Druhé čerpadlo k vodárně

Od: Datum: 15.07.17 06:42 odpovědí: 2 změna: 15.07.17 10:44

Dobrý den,

mám klasickou vodárnu, která dává reálně okolo 2500l za hodinu. Občas bych potřeboval, aby dávala okolo 4000l za hodinu. Nechci kupovat novou vodárnu. Mám ji celkem krátce a nebyla z těch uplně nejlevnějších. Napadlo mě, zda by k vodárně nešlo připojit paralelně ještě jedno čerpadlo. Je takovéto zapojení možné? Co to může skrývat za úskalí?

Díky za rady.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.17 07:35
avatar

Uvažujme:
1.Tvoje stávající čerpadlo dodá určité množství vody za určitý čas. Nádrž tvé vodárny se zaplní a tlakový spínač vypne čerpadlo.
Když přidáš další čerpadlo, tvoje nádrž se naplní dříve.
2. Když začneš odebírat vodu z té tlakové nádrže, její množství bude limitované také velikostí otvoru ve výstupní trubce, případně ve ventilu. Samozřejmě také délkou vedení, jeho odporem v kolenech a td.
Čím větší otvor, tím větší množství vody za určitý čas vyteče. Množství vytékající vody částečně ovlivní i tlak v nádrži.

Nepíšeš, kde nebo jak a proč chceš odebírat to větší množství vody. Pokud přes nádrž vodárny, platí body 1 a 2. Připojit dvě čerpadla by bylo možné, ovšem bude nutné obě čerpadla zapínat přes tlakový spínač vodárny. Jinak hrozí přetlakování nádrže a průšvih!

Další možností je odebírat vodu z obou čerpadel najednou, přímým výtokem bez vodárny a ventilů. Třeba při potřebě naplnit nějakou velkou nádrž, bazén a pod. Potom množství vody bude přímo úměrné schopnostem obou čerpadel. Také množství vody ve studni...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vojta
Datum: 15.07.17 10:44

Děkuji za odpověď. Takhle jsem si to představoval. Obě čerpadla jsem chtěl samozřejmě zapojit přes tlakový spínač. Co se týče průměru trubek, tak jsou 1 coulouvé, takže doufám, že by to mělo stačit.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.