Stropy z OSB desek

Od: Datum: 11.07.17 18:12 odpovědí: 16 změna: 15.07.17 11:48

Dobrý den,
protože mám raději štuk, než hladké stěny, poradil mi zedník, že by udělal stropy a příčky z OSB desek.
Že jsou sice dražší, ale zase ušetřím na práci, protože to bude mít rychleji.
Postup by byl.
krovy srovná latěmi, nebo deskami, mezi ně vatu 20cm (?), po té parotěska
záklop z OSB, adhezni mustek, perlinka lepidlo a štuk.
Navíc říká, že mi SDK budou stále praskat, kdežto OSB deskou celé podkroví ještě přitáhnu a zpevníme.
já mám strach z toho, že to OSB deskama celé uzavřem, co myslíte?
To co z OSB desek už mám, je půdní prostor přímo pod střechou.
Izolaci by vedl podél krovů až nahoru.
Zasílám pro náhled fotografie.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 11.07.17 18:16
Na dnesni dobu je 20 cm vaty zalostne malo.
Kdyz se bojitey ze to OSB uzavrete, tak proc twm davate pqrotesku, ktera to uzavre tuplem.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.07.17 18:18

No já právě nevím, dávat ji tam nemusím. Celkově váhám, jak to udělat.

Datum: 11.07.17 18:22

já vidím velký rozdíl v montáži OSB a SDK. SDK není pevně spojen s konstrukcí a proto by nemělo docházet k praskání. naopak budou praskat spoje mezi OSB deskami, pokud budou pevně spojené s krovem, podlahou. izolace 20cm. je málo.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 11.07.17 18:23

1) 20cm izolace je do střechy málo

2) SDK bude praskat jen když bude špatně udělaný. Stejně tak při špatné montáži bude praskat nebo se loupat lepidlo z OSB

3) OSB krov opravdu trochu zpevní, nicméně už teď tam máte podbití, takže žádné další zpevnění neni potřeba a jestli ano tak to OSB nespasí.

4) OSB to sice uzavře, nicméně ve Vašem případě je na "teplé" straně a takže se bude chovat jako parobrzda.

Datum: 11.07.17 18:33

Ajá doufal, že by 20 mohlo stačit. Samozřejmě to chci mít uděláno dobře.

Datum: 11.07.17 18:24

Váš postup není dobrý, je tam spousta tepelných mostů. Tepelné izoca máte žalostně málo. Připevnění desek přímo na krov je špatné a bude to praskat. Pokud věříte více svému zedníkovi, (z textu je to jasné) tak to udělejte, jak píšete.

Osobně bych to udělal jinak, na závěsy zavěsil rošt, aby síla izolace byla 30cm, Místo OSB desek bych dal SDK desky, nanesl barvu tak, aby připomínala štuk, nebo klidně natáhl na sádroš štuk.

Je jen na Vás, zdali si to uděláte drahé a špatné, nebo jinou lepší cestou.

doplněno 11.07.17 18:49:

Jestliže Váš řemeslník nedělá to co požadujete, musíte si najít jiného.

Na detaily na Vaší stavbě je potřeba průzkum možností co u Vás máte v okolí, jak jste šikovný, jakou mechanizaci máte. Příklad, kdo umí dělat s krokvovým závěsem, nikdy nepoužije přímý závěs, 60x200. Kdo to dělá poprvé, jen z obrázků, doporučím mu právě přímé závěsy na šroubování šroubky.

Klasicky dát vatu, parotěs, SDK. Samozřejmě nad vatou musí být odvětrávaný prostor.

Datum: 11.07.17 18:31

Dobrý den,
Dělám to pro sebe, a ptám se, protože mám pochybnosti. Zedník to chce udělat jak to zná, a mít práci.
SDK nedělá. Já to chci udělat efektně, mít to dobře zatepleno apod. Jen si nevím rady.
Pochopil jsem to: Že byste dal krokvové závěsy abyste snížil o 30cm, parotěs a SDK?

Datum: 11.07.17 18:43

Moc Vám doporučuji najít si zedníka, který SDK dělá a ví co dělá. Jinak budete za pár let těžce litovat, že jste dal na toho původního.
Souhlas s Milanem, ten prostor 30cm vyplnit vatou. První vrstava mezi krovy, druhá křížem mezi profily SDK.
Parotěska je tam velmi velmi velmi důležitá. Pokud nebude udělaná dobře (parotěsně spojená, včetně napojení na zdivo) budete to za chvilku bourat a dělat znovu. Je to celkem věda a pokud upravdu nevíte, buď nastudujte (to bude chvilku trvat) nebo opravdu odborníka.

doplněno 11.07.17 18:46:

Ještě doplním. Tak jak máte zaklopený strop podkroví, je to špatně. Na studené straně to musí být difuzně otevřené, pokud pod OSB dáte vatu, bude se na OSB srážet vlhkost, vata navlhne a přestane plnit svoji funkci.
Místo toho normálně desky, tak jsk máte šikminy.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 11.07.17 18:45

No určitě se nechci unáhlit a poptám se po někom, kdo se tomuto opravdu věnuje. Děkuji za radu.

