Zateplení stropu pod falcovanou střechou

Od: Datum: 12.07.17 15:38 odpovědí: 3 změna: 18.07.17 16:28

Dobrý den,

řeším zda a jak zateplit strop místnosti pod střechou která má skladbu vizte obrázek.

Snížení stropu podhledem z SDK není problém, ale jak na izolaci a parozábranu a zda bude skladba s izolací fungovat. Není potřeba tam někde udělat odvětrání?

Děkuji za rady.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.17 18:38
avatar

Ptáte se správně, prostor nad izolací musí být odvětráván. proto bych doporučil zateplení ze studené strany, tedy na střeše.


doplněno 14.07.17 09:44:

Po doplnění, ano, je to zhruba tak jak popisujete..

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.17 09:43

Tedy odstranit krytinu, násyp, vložit izolaci, udělat bednění a krytinu. Mezi bedněním a izolací má být odvětrání, pokud to bude takto ze studené strany?

Děkuji

Datum: 18.07.17 16:28

Děkuji,

nějak to vymyslím.

když už jsme u toho obrázku, ještě bych měl dotaz na izolaci podlahy. Podlaha (sondu jsem zatím nedělal) bude aktuálně ve skladbě: parkety, betonová mazanina, škvára, hurdis, omítka.

Tahle místnost je takový přístavek, kde pod místností je vnější prostor (dle nákresu 130cm) na různé nářadí apod. a místa tam tedy není mnoho na izolaci ze studené strany. Místnost je vytápěná. Chtěl bych tedy odizolovat tu podlahu ale nevím jaká skladby by byla funkční. Finální vrstvu bych chtěl udělat suchou cestou (keramzit, OSB + PVC) případně zpět ty parkety, pokud se je podaří zachránit.

Děkuji za návrhy

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.