Zavěšení bojleru

Od: Datum: 14.07.17 09:17 odpovědí: 18 změna: 14.07.17 22:07
Dobrý den, montuji 160l bojler na zeď, ale povedlo se mi upevnit ztrátové tyče cca 3 mm z váhy (na 45 cm). Bude to problém? Děkuji a přeji pěkný den. K.
doplněno 14.07.17 09:34: Oprava - zavitove tyce

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.07.17 09:42

problém to není, jen bude bojler nakřivo. 3mm. na 45cm. je docela dost. jistě se to nechá upravit na konzoli, nebo jinak. nevím jaký tam máte průměr svorníku a jak vypadá to zavěšení (konzole)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.17 09:59

Přikládám fotku konzole. Závitová tyč průměru 16mm.

Datum: 14.07.17 10:08

tu konzoli bych na jedné straně propiloval a na druhé straně třeba zase naopak trochu svorník. vypadá to na foto, jako by už někdo piloval

Datum: 14.07.17 09:52

Na nižší straně vypodložit na závitovou tyč a srovnat, pak dotáknout a problém je pryč.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.07.17 09:57

Závitová tyč je 16mm a otvory v konzoli jen 17mm, takže podložit to nejde.

Datum: 14.07.17 10:04
Konzoli malinko propilovat, nebo trochu opilovat závitovku těsně u zdi.
Případně kousek našroubovat matku a závitovku lehce poklepat. Řešení je mnoho. Jen si vybrat to pro tebe nejsnazší.

Datum: 14.07.17 10:07

Závitovku sbrousit mě nepadlo, stejně jako konzoli přibrousit... ale neoslabím tu konzoli? Moc by se do ní asi nemělo zasahovat, ne? Co myslíte tím poklepat závitovou tyč?

Datum: 14.07.17 10:09

když to bude na konzoli 1,5mm a na svorníku je to jen o zub závitu

doplněno 14.07.17 10:18:

ty tyče bych rozhodně nevytahoval. to bych raději udělal redukci (konzoli) a na to pak pověsil

doplněno 14.07.17 17:52:

to co radí aloisb, bych nedoporučoval. při povolování šroubu na bojleru se může šroub protočit zrovna když bude částečně vytočen a pak budete dělat co. mě se to stalo

Datum: 14.07.17 10:11

Asi to tak tedy udělám. Závitovky se mi ze zdi už tahat nechce, jsou na chemii a to bych nadělal více škody než užitku...

doplněno 14.07.17 10:12:

Děkuji pánové!

Od: asd1
Datum: 14.07.17 11:19

Obrousit buď konzoli nebo závitovku. Pevnostně bude OK oboje, pokud se obrousí závitovka tak to bude i pro příští boiler (pokud byde pasovat ukotvení).

Poklepávat závitovku jsem nepochopil, asi šamanství? Jen posunout a utáhnout je 1. prasárna, s tím bych řemeslníka hnal svinským krokem. 2. je tam jen milimetr vůle = málo.

Datum: 14.07.17 22:07
Nerozumím této části: "při povolování šroubu na bojleru se může šroub protočit zrovna když bude částečně vytočen". Co tím myslíte?

Datum: 14.07.17 11:10
Trochu do ní klepnout kladivem. Přes matku, aby jsi nezničil závit.
Ono by stačilo bojler pověsit, srovnat a matky řádně utáhnout.

Od: sisi®
Datum: 14.07.17 11:27

Bože, čtu to a kroutím hlavou. Tomu bojleru je úplně jedno, jestli bude nakřivo, hlavně ho upevněte tak , aby vám pak ty konzole nevylítly ze zdi, protože ten bojler neunesou!

Ohodnoceno: 1x

Od: asd1
Datum: 14.07.17 11:31

Pán je řemeslník? Estetika - 3mm na konzoli už je vidět z dálky ;) Že to funkci nevadí je pravda. Ale aby se každá návštěva ptala "tvl kdo to věšel?" - "Já." :D

Ohodnoceno: 1x

Od: sisi®
Datum: 14.07.17 11:38

Vy jste jak můj manžel, ten musí mít taky všechno dokonalé. ale pokud ten bojler není přímo v koupelně, tak je to snad jedno? Pokud teda v té koupelně nebo kde, kam chodí návštěvy, je, tak manžel by to okamžitě řešil a vyřešil a já bych se na to vy...- každý ať si myslí, co chce. Dnes chce mít každý vše dokonalé a super a nakonec člověk zjistí, že spousta věcí na světě je úplně jedno, jestli je to tak nebo tak.

Datum: 14.07.17 12:26

bojleru to jedno je, stejně tak i jiným věcem. asi bych se nedokázal smířit s tím, kdyby někdo viděl, jak jsem něco udělal křivě a řekl u toho "který prase to dělalo" :-D

doplněno 15.07.17 15:19:

pro palenku:

tím myslím, že pokud budu šroub vyšroubovávat, nebo naopak, tak je někde uvnitř přibodovaná matice a ta když se utrhne při otáčení, tak je to v pytli. pak už to zůstane uvolněné, jelikož to nepůjde ani dotáhnout zpět. už si rozumíme?

Datum: 14.07.17 16:31

Jak neunesou? Závitová tyč s větším průměrem už neprojde konzolí, takže to musí stačit. Řemeslník tam cpal 10mm a chemickou kotvou pěkně šetřil - vytáhl jsem to rukou. A jak jsem byl nasraný, tak jsem si nepohlídal rovinu... Člověk je dnes ochoten zaplatit, ale pomalu není komu. Kvalitního řemeslníka je těžké najít.

Datum: 14.07.17 16:42

Konzole je na tělese boileru přišroubována dvěma šrouby. Tak ten jeden otvor propilujte do oválu, aby to jedno rameno konzole se na konci posunulo o ty 3 mm.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.