Pračka vrchem plněná

Od: Datum: 10.07.17 15:55 odpovědí: 39 změna: včera 14:54
avatar

jaké jsou klady a zápory praček horem plněné?

co je lepší horem nebo předem plněná pračka?

děkuji za rady


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 10.07.17 16:16
avatar

Ještě pořád vybíráte? ;)​ Půl života jsem měla pračku plněnou zboku, Philco a druhou polovinu sezhora. Ta plněná zepředu zabere více místa. Je těžká, sedí na zemí a nemá snahu poskakovat, když se při ždímání prádlo špatně rozloží. Je tišší a vyždímá mnohem lépe, aniž by prádlo "polámala". *palec2*​Ta sezhora je hlučnější a občas, když poskočí, protože se prádlo nějak sesunulo v chuchvalci, je strašidelná. Vyždímá hůř. Ikdyž mají třebas stejné otáčky jako ta druhá. Ona totiž ty velké otáčky spustí jen na chviličku, na konci ždímání. A to nestačí. *alene*​ Moje mladá má Ariston, která je sice široká, ale do hloubky nějakých 40cm a má vyždímáno a vypráno. na dva kluky, lépe než já. Druhá babička má nějakou drahou na snad 10 kg, ikdyž je sama s dědečkem. Ta si odváží prádlo a rozhodne, kolik vody a co všechno, sama. Má ji také v kuchyni a ona je tak tichá, že vůbec není slyšet, že pracuje. Tu mou je slyšet až do přízemí.*hej* Není pravdou, že ta levnější, co mám já, vypere stejně jako ta drahá. Kdybych na ni měla, tu svou bych ihned postavila k popelnici.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.07.17 16:17
avatar
To je jako se vším ostatním. Polovině lidí to je úplně šumák, jakou pračku mají a ten zbytek se dělí na zastánce obou systémů. Oba tábory jsou schopný najít tisíc důvodů, proč je to jejich nazor správný a tisíc důvodů, proč ten druhý systém stojí za starou bačkoru.
Tudíž si kup to, co se ti líbí a hotovo.
Mě osobně připadá předem plněná tak nějak pohodlnější a navíc na ni máme postavenou sušičku, což jaksi u vrchem plněný pračky nějak nejde.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.17 20:35
avatar

No a já mám jenom pračky plněné zhora, protože se nemůžu a nebudu kvůli prádlu ohýbat.

Navíc nové Whripoolky mají ještě větší buben,než ty předem plněné.A celý mechanismus je uložen na pružinách s tlumiči, takže = žádné poskytování a hluk se nekoná..;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.07.17 20:41
avatar

Vždycky jsme doma měli jen vrchem plněnou pračku, a to jednoduše z toho důvodu, že je úzká a dlouhá a široká a krátká by do toho prostoru pro pračku nevešla.

Ovšem ani tak bych asi předem plněnou nechtěl, u té vrchem se s prádlem dobře manipuluje a nějak nevidím výhody v nutnosti shýbat se k pračce o půl metru niž, abych vytáhl prádlo. A co jsem viděl plno předem plněných praček, tak u hodně z nich bylo po čase pod dvířkami "orezlé" místo, prostě z netěsnících dvířek, nebo ze stékajících zbytků po otevření. A nevypadalo to vůbec hezky.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.17 20:47
avatar

Dobře manipuluje? Já pračku plněnou vrchem viděla párkrát v životě a vždycky mi připadalo, že musím strčit ruku do díry, nahmátnout nějaký kus prádla a pak ho vytáhnout. Kdežto u té zepředu plněné vidím, který kus prádla je vpředu (=nejdostupnější) a co je jenom kousek rukávu, za který bych musela tahat (a vytahala si tričko).

Tohle je přesně chvíle, kdy mě děsí, jak jsou lidi rozdílní. "Dobrá manipulace s prádlem" není totéž co "dobrá manipulace s prádlem" *zmateny*

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.17 08:10

Přeji vám hezký den. Po přečtení vašich příspěvků mne napadá, že vám dám adresu, aby jste se u mne doma mohla přesvědčit o tom jaký je rozdíl v dobré manipulaci s prádlem a "dobré manipulaci s prádlem". Zřejmě jste ještě mladá a zkušenosti chybí. Jinak nechápu, že můžete tak tvrdě, až arogantně reagovat. Pak, ale na těchto stránkách nemáte co dělat.

