Cena za zateplení

Od: ® odpovědí: 18 změna:

Dobrý den,

firma mi nabízí zateplení Baumit Open Therm tl 140mm, lepidlo Baumit Pro Contact, hmoždinky Fisher termoz SV II ecotwist, arm. tkanina Vertex R131, penetrace Baumit Premium Primer, omítka Baumit Nanopor Top 1,5mm. Cena za m2 je 966 Kč bez DPH. Tato cena neobsahuje lešení, úklid, dopravu. Je tato cena za nabízené zateplení adekvátní?

18 odpovědí na otázku

1x

podle kalkulace, kterou si můžu udělat mi vychází tento systém 760,-/m2 bez dph s 10% ziskem ...položka je bez finální dekorační omítky..zakonečená stěrkou...když si vemu, že ta omítka muže být tak 230,-/m2 (vycházím ze systému Cemix), tak pak celkem to je 990,-/m2 BEZ DPH a lešení...úklid musí mít v ceně každý pracovník nebo firma...to není výmluva nebo věc k připlacení...to tak prostě je.. doprava je věc k diskuzi, každopádně solidní firma nabízí jednotkovou cenu vč. dopravy...reaguji jako rozpočtář stavební firmy...kalkulace dle RTS II/17 a dostupných cen materiálu

Předpoklkádám že kalkulace je počítaná na rovnou fasádu bez špalet,rohů a podobně

ceníky RTS zohlednují ve svých vzorcích i určitou náročnou těchto prací. Nicméně počítá se hlavně vždy rovná plocha. Dřív se dávaly položky jako příplatek za složitost nebo barevné řešení popř. špalety a další. Dneska vzhledem k době a velké konkurenci se to nedává a skoro nikdo to ani nepočítá. Řídí se poučkou, že plocha okna se rovná náročnosti a m2 ostění.

0x

No..Ono si hlavně musíte uvědomit..co to ta adekvátní cena je.

Adekvátní cena za uvedené práce může být v době kdy firma nemá práci třeba poloviční..a pokud (jako nyní) má firma zakázky na rok dopředu, potom může být adekvátní cena třeba 5 násobná.

Je pouze otázka, kterou cenu budete Vy akceptovat.

Adekvátní cena podle mě je cena za materiál + rozumná cena za práci + rozumná marže.

to máte pravdu, ale co znamená slovo rozumná? já tu nabízenou cenu vidím, vcelku, jako rozumnou...reálně bych se snažil to o cca 30% stlačit dolů. jen bych přidal pár cm na polystyrenu...

doplněno 07.08.17 11:24:

drahé je ralativní pojem. ano, já bych to pořídil levněji. více už k tomu napsal p. Cakl

Moc nerozumím Vaší odpovědi - "reálně bych se snažil to o cca 30% stlačit dolů. jen bych přidal pár cm na polystyrenu". Je to tedy drahé?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]