Jak transportovat mrazak?

Od: ® odpovědí: 5 změna:

Radcove pritomni, lze transportovat mrazak nalezato?Dekuji za radu.

5 odpovědí na otázku

 

 


4x
avatar majsterjoe

Pokud to jde, tak převážet vždy na stojato. A jinak nechat alespon 24 hodin stát bez zapnutí.

 


2x

Ano lze. Před zapnutím nechat půl dne stát.

 


0x

Co rádce, to názor. Tak také jeden přidám:

Ano, lze. Ale je lepší ho transportovat v poloze pololežaté, tzn. "na zádech" a horní část mrazáku výše, než spodní. Odborník "chlaďák" mi potvrdil, že stačí ho nechat stát 2-3 hodiny, pak se může zapnout

Satam - No možná, jenže položit mrazák na bok není problém. Položit ho ale na záda už tak jednoduché není, hrozí poškození poměrně choulostivého zařízení. To pololežaté uložení si nějak nedovedu představit. Málokdo má dodávku, aby se mu tam větší mrazák takhle vešel. A musel by se něčím (čím?) podložit a zajistit proti sklouznutí z podložky. Takže poměrně složité a těžko proveditelné.

Tak to trochu upřesním - nedoporučuje se - a to z důvodu - motorkompresor je v hrnci (rozuměj v obalu ) uchycen na třech místech pružinami (vidím to jasně ale nedovedu popsat lépe ) a pokud položíte na bok neb hodně naklopíte může se stát že se z uchycení posune k jedné straně a potom když motor dobíhá při vypínání tak se mírně roztřese a škrtá (bouchá ) o ten vnější obal (hrnec),A pokud jej povezete na bok tak se může přinejhorším nalomit i vnitřní trubka (nebudu rozepisovat) a pak už nemusí vůbec kompresor tlačit do výtlaku ale honí se to vevnitř dokola.

A na to odstátí stačí ty tři hoďky i když v krámě vám budou říkat že celý den.Jde o to aby se nenasál olej do sání a nepoškodily se sací a výtlačné ventilky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]