Já mám doma obě pračky. Sám mám 12roků starou vrchem plněnou, s 1300ot. ždímání a možností přídavných máchání. Značku nebudu uvádět, reklamu nepodporuji. Dcera má 1rok starou předem plněnou ve stejné cenové relaci se stejnými parametry. Já neporovnávám, ale dcera ano. Už ví, že příští pračka bude vrchem plněná. Žádné vybrace, vždyť si to pračka hezky porovná, hluk při máchání téměř stejný, tak "vo co de?". No jde přesně o tu "dobrou manipulaci s prádlem".

Holt to chce nabrat víc zkušeností, pobrat víc rozumu a nebýt arogantní všeználek.

Pavel

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 08:22
avatar

Sanyo, vřelý souhlas. Jen s těmi vibracemi, u shora plněné pračky, nesouhlasím. Možná, že to bude tím, že ta má je jedna z těch levnějších a stojí v kuchyni. Pod kvalitním PVC je dřevotříska. A rachot jako blázen. Je dobře usazená, ale když se jí nedaří, tak se třepe celý barák.:(​ Možná, že ty drahé to nedělají, že mají jinak pověšený buben.


doplněno 11.07.17 09:11:

Já se musím omluvit a opravit. Úplně mi vypadla Bosch, která se dožila nějakých 17ti let. Kvalitní sezhora plněná. Byla na stejné podlaze jako tahle Wirpulka, rachotila také a třepala se, ale podtatně méně, než než tahle, levná. Vlastně všechny zboku plněná Philco, špatně nesla stěhování. Ta byla nejlepší, ikdyž měla jen krůček ke 30ti letům. Bosch i Wirpul, všechny stály na stejné podlaze. :-D​ Asi bude hodně podstatné, na jaké podlaze pračka stojí a pak, v jaké kvalitní i cenové skupině je. Na pračce bych už příště nešetřila.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 10:06
avatar
Prádlo si rovná jen vrchem plněná pračka? To mi je novina.
Ale je fakt, že tahle diskuze nemůže mít žádného vítěze. Stejně jako diskuze, zdali je lepší tahle televize nebo tamta. To samý jsou telefony, auta a vlastně cokoliv jinýho.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 10:51
avatar

Jenyku, nemůže to být tím, ža pračka zboku, je těžká, dlouhá, široká (a bystrozraká). Na bubnu má betonový blok a jak zeširoka "čapí", tak ji nevadí špatně rozložené prádlo. Pera to srovnají. Ta sezhora je úzká a tak vibrace vyrovnává i opláštěním. Asi se vyjadřuju jako hotentot, ale lépe to neumím. *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 15:52
avatar

Já? arogantní? Přesně popisuji, proč mi u vrchem plněné pračky nepřipadá, že se dobře manipuluje s prádlem (Vy jste se ani nepokusil...), a to je arogance?

Prosím Vás, rádci, kdo tu jste, jsem arogantní? Je tomu tak? Řekněte mi to *hej*


doplněno 11.07.17 15:53:

Magdone, opravuji se. Prádlo z pračky vrchem plněné jsem už párkrát tahala. Měla ji má dobrá kamarádka z dětství, pomáhala jsem jí věšet. Pamatuji si, jak mě nebavilo, že na prádlo při tahání nevidím. Netušila jsem, že "viděla" vezmete doslova.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 11.07.17 16:37

naufrago: A k čemu je dobré to, že se na prádlo vidí? To prádlo je po vyprání stejně třeba z pračky vyndat všechno a v jakém pořadí se vytahuje tak to je snad jedno. Vytahuji postupně to co zrovna rukou nahmátnu a když uchopím třeba něco co je z větší části přivalené jiným prádlem a nejde lehce vyndat tak není žáden problém hmatnout vedle a vytáhnout něco jiného. Není třeba hledat problémy tam kde nejsou.


doplněno 11.07.17 19:14:

naufrago: Mne na tvých příspěvcích nepřipadá být nic arogantního.

