Výpověď nájemní smlouvy na dobu určitou

Od: Datum: 14.07.17 20:05 odpovědí: 1 změna: 14.07.17 20:19

Dobrý den,

mám nájemní smlouvu na byt na dobu určitou. Zajímá mě možnost výpovědi této smlouvy z mé strany, tedy ze strany nájemce. Smlouva odkazuje mimo jiné na občanský zákoník 89/2012 Sb. Tam jsem k tomuto tématu zjistil, že "Nájemce může vypovědět nájem na dobu určitou, změní-li se okolnosti, z nichž strany při vzniku závazku ze smlouvy o nájmu zřejmě vycházely, do té míry, že po nájemci nelze rozumně požadovat, aby v nájmu pokračoval."

Jediný relevantní bod ve smlouvě k tomuto tématu je "Nájem předmětu nájmu lze ukončit i jinou písemnou dohodou, přičemž výpovědní lhůta pro obě strany činí tři měsíce." Zde mi už samo o sobě přijde zvláštní, že nejdříve se píše "dohoda" a pak "výpovědní lhůta".

Můj dotaz zní: jaké mohou být ty změněné okolnosti, o kterých hovoří zákon? Konkrétně může se jednat o pořízení vlastního bydlení např. na hypotéku, třeba i ve stejném městě? Nebo o stěhování do jiného nájmu? A dále, jak mohu rozumět výše uvedené větě ve smlouvě - musí jít o dohodu (jak je pak chápána ta výpovědní doba?) nebo lze jednoduše i podat výpověď? Nebo je tato formulace spíše nešťastná?

Děkuji mnohokrát za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.17 20:19
avatar
No zalezi nejvice na pronajimateli.
Vim , ze treba u RPG byty je to velmi narocne , pokud clovek nesel pracovat na druhou stranu CR nebo nesel do domova duchodcu , tak mel smulu. Ten zakon je strasne spatne formulovany.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.