Uvolnění protiprávně zabraného bytu

Od: ® odpovědí: 6 změna:

Bydlím v domku. Dřívější družstevní byt pronajímám. Ted ho potřebuji pro dceru. Podnájemník se odmítá vystěhovat, vyměnil zámek a nekomunikuje. Jak mám postupovat? Velké díky za náměty a zkušenosti !

6 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar iz

Družstevní byt může pronajmout pouze jeho majitel → bytové družstvo. Nájemcem družstevního bytu jste Vy a uzavřít jste mohl jenom podnájemní smlouvu. (Předpokládám, že se souhlasem majitele → bytového družstva.)

Zašlete podnájemci písemnou výpověď → doporučeným dopisem s dodejkou. Pokud se i potom podnájemník bude odmítat vystěhovat, obrátila bych se na bytové družstvo (tam se můžete poradit hned).

Odpojení od energií ani jiné "násilí" nedoporučuji.

 


2x

Potřebujete byt pro dceru, což je jeden z relevantních výpovědních důvodů. Takže mu doporučeně pošlete výpověď, ta je dvouměsíční, a po uplynutí lhůty je povinen se vystěhovat. Když to neudělá, nezbyde vám, než ho dát k soudu.

Máte družstevní byt. Pronajal jste ho se souhlasem družstva? Jinak lezete do průšvihu i vy.

Jakékoli násilné akce, které už vám tu radili, vynechte, opět byste si jen sám naběhl.

Výpovědní doba u nájmu bytu je tříměsíční.

 


2x

Předpokládám, že podnájemník nechce moc spolupracovat, když si vyměnil zámek, takže vy mu zašlete výpověď smlouvy, 3 měsíce lhůta, on jelikož není žádný nazdárek a taky potřebuje bydlet, tak se na nějakou výpověď vykašle, dál tam bude bydlet, bude vám v lepší případě platit nájemné, vy si najmete advokáta, dáte to k soudu, ten se povleče nějaký ne moc krátký čas povleče a pak dosáhnete svého. Přeji hodně štěstí, holt riziko "podnikání" *smich*

 


0x
avatar martincakl

Bavíme se o bytě, který se nachází ČR?

Tak to Vám tedy nezávidím.


doplněno 07.08.17 13:33:

Rada?

Právník, žaloba...a pokud to dobře dopadne..po 2-3 letech by to mohlo být vyřešeno.

avatar
Upozornění od sys strejc 07. 08. 2017 13:28:21
A vaše rada je kde? *nevi*

 


0x
avatar milancukrar

Nikdo jsme neviděli jakou máte podnájemní smlouvu. Z té se musí vycházet. Dejte mu výpověď z nájmu, přesně podle občanského zákonímu a dle Vaší smlouvy. Pozor na některé rady, které Vás můžou přivézt před soud.

To že si vyměnil zámek je dobře.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]