Při tom vybírání prádla z pračky není nutně třeba na něho vidět co je ve předu a co v zadu. Když něco nahmátnu a zatáhnu za to tak to neznamená, že bych už to musel nutně vytáhnout i když to jde trochu těžko. Co brání tomu aby se šáhlo vedle a vytáhlo něco jiného co jde lehčeji? Někdy se prádlo v pračce trochu zamotá tak, že nejde ho vyndat bez mírného násili nebo je třeba vytáhnout 2 kusy prádla najednou a až pak je rozdělit. Já s vytahováním vypraného prádla z pračky nemám a ani nevidím žádné problémy.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 18:53
avatar

Já prostě ráda beru to, co je vpředu. Opravdu se mi často stává, že chytnu za rukáv (když je třeba hromada černého, není dobře vidět, co je co) a pak tahám tričko skrz 5kg mokrého (=10?kg) prádla a myslím, že látka trpí. Když beru to zepředu, tak mi vlastně prádlo padá do koše, nemusím ho tahat směrem nahoru, jenom ho lehce popostrčím dolů.

Máme to každý jinak. Neva. Neřešte to... (já už tedy rozhodně nebudu, abych zase nezjistila, že jsem v příspěvku, ve kterém jsem se fakt snažila být extra mírumilovná, byla arogantní).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 08:25
avatar

"Já pračku plněnou vrchem viděla párkrát v životě..."

Aha, takže pračku vrchem plněnou jsem už někde viděla, proto vím, že existuje. Tím pádem také na 100% vím, že je s ní špatná manipulace. *haha*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd
Datum: 10.07.17 21:05

Pračku plnění bokem si koupí jen antitechnický talent nebo ženská.Nedá se nikdy otevřít,když je tam voda a zkontrolovat,kolik je tam prášku,jestli hodně nebo málo.Vše se dělá jen od oka.Nedá se ani zkontrolovat,jestli je to dobře vymácháno,protože aut.pračky většinou neždímají podle toho,jak je vymácháné prádlo ale jen podle přesně stanoveného času.Takže stačí přidat více prášku a prádlo pak bude špatně vymáchané.Nedá se tam nic přidat během praní.Jediná výhoda je,že je na prádlo vidět při praní,což je naprosto nepodstatná věc.*haha*Prostě jen pro blbce.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.07.17 21:29
avatar

Já se omlouvám, ale nějak jsem Vás nepochopila. Nedá se zkontrolovat, kolik je tam prášku? Vždyť ho tam sypu, vím, kolik ho mám dávat, resp. vím, kolik jsem ho dala. Tak vím, kolik ho tam je *zmateny*. Jak je tohle jiné u vrchem plněné, v čem přesně spočívá ta výhoda? Stejně tak ta kontrola prádla. V čem je výhoda? Když pračka dopere, otevřu ji, prádlo ja na omak ještě nedomáchané, tak zapnu znovu máchání a ždímání.

Jo a s tím množstvím prášku, moje 7 let stará pračka má možnost vícero máchání (až 5), mají to dneska snad všechny. Tak když tam dám cíleně víc prášku, tak si zadám víc máchání a je to. Ale asi je tam něco, co mi nedochází, tak prosím o osvětlení *andel*

Jediné, co mi dochází, je nemožnost otevření pračky, když je uvnitř voda. Stalo se mi to jednou, ve filtru byla sponka. Vytírala jsem jako ďas.


doplněno 11.07.17 12:50:

abcd, přesnější? Jak může být kluzkost vody přesnější než odměrka?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd
Datum: 10.07.17 21:43

já dávám prášek podle toho,jak to klouže ve vodě mezi prsty.Je to přesnější než náká příručka,kolik na kilo prádla prášku.Přesně tak dávám i Fridex do auta ,chladiče

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.17 22:33
avatar

Vidíte to, já dávám vždycky jednu odměrku a vždycky je prádlo čisté. Ještě jsem nikdy neřešil, kolik tam mám prádla ani na kolik peru. Vlastně ani co je to za prášek, pořád používám stejnou odměrku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 10.07.17 21:41

Podle mne jsou rozhodně lepší pračky s plněním seshora.

. Jsou užší a zaberou tak méně místa.

. Není se třeba ohýbat při plnění prádlem a vybírání prádla.

. Pokud po započetí praní si vzpomenu, že jsem tam ještě něco zapomněl dát, tak není problém pračku zastavit otevřít a přidat to tam a znova zapnout. U pračky plněné bokem by to asi nešlo, když už je v ní voda.

