Doladění drobných detailů po nivelaci podlahy

Od: Datum: 12.08.17 11:25 odpovědí: 4 změna: 13.08.17 18:14

Ahoj,

chtěl požádat o radu zkušenější, než jsem já. Mám znivelováno, dělal jsem dvě vrstvy. Ani po druhé vrstvě se mi nepodařilo všechno vychytat, ale třetí už se mi lít nechce... Bohužel se mi během nivelování povedlo udělat dva menší kopečky, ale není to nic obřího, půdorysně cca 30x40 cm, to zbrousím. Zároveň mi ale vzniklo několik prohlubní. Něco jsou prostě "užší" táhlé štěrbiny, pak mám asi 20x20 cm celé takové zvlněné v místech, kde se slívaly dvě dávky, a kde jsem to nestihl/zapomněl/předléhl projezdit pořádně ježkem. Zbrousím to do roviny, tzn. aby nic nepřečnívalo, pořád mi tam ale zbydou takový zvlněný propadliny.

Chtěl bych se zeptat, jak je doladit? Existuje na to nějaká hmota, kterou bych mohl napatlat a pak třeba jen rozetřít vodováhou a nakonec zarovnat třeba lžící? Nebo na to mám zkoušet dávat nějakou nášlapnou fólii? Nevěřím, že by to lino s filcem všechno pohltilo (to tam ale půjde určitě). Nebo existuje ještě něco úplně jiného?

Jsem student, takže se snažím udělat si všechno sám. Dát za přípravu podlahy pokoje o necelých 10 m2 přes 9000 Kč (broušení, penetrace, nivelování, a to bez samotného PVC za 4500 Kč) není ani tak mimo mé finanční možnosti, ale platit se mi to zkrátka nechce, připadá mi to echt předražené (se vším respektem k tomu, že vím, že ta cena reálně přemrštěná asi nebude). Radši si vše udělám sám a levněji, a naučím se zase něco nového, i když na tom strávím x víkendů, je to prostě něco za něco.

Děkuju všem za radu. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.08.17 11:59

Abych tomu dodal nějakou úroveň, nafotil jsem asi dvě nejhorší části. Pravda, jsou to trochu větší plochy. :(

1) Celé to jakoby světlé místo je o pár mm nižší.

http://www.imgup.cz/image/LcDv

http://www.imgup.cz/image/LcDx
http://www.imgup.cz/image/LcDU

2) Druhé místo je jakoby takový schod. Nalevo je to celé rovné, pak je propad (místo spoje) a pomalu to směrem doprava stoupá, až se to zase vyrovná.

http://www.imgup.cz/image/LcDD

http://www.imgup.cz/image/LcDm

Ještě mě napadlo, zdali by se nedala stěrka vylít jen takhle lokálně? Tam bych se ale asi hodně bál, aby nepopraskala... :(

Datum: 12.08.17 19:31

Tak lokálně jedině nějakou jemnozrnou (od nuly) ,třeba: http://www.mapei.com/CZ-CS/pr…o=11157&IDTipo=1410&IDLinea=2 ; https://www.schonox.com/cz/po…ahova-technika/?pc=296&p=1374 ale jsou dražší Jinak : jak jste roztahoval nivelaci? Nejlepší je zubaté hladítko.Nebyla namíchána moc hustá nebo moc suchý podklad?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.08.17 11:05

Juj, to jsou cenově docela rakety...

Niveloval jsem následovně: penetroval jsem ve dvou vrstvách, neředil jsem, mám malou místnost a penetračka byla za docela dobrou cenu v akci http://www.obi.cz/penetrace/d…bkova-penetrace-1-l/p/1011097. Na to jsem fláknul nivelačku od Webera http://www.obi.cz/vyrovnavaci…-sterka-cz460-25-kg/p/3487857, přesně jsem dodržel množství vody (5,25 l). V pokoji bylo okolo těch 25 °C (~1 °C), čili teplota byla přípustná, aniž bych to musel nějak víc ředit (čemuž jsem se chtěl po pročtení diskusí vyhnout). Kdo ví, co se tomu nelíbilo. Možná jsem to hůř rozmíchal (míchal jsem ty předepsaný ~2 minuty, pak nechat chvíli odpočinout, a krátce naposledy promíchat)? Možná jsem měl ředit penetraci? Netuším. :)

První vrstvu jsme s kamarádem roztírali zubatým hladítkem, ale dali jsme toho příliš málo (spíš nic). Druhou vrstvu jsme tedy vylívali do roviny do vodováhy a pak to roztírali hladítkem. Ježkování samozřejmost. Penetrace byla zaschlá důkladně, potrpím si na "nespěchání", umím si spočítat, jak drahá by to byla časová "úspora". Jako druhá vrstva už je v zásadě docela dobrá, jsou tam jen menší chyby. Přivolal jsem si spolubydlící a ti mi řekli, že to je dobrý, že to moc řeším... To mi zavání trochu jako irští řemeslníci. *smich*

Včera jsem na tom zlikvidoval asi 10 brusných mřížek, a řekl bych, že prostě zabroušením se to trochu ztratilo (zabrousil jsem kopečky).

Ta hmota, kterou jsi posílal, je vážně docela drahá. Nestačilo by koupit tu nejlevnější v Hornbachu za 80 Kč, napenetrovat to, a prostě to na to nějak namazat (klidně o milimetr větší vrstva, ať se to chytí, a pak to prostě přebrousit brusnou mřížkou)? Nebo nějaký opravný beton (i když tam už se s cenou přiblížím i těm opravným nivelačkám, který jsi posílal...)? Děkuju moc! A pardon za sloh. *hi*

Datum: 13.08.17 18:14

Tak už nic, vzdal jsem to. Poučení zní, že neprofík na to při dodržení všech možných i nemožných zásad (nebo dejme tomu čistého svědomí) jako přesné množství vody, pořádné penetrace, neprůvan, nepřímé světlo, teplota v místnosti, kvalitní stěrka atd. opravdu nestačí. Pokud jste perfekcionalisté a nespokojíte se s polovičatou prací, nedoporučuji se do nivelování pouštět. Investovaný čas, prostředky, úsilí dané snahou o maximální poctivost a přesto nevyhnutelné výsledné zklamání za to skutečně nestojí.

Píšu to po přezkoušení s linoeem s filcem, kde je skutečně cítit úplně všechno (nikomu nevěřte, že to tak není). Lino s filcem možná (pochybuji) absorbuje spáry na dlažbě (hluboké do 0,5 mm tak leda), ale určitě ne mírné boule. Vykašlete se na to, nebo si tam dejte koberec.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.