, který si ji objedná..takže těch 95% objednavatelů bude slepě věřit řemeslníkovi, že třeba 100m2 vymaluje za 10is, ale už neví, že podle normy má tu plochu vymalovat 2x rychleji, tzn. 100m2 má vymalovat za 5tis. A proto se práce platí od metru nebo jiné takové jednotky, aby řemeslníkí hejbl kostrou a nědělal "hodináře". Já bohužel trpím pracovní nemocí, takže jako rozpočtář si dokážu ledacos vypočítat a když to pak řeknu tomu řemeslníkovi nebo firmě tak na mě čučí jak tele na nový vrata jak jsem jim to tam pěkně rozebral a nenechal je mě okrást :)

Děkuji všem, většina mě pochopila. Já si dokážu spočítat cca materiál (rámcově +- 10000,- ), ale nedokážu odhadnout, klik k této cifře přičíst "na práci". Samozřejmě mohu si vygooglit na internetu různé věci, ale tohle ne. A protože nevím, za jak dlouho topenář připojuje třeba jeden radiátor atd. Proto bych ráda v odpovědích třeba jen náznak cifry, kterou jste platili a co všechno řemeslník dělal na vašem baráku. Chápejte...rozpočet máme omezující a tak bych se nechtěla unáhlit a objednat topenáře a nakonec bych zjisila, že musím ještě cca rok šetřit a nebo práci utnout vejpůl :(.

0x

Pozvěte si více řemeslníků ať Vám udělají rozpočet a pak si vybírejte

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]