Je nutné měnit šamot u těcho starých peter?

Od: Datum: 13.07.17 21:41 odpovědí: 2 změna: 14.07.17 09:53

dobrý den,

dnes jsem kouknul do našich starých kamínek, které jsem podědil po babičce a není to až tak slavné, jak jsem si myslel, měl jsem za to, že kamínka byly nepoužívané a šamot je v pořádku (nebo je?)

měl bych vnitřek nějak opravit šamotovou hmotou? kde? na jakých místech? všude tam, kde jsou praskliny?

a tam, kde je např. uvolněný - prasklý celý kousek ale ještě tam drží, je lepší ho jen zamáznout nebo vyndat celý?

kolik mm se hmota může aplikovat?

díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.07.17 23:20

Dobrý den, to už musí být dost staré peterky, když mají takový tvar vyzdívky, to už se roky nedělá tak. Předpokládám, že ty obrázky jsi fotil pod deflektorem, ještě mrkni nad deflektor (bývá to ta deska našikmo umístěná v úrovni otvoru přikládacího). Pokud to i tam vypadá podobně, pak je to jasné: vůbec nic s tím nedělej, manipuluj s těmi kamny opatrně a bude to v pořádku, važ si ještě kvalitního výrobku z dávnějších let. Politicky vzato - řeší se vydrolení šamotu, že se vyzdívka rozpadá (to není Tvůj případ), kdy už může hrozit propálení toho krycího plechu (petry jsou plechová bedýnka vyložená šamotem, nic jiného) - rozumíš, co tím myslím. Ty miniprasklinky, co tam máš, ničemu nevadí. Chceš-li v nich topit, a umíš-li to, pak ti v tomto stavu vydrží ještě řadu zim, hlavně je nesmíš přetáhnout.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.17 09:53

Jen bych maličko doplnil.Lze koupit šamot v prášku,rozdělat na kaši s vodním sklem a celý vnitřní prostor s tím vymazat,tedy i zacelit trhlinky.Nechat volně vyschnout,případně jen s mírným zatopením.Zase to bude několik let sloužit.

JB

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.