. Nehrozí vytopení pokud se pračku pořádně nezavře nebo těsnění nebude dobře těsnit.

To jestli je pračka tišší nebo hlučnější a jestli lépe nebo hůře ždímá podle mne nebude záležet na tom jestli je plněná seshora nebo bokem, ale spíše na konkrétní značce a typu pračky.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 11.07.17 08:47

teda tady se jeden pobaví. Uvědomujete si, že vlastně debatujete o tom, jestli jsou lepší buchty makový nebo tvarohový, případně sex zepředu nebo zezadu . Měl jsem v životě pračky obou typů a každá má své výhody i nevýhody. Baví mě, jak někteří v tom mají zcela jasno. Ale vždy jsme se doma drželi pravidla, že pokud máme na pračku dost místa, pak chceme předem plněnou, protože manipulace s prádlem nám přijde mnohem lepší. Je to subjektivní. Pak je tu konstrukce. Nyní máme LG s "direct drive" bez řemenu, což si nějak neumím představit konstrukční řešení tohoto principu u úzké pračky s vrchním plněním.


doplněno 11.07.17 09:53:

abych doplnil ještě něco více konkrétního, tak máme už druhou předem plněnou za sebou. Ano zatížení ložisek a tlumičů je u "vrchní" asi menší, ale v zásadě si myslím, že je to jedno. Nyní máme "direct drive", kde odpadá několik problémových mechanických součástí klasické pračky. Ložiska odejdou proto, že nejsou použita dostatečně zatěsněná a dostane se po čase do nich voda. Takto mi odešla ložiska u vrchní po 6 letech a po 5 letech u přední. Zásadní je pračku váhově nepřetěžovat a používat co nejmenší otáčky ždímání, to ji může opravdu šetřit.

Vrchní máme proto, že se podle nás velkým kruhovým otvorem v čele, s velkými kusy oblečení zvláště, mnohem lépe manipuluje, než to lovit přes dvířka ze shora, jak kapra z podběráku. Co je zásadní, tak vrchní sice zabere méně místa na šířku, ovšem nad ní je "mrtvý" prostor. U přední lze vrchní část prakticky využít na odkládání, nebo nad ni umístit skříňku, případně zastavět do stěny.

Co vidím jako velké výhody je, že díky proskleným dvířkům je vidět dovnitř co se tam děje, pouhým pohledem. A co mě přesvědčilo také je to, že když na naší přední sáhnu zepředu, tak můžu zjistit, jestli jsou dvířka teplá a topné těleso funguje. Když jsme měli vrchní plněnou, tak se nám přihodilo, že se porouchala. Když jsem jí spravoval, tak jsem zjistil, že nefunguje topné těleso. Nevím jak dlouho, ale zřejmě dost jsme prali ve studené vodě. Schválně, kontrolujete občas, zda pračka topí? A poznali byste, že perete ve studené vodě? Věřím, že ano, protože "vemínka" jsme určitě jen my. Novější a dražší pračky možná již mají nějakou chybovou hlášku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jl
Datum: 11.07.17 11:24

To je divný, co píšete o vadném topném tělesu. I podprůměrně inteligentní pračka nespustí další program, pokud termostat nedá kladnou informaci o nahřáté vodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 11.07.17 12:07

"Baví mě, jak někteří v tom mají zcela jasno." A co je na tom tak špatného mít v tom zcela jasno? Vždyť i ty tu prezentuješ zcela jasný tvůj názor na to.

"chceme předem plněnou, protože manipulace s prádlem nám přijde mnohem lepší." To, že se při té manipulaci s prádlem je třeba ohýbat a některé lidí můžou při tom bolet záda má být lepší? Možná jsi ještě mladý a nemáš s tím problémy, ale až budeš starší tak to možná pochopíš.

"odešla ložiska u vrchní po 6 letech a po 5 letech u přední."A co to máš za křápy pračky? A nebo v ních pereš každý den? Rodiče koupili první automatickou pračku (samozřejmě plněnou seshora) někdy v 80 létech a ta vydržela bez větších problémů asi +/- 20 let. Nyní mám doma už asi +/- 15 let jinou plněnou také seshora a prozatím funguje bez jakýchkoliv problémů a snad ještě nějaký rok vydrží.

