Malování zdi po štukování

Od: odpovědí: 4 změna:

dobrý den, chtěl jsem se zeptat,jak má vypadat zeď po štukování než začnu aplikovat bílý náter (nebo po jaké době). Děkuju všem za odpověď

4 odpovědi na otázku

 

 


0x

Už se to tady řešilo!

 


0x
avatar jabraka

Nově vyštukovanou zeď bych rozhodně nejprve nabílil vápenným nátěrem.(Hašené vápno,Čerťák)Tento nátěr zpevní povrch zdi a vytvoří na něm v podstatě vápencovou vrstvičku.Plynopropustnou a vodopropustnou.Po měsíci lze na něj aplikovat jakoukoliv interierovou barvu.

JABRAKA

 


0x
avatar mara21

Zdravám,já to dělám,tak že nechám štuk měsíc vyschnout.Pak to namenetrují hloubkovou penetrací,nechám 24hodin poschnout.Pak už jen málují. ;)

 


0x

Ono spíš záleží zda-li je to nová zeď,nebo je to po rekonstrukci či opravě jen nový štuk na oškrábanou jádrovou. V první případu bych nechal opravdu déle zrát,cca do měsíce pokud je to jen po opravě tak nejdéle po týdnu výmalba. Dnes se již první nátěr vápnem nedělá neboť se nehází klasickou maltou ani štukem z písku a vápna ale směsi z pytlů.Někteří nátěrkové dělají nejprve penetrací ,někteří nahrazují penetraci naředěnou barvou (třeba primalexem)jak tu někdo zmínil.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]