Praskliny na terase zatekani

Od: Datum: 14.07.17 06:19 odpovědí: 5 změna: 14.07.17 10:53
Dobry den, na terase mam praskliny,kdyse voda dostava pod klempirske plexhy a tece.do zdi. Poradi my nekdo jak bych to mel co nejefektneji opravit. Napadlo me natrit to tmelem lepidlem a prelepit vodeodolnou paskou, nebo nejak jinak?

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 14.07.17 07:25
avatar

Dobrý den, jestli myslíte tu prasklinu na rohu mezi plechem a dlažbou, tak bych to očistil (hlavně od všeho nepevného a prachu) a použil bych venkovní silikon (udělat tam pečlivě po celé délce pořádnou "housenku") A ten plech už by chtěl natřít. Zdravím!


doplněno 14.07.17 08:34:

V tomto případě by měl mít tazatel jistotu, že zatéka jen v místě, kde se utrhla dlažba od plechu. Pokud zatéká někde v ploše a voda se dostává po izolaci pod plech, tak lepení nepomůže a levné řešení není.

To by se musel předělat celý povrch (dlažba).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 08:21

Mám stejný problém, tak už jsem se také poptávala. Určitě by to šlo zalepit, jak píše kolega přede mnou. Obávám se ale, že to zase nevydrží. Moji známí si nechali podlahu zalaminátovat, byli moc spokojení, ale: už to prý zase začalo praskat, tak jim to ten řemeslník zase asi svaří, nebo co, prostě opraví. Mají to nejmíň 5 let, ale se mi to zdá málo.

Mě docela láká položit tam "kamenný koberec", vypadá to hezky a mohlo by to vydržet. Než našetřím, tak to zatím také slepím *smich*.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: patronkaa
Datum: 14.07.17 10:17

Kamenný koberec pokládaný v exteriéru je propustný, musela by se použít varianta pro interiér, případně pod koberec položit hydroizolaci :)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 14.07.17 10:53

Aha, to jsem přehlédla. Moc jsem to zatím nestudovala, ale líbilo se mi to. Děkuji.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 09:17
avatar

Spáry a pukliny je záhodno zamáznout pokud možno úplně stejným materiálem, jako je originál. Podle vaší fotky se mi zdá, že se jedná o cementovou maltu.

Splašte někde u sousedů šufánek suché malty a trochu cementu a namíchejte řídkou směs. (Jestli soused nebudou mít suchou maltu, stačí cement. Jestli nebudou mít cement, stačí malta.)

Špachtlí a hřebíkem natlačte maltu co nejvíce do spáry a nakonec prstem spáru zamázněte.

Až malta za nějaký ten týden úplně zatvrdne a vyschne, kupte vnější akrylátovou barvu. Celý rantl od kachlíků až po plechy normálně natřete. Barva vyplní všechny mikrotrhliny vzniklé vysycháním malty a vy budete mít na deset let pokoj.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.