Uskladnění borůvek

Od: odpovědí: 8 změna:
Dobrý den,potřebuji poradit s uskladněním borůvek.Dnes jsme natrhali 5l borůvek a máme je v uzavřené plastové nádobě.Jelikož jsme na dovolené a domů se dostaneme až za 5dní.Jak mám borůvky uskladnit,moc prosím o vaše rady a doporučení.Děkuji.
8 odpovědí na otázku

 

 


2x

Za 5 dní borůvk sníst, toť jedinné řešení.

 


2x
avatar blesik

Jedině zavařit, usušit, nebo do mrazáku, jinak Vám splesniví!


Děkuji za vaše odpovědi.Budu muset borůvky zmrazit.Ale při zpáteční cestě se rozmrazí.Nebyl to dobrý nápad borůvky sbírat.

Zbytečná práce. Po rozmrazení a případném znovu zmrazení budete mít v sáčku jednu zmrzlou kouli maglajzu. Máteli kde, uvařte ihned marmeládu/džem a ten lehce převezete za týden domů.

 


2x
avatar jabraka

Během dovolené jsem uskladňoval ve studeném sklepě až 50 l borůvek,vydrží tam nejvíce 3-4 dny.Pokud se jedná o delší dobu,musí se dát do sklenic a zavařit.Bez cukru.Mražení je skutečně nejlepší.Pak vydrží pěepravu i 200 km,zabalené v alobalu.

JABRAKA


Děkuji vám za vaše odpovědi.Dnes jsem koupila vakuové nádoby.Borůvky jsem pebrala a některé dala zamrazit.Můžete mi prosím poradit jak nejlépe zanražené borůvky přepravit?Čeká nás 400km domů.Děkuji za rady a doporučení.

Myslím,že by stačilo zabalení do alobalu a do dvou dek.

JABRAKA


Děkuji.Prosím poradíte mi ohledně převozu?Mám i thermo tašku,tak nádoby mohu dát do ni.A nevíte zda vakuově těsnící nádoba je vhodná na uskladnění borůvek?Kdybych ji naplnila celou borůvkami a uzavřela,nevydržely by borůvky 5dní v led ici?

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]