Doporučíte průmyslový vysavač?

Od: Datum: 15.07.17 18:10 odpovědí: 5 změna: 18.07.17 19:19

Zdravím, ve firmě jsme si dobrovolně vzali na starost úklid kanceláře, která sousedí s truhlářskou dílnou. Pro tento účel jsme zakoupili klasický domácí vysavač, který ale tu místnost absolutně nezvládá. Je tam jemný prach, který po pár minutách vysávání zanese filtr tak, že kvůli tomu shoří motor, což už se dvakrát stalo. Zkoušeli jsme i jiný vysavač a také mu po chvíli docházel dech.

Máme pořídit průmyslový vysavač? Kvůli 30 m2 mi to přijde dost ujeté, ale zřejmě nemáme jinou možnost. Potřebujeme něco, co zvládne vysát jak hrubší nečistoty, tak i jemný prach a neublíží mu to.

Díval jsem se, že průmyslové vysavače jsou dokonce i levnější, než vysavače klasické. Čím to je? Čekal bych to spíš naopak. Chtěli bychom nějaký menší kvůli dobré manipulaci - pokud má někdo přímo tip, budu jen rád. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.17 09:22

Že niektoré sú lacnejšie,tak je to slabšími súčiastkami a dizajn nieje in.Kúpte si taký vysávač,čo chladenie motora má samostatné a nie v jednej línii so saním.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mire
Datum: 16.07.17 10:28

Na tenhle prach snad zkusit vysavač s vodním filtrem, všechno ostatní se bude zanášet. Ale spíše bych zkusil udělat do kanceláře malou přípojku od průmyslového odsávání dílny, napojit delší hadici a vysávání by mělo být bez problému se zanášením filtrů.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.17 06:34
avatar

Pro tyto účely je nutný průmyslový vysavač s automatickým oklepem; jsou i s ručním oklepem, ale ten vám nedoporučím...je to otravné, každých 15 až 20 sekund zapnout oklep...automat to dělá sám...nejsme sice úklidová firma, ale pro odsávání při vrtání, řezání zdiva a jiných materiálů pro elektro práce je vysavač nutný, stejně jak pro následný úklid...máme cca 5ks vysavačů tohoto typu, podobných jak tento, ale starší typ; před případným nákupem si přečtěte návod , čeština od strany 118; ceny začínají na cca 16 000,-... případně v akci to bude ještě lepší... A ještě k vaši poznámce, že průmyslové vysavače jsou levnější...mám jeden takový doma, byl to dárek k hoblovce, na odsávání prachu a hoblin, odzkoušen jednou, pak ještě jednou na popel...nehodí se na vysávání, téměř okamžitě ucpaný filtr, vysavač bez oklepu na tyto práce je na dvě věci...a teď leží a leží...a co nevidět půjde do sběrného dvora...ani darem bych ho nikomu nedal...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: badcleaner
Datum: 17.07.17 15:55

Díky za odpověď. Narovinu, pokud to nenajde vysavač do 3 tisíc, který by to zvládl, tak se na celý úklid můžeme majiteli vybodnout, jelikož úklidové prostředky si máme obstarat ze svého. Kvůli troše prachu v koberci, který tam nanesou na botách truhláři, když se jdou na něco zeptat, nebudeme kupovat dělo za 20 tisíc. :)

Od: fero®
Datum: 18.07.17 19:19

Dobrý den,kolega mire Vám radí dobře,nevím proč byste měli kupovat drahý vysavač,když jej máte vedle v dílně.

Domluvte se s vedoucím,aby nechal na sací potrubí dílenského systému odsávání(co nejblíže k ventilátoru)

udělat nátrubek na něj sací hadici pr.cca 50 mm,tu zavést přes zeď do kanceláře,ukončena zděří,do které nasadíte hadici od vysavačea můžete vysávat.Na konci zděře musí být klapla,nebo zátka,aby se sání dalo uzavřt ,když nebudete vysávat kancelář.

Dá se to rozšířit i na další místnosti-měli byste centrální vysávání,jak se to běžně dělá(šatna,sklad atd).Dejte si to jako

zlepšovák,když už nic,tak určitě by z toho měla radost hygiena.

Náklady odhaduji na cca 500-600.-Kč.

S pozdravem fero

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.