Ostranění rzi na míse wc

Od: odpovědí: 12 změna:

Dobrý den, nevím si rady jak odstranit rez na míse wc.Má někdo dobrou zkušenost, savo, ani podobné čističe nepomáhají. díky

12 odpovědí na otázku

 

 


3x
avatar kepler

Někdo používá ocet, ale ten se mi nezdá dost úžinný. Já dávám HCl (kyselinu chlorovodíkovou) z drogérie. Stačí troška, Nacákám to štětkou i na stěny mísy, nechám přes noc, ať se rozpustí úsady i na dně mísy. Ráno to štětkou podrbu a pořádně spláchnu. Mísa je jako nová.

 


2x

musíte koupit speciální... třeba Larrin na rez a vodní kámen - spolehlivě rez odstraní a těch přípravků je hodně

Mohu potvrdit LARIN.

 


1x
avatar magdon

Kyselině chlorovodíkové (solné) se kdysi přezdívalo "kyselina hajzlová". To proto, že to byl v té době jediný ůčinný prostředek na čištění WC. Její účinost dodnes žádný přípravek nepřekonal, ovšem práce s ní není nejpříjemnější. Nejlépe je jí nalít do mísy (lépe víc) před spaním (když už není pravděpodobné, že budete muset WC použít), sklopit prkýnko, pokud možno zajistit větrání a těsně zavřít dveře. Zbatečně to nedýchat. Ráno stačí spláchnout hnus, co se v míse vytvoří*blee*.

 


0x
avatar figurek

Není to rez, ale vodní kámen. Spolehlivě na něj platí kyselina sírová. V drogerii s barvami a ředidly kupte butylku kyseliny sírové, opatrně ji našplouchejte na zahnědlá místa, zbytek vylijte do mísy a pár hodin nechte účinkovat. Pak spláchněte a záchod svítí jako nový. Nelekněte se toho zahnědlého sajrajtu, který se v míse začne tvořit. Leze leze, ale zas tak moc nevyleze.

Chlorovodíkovou kyselinu můžete použít taky, ale sírovka je lepší, protože tak pekelně nesmrdí.

Ostranění rzi na míse wc

To mi připadá divné. Sírovka akorát převede vodní kámen (uhličitan) na síran vápenatý (což je sádra) a ten je taky nerozpustný.

 


0x

Zkus kyselinu citronovou, nasycený roztok, případně v kombinaci s octem.

 


0x
avatar jabraka

Přípravky jako domestos uvolňují ve vodě chlorové deriváty a ty bezpečně usazeniny odstraní.ovšem je nutno je používat často.Pokud se už usadí taková vrstva jako na snímku,pak je nutno použít HCl./kyselinu chlorovodíkovou,)

JABRAKA

 


0x

Slyšel jsem, že velmi dobře pomáhá coca-cola. Zní to asi divně, ale stačí jí tam nalít, nechat asi 20minut působit a pak očistit. Je to asi dobrá žiravina, ale se Zero to prý nejde tak dobře. Zkuste a uvidíte. Žena s ní čistila umyvadla a super teda.

V této americké limonádě kdysi působila okyselení slabá kyselina fosforečná.Dnes už tam není,takže účinnost této kyseliny klze použít,jen když se koupí v drogerii a na záchod použije.Moc ekologické to ale není,fosfor je nevhodný pro odpadní vody,kde podporuje růst řas(sinic).

JABRAKA

Kyselina fosforečná je tam stále.


já nemám rez v mísi, ale propouštěl nám záchod, jsme byly na dovolené, tak tam jsou rezavé čáry. Záchod jsme dali do pořádku, rezavé skvrny snad časem vymyji . děkuji za odpovědi ludmilav

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]