Čím přilepit dřevo k plastu?

Od: ® odpovědí: 5 změna:

dobrý den

mám plastovou HUPku a elektrický piliř v jednom. Chci to obestavět palubkama, ale nechci to na vruty, dělat díry do piliřu. Takže přemyšlim o lepení, ale čím? myslíte že klasický silikon by postačil?

díky za rady

5 odpovědí na otázku

 

 


0x

Montážní lepidlo např. Mamut.

Montážní lepidla typu mamut se moc dobře na plast nehodí,vyžadují pórovité materiály,které stáhnou vodu z lepidla a to pak ztuhne a tím se stane pevnější.Nejvyšší pevnost mají,až ztratí všechnu vodu.Ale to u plastů může trvat dlouho.

Myslím,že docela vyhoví silikon,ten naopak tvrdne vzdušnou vlhkostí.

JABRAKA

 


0x
avatar kepler

Nevím o jaký plast jde, což je docela zásadní informace. V každém případě silikon i mamut jsou zcela nevhodné. Snad vyberete něco z toho: ztrade.cz/...


a proč zcela nevhodne? jakože to odpadne časem ty palubky z plastového pilíře?

materiál piliře je termoset nebli reaktoplast

Silikonem jsem několikrát lepil i keramiku na obklady a drží to tak,že při pokusu to odtrhnout se rozlámal i nalepený kus.Z kachlíků se zbytek silikonu odstraňoval dost obtížně.Takže palubky na ten reaktoplast se určitě přilepit dají.Nepoužívejte celoplošné lepení,ale bodky asi jako pecka třešně po 5 cm.

JABRAKA

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]