Vypadllé pojistky. Svítí jen něco

Od: odpovědí: 14 změna:

Dobrý den, při výměně žárovky v koupelně mi vypadly pojistky v celém bytě. Šel jsem na chodbu, otevřel plechovou skříňku a dal páčku zpátky nahoru. Světlo v bytě se rozsvítilo, ovšem s vyjímkou koupelny a záchodu. Tam nefunguje do teď. Nevím, co s tím. V té plechové skříňce na chodbě je celkem šest páček. Tři mají nad sebou čísla bytů a ty jsou všechny nahoře, včetně čísla mého bytu. Vedle nich jsou další tři a ty jsou všechny dole. Bojím se s nimi ovšem nějak manipulovat, abych nevyhodil něco sousedům.

Děkuji moc za odpověď

14 odpovědí na otázku

1x

Krom jističe na chodbě byste měl mít ještě jističe v bytě. Zpravidla poblíž vstupních dveří. Pravděpodobně je třeba nahodit ještě vypadlý jistič v bytě (ten pro koupelnu a záchod). Ostatní nevypadly (neměly důvod), proto Vám teď něco svítí a něco ne.

To jsem právě udělal jako první. Všechny páčky jsem dal dolů a zase nahoru a nic

Takže u sebe v bytě si vypnul a znovu zapl jističe. Poté si na společné chodbě nahodil vypadlý jistič tvého bytu, souhlasí? Tu žárovku v koupelně si stihnul vyměnit za novou?

doplněno 29.07.17 13:07:

takže došlo k nějakému problému u svítidla v koupelně. Zničeho nic? Nebo jste do toho nějak zasahoval, šrouboval a pod.?

doplněno 29.07.17 13:08:

Jenom dovětek pro příště, to že má jistič páčku nahoře ještě neznamená, že nemůže být "vyplý" "(vyhozený)"

Nejdřív jsem v bytě zkoušel nazazovat jističe. Když se nic nedělalo tak jsem pojistky nahodil na chodbě. Pak jsem znovu povypínal a pozapínal jističe a jediné, co stále nesvítí je koupelna. Ano, žárovku jsem tam našrouboval novou, ale při jakémkoliv zapnutí světla v koupelně to vyhodí pojistky v celém bytě.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]