"U přední lze vrchní část prakticky využít na odkládání," Tak aby to z té pračky vlivem vibrací při praní popadalo? Když se zrovna nepere tak odkládat některé věcí samozřejmě jde i na pračku s plněním seshora.

"nebo nad ni umístit skříňku," Já nad svojí pračkou plněnou seshora skříňku mám a používání pračky nijak nepřekáží. Není to ale samozřejmě nějaká velká skříň.

"Co vidím jako velké výhody je, že díky proskleným dvířkům je vidět dovnitř co se tam děje," Tak to musí být obrovská výhoda a velmi zajímavé sednout si místo u televize před pračku a sledovat jak se v ní pere prádlo. :)

"když na naší přední sáhnu zepředu, tak můžu zjistit, jestli jsou dvířka teplá a topné těleso funguje." To můžu i u té mojí s plněním seshora. Když si sáhnu na bok a topné těleso topí tak je to tam trochu teplé.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 13:09
avatar
Vcelku by mě zajímalo,jak se dá bez ohýbání vyndat prádlo z vrchem plněný pračky.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 11.07.17 13:22

jenyk: Je rozdíl jestli je při tom třeba se ohnout téměř až k zemi nebo při tom dřepět a nebo se u vrchem plněné pračky jen trochu nalonit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 13:21

Na diskuze na této notě opravdu nemám. Tak jen poslední příspěvek.

- ano jsem rád za to, že si dovedu udělat vlastní názor, ale zároveň vím, že nic není jen černé nebo bílé.

- někdo se ohýbá, jiný si dřepne, jiný to tahá zeshora a tak je to v pořádku. Život je pestrý.

- naše první pračka byla vrchní "virpůlka", kde cca pro 7 letech krátce po sobě odešel programátor, ložiska a zmíněné těleso. Po koupelně skákala slušně. Pak jsme měli 5 let "božku" za 15 tis., kdy odešlo ložisko a osa už byla zničená korozí. Původní ložisko bylo z Polska a gufero z Indie. Ano pereme nadstandardně - skoro denně.

- z našich 4 praček v uplynulých 20 letech, značně vibrovala jen ta "virpůlka". Ale protože byla s horním plněním, tak nehrozilo, že z ní něco spadne, stejně jsme na ní nic nedávali, aby šlo manipulovat s dvířky.

- nad pračkou máme opravdu velkou skříň, v pohodlné výšce a je velice praktická.

- když chci, tak se do pračky podívám. Třeba tam něco cinká a jen pohledem zjistím, že to není mince, ale spona na oblečení. Netuším, zřejmě na rozdíl od Vás, co je na prosklených dvířkách tak zábavného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kolemjdouci
Datum: včera 00:22

Je naprosto v pořádku že si každý vybere takový druh pračky který se mu ( líbí ,věří mu ,nebo mu nějakým způsobem vyhovuje). Některé argumentace mají i logiku např :Pračky z vrchním plněním jsou úzké a tedy skladnější naproti tomu bočním plněním je vidět co se s prádlem děje ,lze zjistit dotykem skrze sklo teplotu vody ,na vrchní volnou plochu lze postavit sušičku nebo koš s prádlem atd. Pak jsou tu argumenty zcela nesmyslné například ohýbání zad - díky výšce bubnu na prádlo - ve skutečnosti je tento buben u obou variant zhruba ve stejné výšce a není jediný důvod proč by to mělo být jinak (zda se to prádlo někomu lépe loví z hora nebo ze předu bude asi zcela individuální ) , obavy že se za chodu dvířka pračky otevřou a voda vyteče :) , samozřejmě naprostý nesmysl otvírání dvířek má pojistku a během praní se vám ani omylem nepodaří ji otevřít ,dále tesnění kolem dvířek je dobře promyšlené a z velmi kvalitní gumy - ještě nikdy jsem neviděl ze by to jakkoli teklo. Jinak osobně vidím snadnější manipulaci s prádlem právě u moderních předem plněných praček díky velikým kulatým dvířkám navíc bez nutnosti manipulovat z dalším plechovým mechanismem kterým musí uzavírat buben praček plněných vrchem. A nakonec zajímavost a zároveň paradox ,statisticky nejčastější mechanická závada bývá na ložiscích bubnu s jasnou převahou u horního způsobu plnění.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: včera 14:40

kolemjdouci:

"bočním plněním je vidět co se s prádlem děje" A k čemu je to dobré, že to vidíš?

