Starší domek bez hydroizol. podlahy -problém?

Od: odpovědí: 10 změna:

Ahoj,

máme starší dům, jehož část je nepodsklepená a chybí v ní hydroizolace podlahy. Obvodové zdi izolovány jsou, lepenka je stále vidět, přičemž dům je z cihlového zdiva (dvojité zdi) na cca 20cm vysokém soklu z pískovcových kamenů.

Podlaha je cca 10 cm nad úrovní izolace zdiva.

Problémy s vlhkostí nemáme, stavební firma nám ale trvdí, že je třeba dodělat izolace podlah.

Díky mco za názor

10 odpovědí na otázku

 

 


2x
avatar blesik

Pokud máte vyzkoušeno, že v domě vlhkost není, tak bych to neřešila. Pokud ne, je třeba zjistit a podle toho se zachovat. Dříve se ve starých domech toto nedělalo a přesto byly suché - tedy, jak které. Záleží na podloží, vlhkosti odspodu.

 


1x
avatar blesik

Pokud máte vyzkoušeno, že v domě vlhkost není, tak bych to neřešila.

 


0x
Na takovou otázku vám nikdo správně neodpoví.
Já v domě bez izolace podlah žil. Nakonec jsme podlahy izolovali dodatečně, včetně izolace tepelné. Důvod byl prostý. Časem se objevila plíseň v rozích.
Nejhorší nebyla ta investice, svépomocí šlo asi o 20 tisíc, ale všechno vystěhovat, znovu vybílit, nastěhovat. A do dnes máme zničenou dlažbu ve vstupní chodbě od koleček plných betonu.

A to jste skutecne izolovali celou podlahovou plochu? Tedy rozbili, vydlabali podlahy, izolovali a znovu zabetonovali? A co vnitřní příčky, ty jste podřezali?

Jo. Sbíječkou a palicí rozbít beton, my měli vrstvu asi 10cm. V místnosti s prkennou podlahou vyřezat prkna. Pak vybrat zásyp podle výšky izolace, beton, hydroizolační folie, polystyren, vrchní beton s kari sítí.
Napojena izolace k té ze zdí, udělalo to takovou vanu.
Všude nejmíň 3 měsíce neskutečný bordel, protože jsme dělali po práci, ale chtěli jsme pak zateplení a nová okna, takže alespoň ty okna se udělaly s tím.
Na druhou stranu jsme se zbavili plísní a zateplení taky ušetří. My navíc měli štěstí, pro stavební suť jsme našli levné využití.

jen nevím, proč jste rozbíjeli spodní beton, když jste pak museli dělat znova podklad.


doplněno 09.08.17 17:03:

Takže vybourali a šli co nejvíce dolů, aby bylo místo pro tepelnou izolaci. OK, díky.

 


0x

Dobrý den,z dotazu je zřejmé,že Vy problém vlastně nemáte.Pokuď jsou podlahy opravdu suché není co řešit.

Vypadá to,že problémy má stavební firma,která by si na Vás chtěla namastit kapsu.Nechte věci jak jsou a dejte si v klidu pivko.

S pozdravem fero

 


0x
avatar milancukrar

Trolínku,

odborník ze stavební firmy si domek prohlédl a viděl, co my nevidíme. osobně jsme se setkal mnohokrát na stavbách, že vlastník neviděl to, co se mu nelíbí. když jsem jim ukazoval, že toto je příznak mokré zdi, tak polemizovali, až po otlučení omítky se ukázalo, že je to vlhko, které na povrchu je ischlé. pokud se domníváte, že Vás chce firma natáhnout, jak někteří zde píšou, tak si pozvěte několik jiných firem, na oblídku a poradu. Pak se rozhodnete. Já vím, že staré baráky jsou vlhké, páč nemají izolaci. Často vlastník domu nepřizná, že je to vlhké. Je dobré udělat izolaci podlah a napojit na lepenku pod zdí.

 


0x

A k vám chodí stavební firmy na exkurze, nebo jak se dozvěděli, že nemáte hydroizolaci? Nebo děláte rekonstrukci, nějaké zásadní změny na domě?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]