Zateplení postyrenem-míchání lepidla

Od: Datum: 17.07.17 06:40 odpovědí: 15 změna: 23.07.17 01:22

Dobrý den,

budu lepit polystyren na vnitřní stěnu, ale z určitých důvodů to nemůžu provést najednou.

Vydrží mi den dva rozmíchané lepidlo v kýbli?

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 17.07.17 06:56
Zkus nost s tim nemam, ale spise ne. Proc nelepite na penu?
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.17 06:58
Ne, nevydrží. Rozmíchejte si jen tolik, kolik stihnete zpracovat cca do dvou hodin.
doplněno 17.07.17 07:10: Doufám, že máte na mysli cementové lepidlo v pytlích. To v kýblu na lepení polystyrenu je vhodné tak na stropní kazety...
Ohodnoceno: 4x

Datum: 17.07.17 07:22

Lepidlo mám pytlované.Tak tedy rozmíchám jen tolik, kolik je třeba.

Od: jenda2
Datum: 17.07.17 09:21

Nevydrží v žádném případě. Je ale vhodnější stěnu napenetrovat např. Duvilaxem, pak lepit nízkoexpanzní pěnou. Duvilax způsobí perfekně přilnavou plochu.

Datum: 17.07.17 14:59

Zdravím,tak ono záleží,co je to za značku a druh lepidla.Mě se už hodněkrát stalo,že mě zbylo lepidlo v kýblu.Druhý den šlo vpohodě rozmíchat.Dělál jsem to tak,že jsem dál do kýbla hodně vody a rozmíchal,potom jsem dál kýbl z lepidlem do sklepa.Druhý den jsem slíl vodu rozmíchal a dal trošku novýho lepidla,a pokražovál jsem v lepení polystyrénu. ;)

Datum: 17.07.17 19:14

Maro a jste si jistý že to lepidlo které druhý den rozmícháte dosahuje stejných parametrů jako správně namíchané "čertvé lepidlo?

Takové je na prd je strhlé a již nikdy nevytvrdí stejně jako čerstvé ,a to ani s přídavkem nového !

Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.17 15:29

Jste si jistý, že je dobrý nápad lepit polystyrén na vnitřní stěnu?

Datum: 17.07.17 15:39

Dokionce bych řekl,že je to nesmysl.Nedovedu si představit přidat na stěny a strop 20 cm polystyrenu.

JABRAKA

Datum: 18.07.17 08:08

Je to naprosto běžná věc a dokonce vhodnější než lepení bloků zvenčí. Jednak vnitřní vlhkost nejde do stěn, protože je polystyren zároveň jako parozábrana, přirozená vlhkost stěn volně odchází směrem ven, čemuž intenzívně pomáhá slunce a pak takový způsob izolace se používá ve Francii, Německu, Španělsku.

V zimě se ohřívá pouze objem vnitřního vzduchu a nikoliv tuny zdiva, aby nebyly chladné. Vnější zateplení brání přirozeném vysušování a vlhkost ze stěn jde opačným směrem - dovnitř.

Dokonce bych řekl, že zvenčí je to nesmysl a hodně lidí tomu propadlo bez použití obyčejného selského rozumu !

Datum: 18.07.17 19:48

Milý Jendo.

Doufám,že nevěříš tomu svému tvrzení.Při vytápění bytu je dokonce obrovská výhoda,ohřát velkou hmotu zdiva,a akumulovat v něm množství tepla-.Úse tím umocní.Stejně tak,vlhký vzduch polystyrenem a spárami dokáže proniknout ma na vychlazeném zdivu voda kondenzuje.Co to udělá pod vrstvou izolace za rok?Spousta plísně.Ta se protlačí na povrch i přes jakoukoliv izolaci.

Nakonec,komu není rady,není ani pomoci.

JABRAKA

Datum: 21.07.17 23:27

Jabrako, také tvrdím, že vám není pomoci. Myslím že píšu srozumitelně a česky. Tedy že polystyren se lepí na napenetrovanou zeď, která tím lépe drží polystyren a nepropouší vlhkost z místnosti, kdyby náhodou zateploval pekař a seknul se ve spárách. Vůbec žádná plíseň se u takové zdi neobjevuje. A polystyren vlhkost nepropouští !

Vnitřní izolaci dělají v Německu, tam jsem to viděl na vlastní oči, dále Francie a jiné státy. Musíte jim napsat,, že jsou moulové a že Jabraka světu vysvětlí, jak se to má dělat.

Ohřívat tuny zdiva je podle mě pitomost. Když v tom máte zálibu, vaše věc. Nepoučujte ale, co je špatně, když spousta uživatelů toto aplikovala a plíseň nemá, já tak mám zateplenou rohovou místnost bez vytápění, jen přenos tepla z chodby a

funguje to skvěle. Podle vás bych měl ohřívat zeď za současné spotřeby energie a akumulované teplo využívat, když už dávno v místnosti nejsem. Tak to vám blahopřeji ale neraďte mi blbosti. V ČR si kdekdo myslí, jaký je věděc a jiné způsoby odmítá asi z principu. Zeď má být teplotně neutrální, ohřívat je potřeba jen vnitní objem vzduchu a vlhkost zdi má jít směrem ven do fasády, kde se sama vysuší. Vnější zateplování vede vlhkost dovnitř, cehož důkazem je zvýšené rosení oken, které před zateplováním vně nebylo a co stavitelé doporučují odstraňovat častějším větráním. Opravdu skvělé. Vy si zůstaňte u svého, já u svého a jen proboha netvrďte, že je něco špatně. Asi vám není pomoci.

Od: paw®
Datum: 19.07.17 12:10
Zatepleni zevnitr je legitimni metoda. Jestli zateplit tak nebo onak. Je ale hlavne umistenim rosneho bodu a celkove rocni bilance vodni pary. Proto nejspis si to dovoli v jiznich statech jak pisete, kdy se voda stihne odparit. Aplikovat toto ale globalne i na severne nebo vysoko polozena mista bych byl opatrny.
Ohodnoceno: 1x

Datum: 17.07.17 19:17

Nešťastníku-dva dotazy proč na Vnitřní stěnu? A proč nelze na pěnu?

Drží úplně stejně dobře, fixace je +- stejná a lze použít kdykoliv jen se uzavře na pistoli přívod pěny a max očistí ústí (toto encháváme a jen se odřeže druhý den nožem a oškrábe zatvrdlá pěna a jede se dál!

Datum: 21.07.17 23:30

Nešťastník je ten, kdo si nechá nakukat, že vnější izolace už nestačí 150mm a musí být 200mm. Pak z oken hledí jak ze střílny hradu a cena, kterou zaplatí mu nikdy v úspoře nepřijde zpět. Tak se vydělávají peníze. Na důvěřivosti a blbosti důvěřivých.

Datum: 23.07.17 01:22
Když lidi nakupují ve stavebninách za draho tak je jasný že to bude na draka.. ale tím jsi nevysvětlil proč zateplovat zevnitř.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.