Paneláková spíž

Od: Datum: 18.06.17 16:26 odpovědí: 13 změna: 19.06.17 16:22

Dobry den, kdo mate zkusenost :) Chci natrit dvere od spajzu, mame jeste klasickou , panelakovou, povrch je hladky, rekla bych umakart nebo mozna drevotriska a nahore sololit? Neznam ty pojmy, mozna se pletu :) Dekuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: lego®
Datum: 18.06.17 16:37

Vybrat a koupit barvu se stetcem a hura do akce

Ohodnoceno: 2x

Datum: 18.06.17 17:03

Já bych dveře sjela jemným smirkovým papírem, zdrsnila bych je, otřela prach a vzala na ně matný Balakryl. Dá se ředit vodou, dá se koupit v mnoha barvách, snadná aplikace.

Datum: 18.06.17 17:30

Dobrý den,není lepší nalepit omývatelnou tapetu?Mám už několik let a velká spokojenost.mamina

Ohodnoceno: 1x

Datum: 18.06.17 21:02

Ja si na tapetu netroufnu :)

Datum: 19.06.17 12:20

Tak natírat dveře je daleko složitější než otapetovat. Neznáte materiál -to se těžko radí..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.17 17:43

Tak v první řadě je potřeba řádně odmastit ! Potom zdrsnit a potom natřít ;)

Datum: 18.06.17 21:05

Hotovo :)

Datum: 18.06.17 17:44

Nalepit tapetu bych doporučil také,nemusí to být tapeta samolepicí,i když takové jsem lepil mnohokrát a dveře jsou tím jako nové.Není to ovšem pro laika jednoduché,postup vyžaduje mnoho operací,které si úpravám při lakování nezadají.Ovšem lepší je použití tapety Vinylové,nebo ještě lépe Vliesové.Takový postup je dostupnější,levnější a výsledek může být i efektnější.

JABRAKA

Datum: 18.06.17 21:05

Asi ano, tapeta je možná hezčí, ale mám strach, že budu mít hrboly, nebo to potrhám :) Ta barva se mi zdá jednoduší. Osmirkováno mám, odmaštěno taky. A kdyby tapeta...tak jaké lepidlo, musí být něco přímo na ten umakart, nebo klasické na tapety? Děkuji

Datum: 18.06.17 22:19

Lepidlo se kupuje podle druhu tapety,nebo nějaké univerzální.Já by jsem šla do té samolepící.Pokud si plochu namočíte jarovou vodou,tak se s ní velice dobře pracuje a máte to za chvilku a bez nepořádku.mamina

doplněno 19.06.17 20:00:

To namočení jarovou vodou mi kdysi poradila slečná,která se tapetováním živila a funguje to.Pokud by Vám zůstaly pod tabetou bublinky,tak propíchněte jehlou.mamina

doplněno 19.06.17 20:08:

Pokud budete lepit samolepící,spec.tapetu jak radí Jabraka,stačí nalepit na plochu a tapetu,která přečnívá opatrně ostrým nožíkem odřízněte.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.06.17 14:32
Pokud si plochu namočíte jarovou vodou,..? Vzdyt to nebude drzet ...Nevim, ja lepila pred x lety samolepku na linku , ale tam byla mala dvirka, tak se to dalo, tohle je velka plocha ..Ale zkusim, dekuji :)
Od: jg®
Datum: 19.06.17 09:58

Jedině samolepící tapetu. Máme ji tam přes 10 let a stále je perfektní.

Datum: 19.06.17 16:22

Pod samolepku musí být plocha naprosto perfektní,jinak je vidět každá nečistota,nebo prach.Na dveře se prodává speciální tapeta,je silnější,a dodává se v rozměru 90 x 210 cm.Nemusí se tedy napojovat.Namočení (navlhčení)perfektně vybroušeného podkladu je výhodné z toho důvodu,.že tapetu lze v případě nepovedeného položení nadzvednout a znovu přilepit správně,.na suchých dveřích se zničí.Pokud tapetu budete kupovat ve speciální prodejně,žádejte tapetu označenou jako "DOOR" - dveře.Na ohybech - stranách dveří,tapetu zafixujte akrylem.

JABRAKA

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.