"argumenty zcela nesmyslné například ohýbání zad" Nesmyslné možná pro toho kdo je mladý a nemá žádné problémy s bolesi zad. Takoví obvykle nedokážou pochopit, že záda můžou někoho bolet např. při práci v ohnuté poloze.

"díky výšce bubnu na prádlo - ve skutečnosti je tento buben u obou variant zhruba ve stejné výšce" Buben ve stejné výšce asi bude u obou typů praček, ale není jedno jestli se do toho bubnu leze z boku s hlubokým náhlonem téměř až k zemi a nebo zezhora s pouze mírným nakloněním.

"obavy že se za chodu dvířka pračky otevřou a voda vyteče :) , samozřejmě naprostý nesmysl otvírání dvířek má pojistku a během praní se vám ani omylem nepodaří ji otevřít ,dále tesnění kolem dvířek je dobře promyšlené a z velmi kvalitní gumy - ještě nikdy jsem neviděl ze by to jakkoli teklo." Ty obavy nejsou až do chvíle než se to někomu stane: Netvrdím, že se to stává běžně, ale stát se to za určitých okolnosti může. Už jsem někde slyšel nebo četl, že se to někomu stalo. Moderní pračky jsou už asi docela dobře dělané a zajištěné proti něčemu takovému, ale i to veškeré zajištěni nebude až takové 100% aby za určitých okolnosti nemohlo selhat. U pračky plněné vrchem je vytečení vody přes dvířka jednoznačně vyloučené.

"během praní se vám ani omylem nepodaří ji otevřít" A když si někdo vzpomene, že do pračky zapomněl něco vložít tak už to tam aní náhodou nemůže dodatečně přidat. To je výhoda jako hrom. U pračky plněné vrchem to bez problémů jde.

"bez nutnosti manipulovat z dalším plechovým mechanismem kterým musí uzavírat buben praček plněných vrchem." Tak to musí být ta manipulace s těmi dalšími plechovými dvířky pro některé lidí práce jako hrom. U praček plněných bokem je to ale s nutností ohýbat se což pro lidí s bolavými zády nemusí být příjemné.

",statisticky nejčastější mechanická závada bývá na ložiscích bubnu s jasnou převahou u horního způsobu plnění." Které statistiky? Ono statistiky obvykle bývají takové jaké je kdo chce mít nebo jak to komi vyhovuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: včera 01:41
avatar

Separe: "Tak aby to z té pračky vlivem vibrací při praní popadalo?" Tak to máme každý jinou zkušenost. Máme z boku plněnou pračku, na které pořád něco leží. A nikdy nevibrovala tak, že by z ní něco spadlo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 12:26
avatar

"Schválně, kontrolujete občas, zda pračka topí? A poznali byste, že perete ve studené vodě?"

Tak nevím, jak dnešní "chytré" pračky, ale už u staré "úplně pitomé" tatramatky z roku 1980 se to dalo poznat celkem snadno. Pokud totiž nedosáhla teplota vody nastavené úrovně, programátor se zastavil a nepustil program dál.


doplněno 11.07.17 12:45:

separe - "je vidět dovnitř co se tam děje," Tak to musí být obrovská výhoda a velmi zajímavé sednout si místo u televize před pračku a sledovat jak se v ní pere prádlo."

Tak tohle bych zrovna neodsuzoval. Při těch dnešních TV programech... *smich*


doplněno 11.07.17 13:38:

Když už tady padla otázka životnosti - moji rodiče si první automatickou pračku koupili přibližně v roce 1975. Byla to horem plněná Tatramatka, ještě z francouzských součástek. Sestře se v té době narodila dcera. Tenkrát se používaly bavlněné plíny, denně se jich pralo cca 70 (to není překlep), mimo ostatního prádla 5 člené domácnosti. Když se sestra odstěhovala, vzala si pračku s sebou. Pračka pak kolovala podle potřeby mezi příbuznými několik let. Ta pračka vydržela bez větší opravy cca 30 let. Odešel pravděpodobně programátor (nikdo to už nezjišťoval). Ložiska i těsnění měla původní. Jediná její nevýhoda byla, že při špatně naloženém prádle Vás pračka při odstřeďování honila po bytě :-D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 11.07.17 13:06

