Zateplení-vylepšení těchto špaletových oken?

Od: odpovědí: 10 změna:

dobrý den, hledám řešení, jak na zimu částečně vylepšit, zateplit tato okna,ještě pár let tu s námi vydrží. ptám se ale prosím na skutečné rady a né na rady typu: to vyhod a kup plastová okna

vložit do oken těsnění mi přijde nereálné, protože když se okna zavřou, je vidět, že někde rám s oknem zapadnou až na dřevo ale někde je mezera=když bych dal těsnění, okno by nejspíš nešlo zavřít nebo by těsnění muselo být hodně tvárné

v podstatě by šly krajní horní i dolní okna zasilikonovat a nechat jen prostřední na otevírání, ale to je až krajní řešení

děkuji za rady - čím jednodušší, co si lze udělat svépomocí, tím lepší


Zateplení-vylepšení těchto špaletových oken?
Zateplení-vylepšení těchto špaletových oken? #2
Zateplení-vylepšení těchto špaletových oken? #3
10 odpovědí na otázku

 

 


0x
avatar magdon

Tak já Vám dám radu opačnou (i když semnou asi mnozí souhlasit nebudou): ta okna vypadají zachovale (nejsou shnilá), takže je rozhodně nezahazujte! I když je to neuvěřitelné, ale i s takovými okny se dají dělat téměř zázraky. Jejich nepasování se dá většinou srovnat v pantech (chce to ale zkušenost a vhodné nářadí, ale do značné míry lze improvizovat), většinou je ani není potřeba přihoblovat. Namontovat silikonové těsnění do vyfrézovaných drážek taky není problém. Samozřejmě jsou potřeba lakýrnické a případně menší truhlářské práce, vyčistit, rozhýbat a namazat zámečky. Není to tak složité, jsem elektrikář, ale mimo to frézování drážek tyhle práce zvládám taky. Výsledkem jsou původní špaletová okna dostatečně těsnící (plastová samozřejmě těsní lépe), a na starém domě vypadající rozhodně lépe, než plasťáky.

Tady najdete pár /...

*sok* To "zasilikonování" oken nemyslíte vážně, že ne?


doplněno 27.07.17 09:02:

Kdybyste tady byl registrovaný, mohl bych Vám vnitřní poštou na to těsnění dohodit schopného člověka (umí i ty panty). Ale je z Prahy.


ahoj, registrovaný nejsem ale snad by šlo dohodnout to přes email - volny.jan seznam

jsem z chlumce,,,teď jde o to, zda by doprava pána sem nebyla dražší než celý okenní zásah

 


0x

Vylepšit samodomo snad jedině utěsnit po obvodu. Dělal jsem to frézou do vysokootáčkové brusky, které vyfrézuje v úžlabí okna drážku. Do drážky se pak vtlačuje stopka "stromeček" silikonového trubičkového těsnění vhodného průměru.

fréza: kutilstvi.cz/...

těsnění: kutilstvi.cz/...

 


0x
avatar jenyk
Okna mě živí, i takovýhle špaleťák. Vypadají hodně dobře, tudíž by byl naprostý nerozum je vyhodit. Sebelepší plastový okno nesahá špaleťáku ani po kotníky.
Když to uděláš pořádně, tak tě ta okna přežijí.
Úplně nejlepší by bylo, dát do venkovních křídel dvojsklo. Co se týká těsnění, nedávej žádný nalepovací, to stejně do dvou tří let upadne, ale nech si zafrézovat trubičkové těsnění. Přijede šoumen s frézou, na zádech má vysavač a než se rozkoukáš, je hotovo. Pak jen podle velikosti škvíry dát těsnění a parády habaděj.

no všichni jste mě potěšili :)

okna jsem před pěti lety opaloval a brousil (bohužel neodborně a právě na některých těch místech, kde dřevo nedoléhá na dřevo jsem to ubrousil moc - né do roviny - ale to je jen na pár místech, pak jsem brusku zahodil)

natíral jsem horkou fermeží a pak směsí fermežovky a syntetiky

to těsnění a frézování drážky zní dobře, nicméně myslíte že to půjde? ta fotka s metrem - je tam v podstatě prostor jen 1cm

a kolik cca abych si udělal představu, stojí jedno okno? (nebo jeden metr)

Frezuje se do rohu. Neni v tom problem.
Existuje i jina varianta jak zatesnit. Pouzivala se v 90 letech. Nanesete silikon, prelepite folii (miktorenovy sacek) a okno zavrete. Nechate par dni uschnout, otevrete, odtrhnete sacek a orezete zbytky silikonu. Bohuzel takove tesneni neni vzdy predepjate jako trubickove, als taky to funguje. A blbe se to natira.

Frézoval jsem to v ruce, bez přípravku, neuměl jsem to, tak to i někde ujelo, ale věděl jsem, že to je na pár let a pak to půjde pryč. Jedno okno tak půl hodiny. Dnes tam mám stejně plasťáky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]