Datum: 11.07.17 18:50

K doplňku. Já se právě trochu bojím, jestli to není špatně. Dá se to nějak zachránit? Kdybych pod OSB nedával vatu, a vyjel po krovu až uplně nahoru, i nad OSB, podél střechy? Tím pádem bych měl zateplen i ten malý půdní prostro. šlo by to?

Datum: 11.07.17 18:54

Děkuji. Musím se poptat jestli se někdo v okolí nevěnuje práci s SDK a celkově zateplování podkroví. Nerad bych to udělal urychlil, byť bych chtěl. Na druhou stránku to nechci udělat špatně a pak toho litovat. Mám novou krytinu - plechovou, střešní latě, kontaktní folii a desky. Snad to je odvětráno.

Datum: 11.07.17 19:24

musíte mít dvojí odvětrání, jedno je mezi střechou a folii, druhé je mezi vatou a prkny. Neznám detaily střechy, takže jen obecně.

http://cukrar.rajce.idnes.cz/…Juta_obrazky/#zaklop_vaty.jpg

doplněno 11.07.17 20:22:

...není to nový dům, nechci ho ucpat...

ale to je jedno, že to není nový dům, ucpat ho nechcete? Tak si pusťte vlhkost do izolace a do prostoru, kde ho neodvětráte. Klidně to udělejte jak chete, třeba i špatně. Odborné články píšou jasně parozábrana, vy si to uděláte jako sousedi.

Datum: 11.07.17 19:44

Já bych právě tu izolaci chtěl dát až upllně nahoru. Protože už mám udělaný záklop z OSB desky, pochůzí. To by něčemu vadilo. Tou izolací bych jel podél krovu od spodu až úplně do špičky. Ale když vidím druhý obrázek, tak se obávám, že takové odvětrávání tam nemám.
Nevím, všichni v okolí se mi divím, že to tak řeším, že mají zpravené baráky ,, jak se to dělalo´´ a žádný problém.
není to nový dům, nechci ho ucpat.

Datum: 15.07.17 09:02

Pokud povedete izolaci až nahoru do hřebene, budete vytápět i půdičku nad podkrovím a to poleze do peněz.

Datum: 11.07.17 20:41

Nene to uričtě neudělám. Jsem rád za všechny rady a vše si nejdřív nastuduju a zkusím sehnat někho z místa kdo se v tom vyzná.
Vážím si všech kteří mi radí, a určitě se budu těmito radami řídit.
Děkuji

Datum: 15.07.17 11:48

Dobrý den,více jak 20.let provádím rekonstrukce rodinných domů,ale ještě mě nenapadla vaše varianta s osb deskami,Provádím sádrokartony a kdo vám tvrdí,že prasají,tak to tvrdí buď někdo,kdo jsi přečte jak to dělat na internetu a svépomoci montuje,a když mu to "náhodou "popraská tak pomlouvá kde se dá,ale už se nepřizná,že jej montoval sám.To je jako kdyby vám zásuvku na 230v montoval řezník.Ja provádím sdk už víc jak 20.let a mám ročně několik rekonstrukcí a výstavbů nových domů,ale ja osobně bych osb desky v žádném případě nemontoval.Za prvé jsou na pevno montováné ke konstrukci střechy,za další 20cm tepelné izolace?to je hodně málo ja doporučuji minimálně 28.cm,kdy je tepelná izolace křižmo vkládána ve dvou vrstvách.Jak zamezíte tepelným mostům?.Konstrukce sdk je vyzkoušena několik ket a funguje,tak nechápu,že někteří lidé dovedou zkoušet na cizím domě své výlevy fantazie,proč je nezkoušejí na svém domě?Vsadím se,že váš zednik má doma zhotovený sádrokarton,protože je osvědčeny,Když je váš zedník tak chytrý a radi,tak má určitě řadu titulů před jmeném.Pokud chcete ještě radu od někoho,kdo vám poradí,zavolejte lidem z rigipsu nebo z knaufu,Tito lidé nás řemeslníky profesionály školí,a sami testuji a zkouší a následně doporučují.Radím upřímně OSB strop nědelejte ,výstavba je sice možná levnější,ale co v budoucnu?Teď ušetříte par tisícovek,ale stačí pořádna zima,budete proklínat,že jste šetřil na nesprávném místě.Ja osobně doporučuji sádrokarton,jelikož ho provádím a ten kdo jej provádí poctivě,tak nemá reklamace a praskliny.Pokud chcete mít strop v omítce,tak jsi namontujte sádrokarton,a místo tmelení jsi nechte nanést perlinku a posléze omítku,tohle se dělá standartně.Mohu se zeptat odkud jste?,ja jsem z Nového Jičína,pokud by jste náhodou byl odněkud poblíž,mohu nabídnout své zkušenosti.S pozdravem

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.