magdon: Já to neodsuzují. Někoho třeba může zajímat sledování v TV neustálé reklamy jiného přihlouplé americké kriminálky, uřvané písničky v angličtině atp. a někoho třeba uspokoji sledování praní prádla v pračce. Každý jsme trochu jiný a každého může uspokojit něco jiného.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: abcd
Datum: 16.07.17 16:02

honzik bude asi opravdu technický talent*smich*Jak u vrchem plněné pračky poznám,že netopí?No asi tak,že si šáhnu do vody,když ji pračka vypouští.Nebo otevřu víko a dám tam ruku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: včera 01:34
avatar

Každý nevypouští vodu do vany nebo mřížky v podlaze (zřejmě) jako vy. Bez urážky, někdy to jinak nejde.

Nevím jak si do vypouštěné vody šáhnete, když je hadice napojená přímo na odpad.

Mimochodem jak často to kontrolujete?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: včera 14:45

pepr: A co tak šáhnout si přímo na tu hadici? Jinak jak už tu bylo napsané,tak moderní pračky mají kontrolu teploty vody.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: miro®
Datum: 11.07.17 09:20

Vrchem plněná pračka má kromě jiného výhody:

1. Je mechanicky odolnější, jelikož její buben je uložen v ložiscích na obou jeho stranách.

2. Lze spořit vodou. Vypereme nejprve prádlo bílé , po vyjmutí v téže vodě lze z úspěchem vyprat prádlo barevé , případně další velni silně znečistěné.

-miro

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.17 11:00
avatar

Miro, myslím si, že se mýlíte. Praním vodu neušetříte. Když tak nějakých 10l. Největší spotřeba je při máchání. Musíte i bílé i barevné prádlo vymáchat. Vzpomeňte si, kolikrát jsme napouštěli vodu do necek. ;)​ Když jsem byla na financích hodně blbě, snažila jsem se ušetřit na elelktřině a do pračky jsem povytaženým šuplíkem lila teplou nebo horkou vodu.*bzum* Poslouchala jsem, kdy hladinový spínač cvaknul. Bylo to kýblu a trošku, vody. To je jako jedno spláchnutí na wc.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pracka
Datum: 16.07.17 21:02

Přete se o blobosti. Pračky 10 let staré se třepaly všechny. Dnes všechny pračky před spuštěním vyšších otáček na ždímání si napřed prádlo dokáže rozložit tak, aby pračka neskákala a nebyl velký hluk.

Mám přední plnění a i po operaci páteře mi nedělá problém se lehce ohnout a jednou rukou sáhnout do pračky , prádlo vypadne do připraveného koše u pračky. Tak o co jde? Jak někdo psal, u pračky s plněním shora se prádlo musí vytahovat. Při vytahování prádla se mi kdysi podařilo utrhnout velký knoflík a sesunul se vedle bubnu, ucpal odtokovou hadici. Z tohoto důvodu bych znovu pračku s plněním shora nechtěla.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 17.07.17 14:16
avatar

Československé pračky skákaly a to proto, že neměly buben zavěšený na pružinách s tlumiči. To byl totiž západní patent.Naši chytráci za patenty nechtěli platit, proto jsme měli napevno uchycené bubny, značky ROMO a skákající po celé koupelně.Kdo měl zahraniční, problém neměl.Tak trochu jsem je opravoval *smich* .A u pračky s bočním plněním jsem z čerpadla vytáhl celou ponožku.Takže není pravda, že se tam nic nedostane.;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: 17.07.17 20:36

"A u pračky s bočním plněním jsem z čerpadla vytáhl celou ponožku." Tak to by se u pračky plněné vrchem nemohlo stát. Jedině, že by někdo tu pomožku nebo cokoliv jiného omylem hodil na buben místo do bubnu.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pepr®
Datum: včera 01:46
avatar

Nějak si odporujete. Takže mohlo.

U bočniho plnění to snad někdo mimo buben strká schválně?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: separe
Datum: včera 14:54

pepr: Já nikde netvrdím, že u bočního plnění to tam někdo strká schválně. Podle toho co píše fran56ros se to tam mino buben ale nějak (nevím jak) asi může dostat, což u praček plněných vrchem je to z mého pohledu vyloučené.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.