Nejste přihlášen/a.

Přihlásit se do poradny

 

Obkladové kazety z polystyrenu

Od: freedy odpovědí: 4 změna:

Dobrý den, někde jsem slyšel o škodlivosti zateplovacího polystyrenu na životní prostředí a možná i zdraví. Zajímalo by mě, jak jsou na tom interiérové stropní obkladové kazety z polystyrenu? Vyrábí se z jiného druhu polystyrenu? Existuje nějaký atest popř. bezpečností list k přečtení? Děkuji.

 

 

4 odpovědi na otázku
Řazeno dle hodnocení

 

 

jabraka*
hodnocení

3x

S polystyrenem je to trochu jinak.Zcela určitě obsahuje kromě základního polymeru i přísady-.Stabilizátor,přísada proti vznícení a vlastní nadouvadlo.Může obsahovat i stopy původního monomeru - styrenu.Samozřejmě jsou jiné požadavky na bezpečnost a hygienu u venkovního polystyrenu a přísnější do interieru.Kromě toho je trochu jiná technologie výroby o blokového polystyrenu ,z něhož se desky na zateplení řežou,a jiné na stropní kazety,které se převážně vypěňují do přesné formy.Výrobci mají dokonce pokyn,aby se výlisky nechaly 48 hodin volně ležet ,aby se veškeré plyny odvětraly.Teprve pak se balí do transportních obalů.Nakonec nikomu nebrání,dokonce je to i vhodné,nechat desky po vybalení dva dny ležet a pak lepit.Pokud jsou čerstvě vyrobené,mohou se i tvarově stabilizovat .

JABRAKA

kepler*

Ano, máš pravdu, ale ve srovnání s jinými hmotami (třeba nábytkovými dřevotřískami) je vliv zanedbatelný.

 

kepler*
hodnocení

2x

Polystyren, ať už pěnový nebo plast, je polymer bez dalších příměsí, tedy nemá co uvolňovat. Negativní účinky na ŽP a zdraví určitě nemá, vyjma toho, že je v přírodním prostředí těžko biologicky odbouratelný, neboli biodegradebilní. Je to jeden z nejrozšířenějších a nejlevnějších plastů a vyrábějí se z něho i dózy na potraviny.

 

pohanka*
hodnocení

0x

Myslím, že jsem to na internetu také četla.

A právě o těch boxech na jídlo, že to úplně není zdravé.

Víte, když se podíváte okolo sebe, tak co je dnes bez chemie, bez výparů, bez propustnosti do těla přes kůži?

My jsme vždycky nové oblečení před prvním použití vyprali. Pokud koupíte kalhoty z Číny, obávám se, že stehna budete mít obarvená ještě za nějaký čas nošení.

Dětské hračky je kapitola sama o sobě.

Ani to maso, či uzenina balená do folie nemusí být beze stop chemie z obalu, a o alobalu se již psalo, hliníkovém nádobí, o kobercích v našich domovech též.

Čím víc se zaměří zkušebny na nějaké výrobky a čím budou mít kvalitnější a více rozlišovací přístroje, tím více zakázaných látek, nebo nedoporučených budou nalézat, i ve stopových koncentracích.

Jinak - podívejte se třeba do své koupelny, kolik tam máte prášků, šampónů, barev na vlasy, vůní do WC, vůní do místnosti, tělových tekutých mýdel, i to obyčejné tekuté mýdlo na ruce obsahuje řadu chemikálií a to vše se přes kůži dostává do našich těl.

Smrádek z Persilu, Arielu a jiných pracích prostředků Vám po otevření pytle - krabice pěkně protáhne nos a vlastně při každé manipulaci. Někdy mám i takovou myšlenku, když luxuji a vložím do nového pytle vonnou tyčinku. Chvilku to voní, ale víme my, co ta vůně vlastně obnáší?

Léky, očkování, které do sebe pereme, mají též vedlejší, negativní účinky.

 

 


 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz.

Používáním poradny vyjadřujete souhlas s personifikovanou reklamou, která pomáhá financovat tento server, děkujeme.

Copyright © 2004-2025 Poradna Poradte.cz. Všechna práva vyhrazena. Prohlášení o ochraně osobních údajů. | [tmavý motiv]