Sousedovo okno do mého dvora

Od: odpovědí: 13 změna:

Dobrý den,mám domek po rodičích a do dvora má okno sousedka,která zde bydlí asi 3 roky.Předešlá majitelka požádala mého otce,zda by si mohla toto okno udělat kvuli světlu-měla tam kuchyn.Nynější majitelka tam udělala ložnici a nyní si stěžuje na hluk z našeho dvora-děláme na domku upravy a vadí ji pes který běhá po dvoře.Podotýkám,že noční klid nerušíme a ani ty opravy neděláme každý den.Domek mi opravují synové,tak to přizpusobujeme tomu,jak mají čas.Myslím si,že to okno by tam nemělo být,kdyby to zazdila bylo by po problému.Navíc to okno je přímo proti vchodu do verandy.Je to asi 8 metru.Děkuji za odpověd Věra Dostálová

13 odpovědí na otázku

 

 


4x

Řeší se to i tak, že se nepoužívá klasické okno, ale třeba luxfery. Dále se může před okno v určité vzdálenosti postavit zábrana. Může být tmavá, nebo matová, vzhledem k ložnici nemusí být až tak propustná denního světla. Tu zábranu jste tam měli mít již dávno kvůli sobě, kvůli svému soukromí. Přeci si nenecháte za záclonou šmírovat dvorek od sousedů.

Pokud proběhlo stavební řízení s povolením úřadu /papírově doložené/, a se souhlasem bývalého majitele, asi s tím nic neuděláte a okno bude muset zůstat, ale s tou výhledovou zábranou. Tak popátrat, jestli nové okno nebylo uděláno bez povolení, pouze na ,,hubičku,, mezi sousedy. Potom budete samozřejmě požadovat o uvedení do původního stavu /tzv. černá stavba/.

Opět jeden pěkný příklad, který potvrzuje že ,,každý dobrý skutek má být po zásluze potrestán,,.

 


0x

Pokud tam původně okno nebylo, doporuč ji, ať ho zazdí! Takové lidi mám rád.

Kdysi jsme měli na chalupě naprosto dtejný problém, který jsme nevyřešili, ale v obráceném sledu. Okénkem, které bylo do dvora uděláno dodatečně, za jiného majitele, se k nám na odpočinkový dvůr, neslo každé slovo, každé cinknutí příborem do dřezu. Nová rodina byla hlučná a jejich děti taktéž. Vyslechli jsme všechny hádky, soukromé problémy, aniž bychom o to stáli. Ztratili jsme soukromí, do té doby jsme se v bazénu koupali i nazí a měli jsme absolutní klid. Bydlení rázem ztratilo na hodnotě. Chtěli jsme, aby okno do špajzu zůstalo zavřené, ale to se jim nelíbilo, že špajz musí větrat. Chtěli jsme původně, aby si dali mléčné sklo, ale to ztratilo stejně na významu, když měli okénko stále otevřené. Opravdu zbývala jen zábrana, ale nechtěla jsem si vzhledově hyzdit prostředí, navíc hluýku by to nezabránilo. Nakonec i to pomohlo k mé inspiraci prodat byt i chalupu a postavit si něco mezi tím, tedy vlastní barák a mám klid. Sousedi se rozvedli, on se pak dostal do exekuce a chalupu má nový majitel. Jak je to dál už nevím, ale povolit okénko, je danajský dar pro další generace. Radím také, zjistit, zda má povolení, jinak zazdít.

 


0x
Sousedce reknete, ze si ma dat zaluzie nebo okno zavrit.

 


0x

pokud je tam to okno udělané na čestné slovo a teď s tím má zrovna ten, kdo ho potřebuje, problém, tak ať ho zazdí, protože ho tam má nelegálně. když Vás bude štvát, tak zajděte na stavební úřad a oznamte, že si udělali bez povolení okno a bude po srandě

správná rada

 


0x

Nynější majitelka tam udělala ložnici a nyní si stěžuje na hluk z našeho dvora

Paní kupovala dům i s oknem - takže věděla, že tam je a kam vede. Na vašem místě bych nic nedělala a vyčkala na další sousedčino jednání.

Připomíná mi toho podnikatele z Pardubic(?), který si načerno postavil v parku vilu jako hrad, nějak se dopracoval k následnému stavebnímu povolení - a teď ho údajně ruší hluk z vedlejšího hřiště a stěžuje si na městském úřadu - nejlépe prý by bylo ho odstranit. Jeho stížnost byla shledána jako neoprávněná.

Něco podobného je u nás ve vedlejším městečku.
Jeden kverulant koupil kus pozemku vedle letiště a pak si začal stěžovat, že tam lítají letadla.

Přesně. U nás zase si postavili domek u kravína a stěžují si na smrad z krav a hnoje. Takže přesně jak radí ostatní - zajít na stavební úřad, chtít vidět projekt domu, kolaudaci, případné změny. Pokud nikde okno nebude, oznámit černou stavbu a požadovat odstranění. Sousek možná bude tvrdit že má okno vydržené, těžko říct jak by toto potom dopadlo.

Možná by stačílo požadovat kompromis - okno neprůhledné, pouze průsvitné a neotevíratelné.

 


0x

nejlepší soused je ten co je až za obzorem ;)

 


0x

Mému příbuznému upravil kapitalista za pomocí úředníku dvoupodlážní stavbu s osmi okny rozmeru 2x1 metr 10 metrů směrem k obýváku, ložnici, předzahrady a se sto zaměstnaci zahájil hlučnou a vyhlídkovou pro zaměstnance nepřetržitou výrobu 24 hod., denně, vše bylo v právně-neprávním státě rozvojové země Czechia / rozvojová, dle Americké studie po 27 letech / v normě.

 


0x

Já bych to nijak neřešil. Je to její problém, ne váš. Pokud bude zase otravovat, tak bych jí řekl, že noční klid nerušíme a že bohužel opravujem barák, tak by mohla být trochu shovívavá. Pokud by nepřestala, tak bych se jí zeptal, jestli je tam to okno vůbec legálně a že se na to kdyžtak zeptám na stavebním úřadu. Tím bych považoval pohár své dobré vůle za vyčerpaný. Pokud bude ještě prskat, tak ať si na vás klidně stěžuje.
Vždycky miluju, když se někdo někam přivandruje, typicky měšťáci na vesnici, a pak si chtějí diktovat podmínky, protože je obtěžuje sekačka nebo kvokání slepic. A navrhují vyhlášky, že člověk nesmí ani posekat trávu.

 


0x
Dobrý den. Pokud nechcete jít do sporu viz výše uvedené rady (popření souhlasu k oknu),tak já bych vystavěla vysokou zděnou zeď - plot - minimálně získáte soukromí. Baba sice uslyší pejska ale prd bude vědět zda to štěká právě ten Váš. Na vesnici hafá furt nějaký. A prac. hluk při opravách je normální.Pokud neporušujete noční klid atd. , může se jít sousedka "klouzat".

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2020 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]