Okna a těsnící pásky?

Od: Datum: 12.08.17 20:39 odpovědí: 2 změna: 13.08.17 19:28

Dobrý den, poptáváme okna a ve smlouvě výrobce oken je toto:

Nejsou-li v cenové nabídce a celkové kalkulaci uvedeny těsnící pásky, objednatel nepožaduje montáž podle normy ČSN 746077, ačkoliv mohou takto vzniknout rizika a nebezpečí.

Ví tu někdo o jaké pásky jde? Je to k něčemu reálně dobré? Má to někdo?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 13.08.17 08:09
To jsou parotesne a paropropustne pasky mezi ramem s stenou. V jakem baraku okna menite? Pokud delate pasivni dum, tak jsou nutne, pokud menite okna na selskem staveni, tak se podle me bez nich asi obejdete.
Ohodnoceno: 1x
 
Od: eeww
Datum: 13.08.17 19:28

Je to ojeb prodejců, kteří takto "šulí" montáže oken ve stylu "vždycky jsme to dělali jenom na pěnu a stačilo to".

Vygooglete si klíčová slova: okna utěsnění připojovací spáry

Montáž bez pásek je postup, který je přirozeně řádově jednodušší, protože nevyžaduje skoro žádné zapravení atp. (samotné pásky jsou prakticky za pusu, cca 20 kč / m; jejich použití je primitivní, ale je potřeba je zapravit pod okolní materiál okna - tzn zevnitř pod omítky, zvenčí pod zateplení.

Ale špatnou montáž si "odserete" sami na špatných vlastnostech. Je dojemné, jak prodejci mávají všemi U, ale serou na správnou montáž - protože pak Vám jsou "drahá dobrá okna" skoro k ničemu.

Takže poslat do prdele s takovou smlouvou. Ve smlouvě jsou vždy dvě strany, nemusíte podepsat co nechcete. A jeslti se budou cukat, tak utíkejte jinam. Tyhle praktiky "zákazníka odrbeme, ale hlavně že nám pak montáž nedá práci" patří do minulosti.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.