Jak automaticky zavírat interiérové dveře

Od: Datum: 19.06.17 10:25 odpovědí: 4 změna: 19.06.17 15:13

Zdravím, mám takový problém. Futra na chatě v dřevostavbě nejsou zazděna kolmo a tím pádem se dveře samovolně otevírají. Potřeboval bych poradit, jak dveře "automaticky" zavírat. Klasické Brano tam dávat nechci. Zkoušel jsem lankem přes závaží, ale to není zrovna estetické. Pak mě napadla pružina přidělaná do křídla a druhá strana ukotvená zvenku tak, aby dveře zavírala, případně pružina na horním futru cca 10 cm od rohu nad panty a uchycena ve 3/4 šířce dveří...

Neřešil zde někdo něco podobného a poradil by mi, aby vše nebylo systémem pokus omyl.

Díky

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.06.17 10:32
Ohodnoceno: 2x

Od: xyz
Datum: 19.06.17 11:15

To vypadá super. *palec* Malé, elegantní a díky nastavení síly i určitě funkční.

Sice mám 2/3 sklo, ale dám to k dolnímu pantu.Předpokládám, že je dobré tu kuličku, co jezdí po křídle, podložit kouskem plechu, aby to neprodřelo díru.

Datum: 19.06.17 14:56

Na tom 2 obrázku si všiměte takového malého doplňku. To je jakási "rolna", přišroubovaná na křídlo, po které ta tyčka zavírače volně pojíždí. Takže žádné další opatření proti odření dveří není potřeba.

doplněno 19.06.17 15:34:

rv - Když si pozorně přečtete otázku, tak tohle je přesně to, co tam tazatel nechce!

Ohodnoceno: 0x

Od: rv
Datum: 19.06.17 15:13

Používám brano "ala" čína, protože potřebuju nastavit odpor a aby se zabouchly a přitom bez rámusu. http://www.aliexpress.com/ite…KG-Aluminium/32807045972.html

doplněno 19.06.17 16:42:

"magdon" - možná si tazatel neuvědomuje, že automatické zavírání/přivírání dveří bez tlumiče vede k tomu, že to občas třískne, což nemusí být každému příjemné. A klasické brano by mě taky odradilo svou cenou.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.