Večerní klid vs řezání dřeva

Od: Datum: 08.06.17 21:04 odpovědí: 33 změna: 16.06.17 02:32
Dobrý den,
mám velkou prosbu. Nevíme,co dělat se sousedem,který nám každý večer skoro pod okny ložnice řeže dřevo buď na cirkulárce nebo motorovou pilou. Většinou začíná kolem osmé večer a končí tak kolem deváté. V té době chodí náš malý syn spát a nemůže usnout, protože je to samozřejmě strašně slyšet. Co s tím můžeme dělat? Jsme z toho celkem zoufalí. S tím člověkem není řeč...
Moc děkuji za jakoukoli reakci.

Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.06.17 21:31
avatar

Noční klid začíná až od 22:00. Tedy pouze domluva.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.06.17 21:59
avatar

A co na to ostatní sousedi? Motorová pila je slyšet všude okolo. Zkuste to vysondovat, třeba kdyby došlo zaním více lidí, tak by si dal říci /petice/.

Dojděte za jeho paní, jestli by nemohl kvůli Vašemu malému, posunout tyto práce na dřívější hodinu. Jako jeho žena by mohla mít na něj větší vliv.

Jinak, co stále řeže? Nebude již mít pořezáno? Dřevo na zimu je hotovo za pár dní.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: stela
Datum: 08.06.17 22:03
Řeže stále dřevo, které si každý týden přiváží z lesa. Je to nekonečný. My máme dřevo na zimu hotové max za 2 víkendy, ale on nedělá pomalu nic jiného. Buď to roztočí třeba ráno v půl sedmé na cca půl hodiny, nebo takhle večer. Podotýkám, že je zhruba od pěti doma a to není pomalu vidět. Co s takovým člověkem, manželka je to samé...
Datum: 09.06.17 09:13
avatar

Dřevo na zimu není hotovo za pár dnů. Zvlášť, pokud je na to pán sám a dělá to pouze hodinku večer. Nezávidím mu. A už vůbec nezávidím tazatelce. Bohužel kolikrát není jiná možnost, kdy to dělat. A kdyby to dělal třeba dopoledne, tak si zase může někdo stěžovat, že vyspává po noční. :( Také plánujeme klidné víkendy, ale nakonec je kolem baráku víc hluku než ve všední dny. Všichni si potřebují posekat trávník, připravit dřevo, děti křičí... M.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: robb
Datum: 08.06.17 22:10

Tohle bude asi těžké. Omlouvám se, že neporadím, ale mám dojem, že pokud pán neřeže po 22h - nic s tím neuděláte. Může si dělat "co chce". Vy potřebujete aby dítě usnulo - on potřebuje/chce pracovat na dříví...že si jej vozí každý týden? Může si dělat co chce...on je v právu...podle mě teda.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.17 07:48
avatar

Pokoušeli jste se se sousedem mluvit? Ví, že vám to vadí? Řekli jste mu to?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: krtek66
Datum: 09.06.17 08:57

dám tomu trochu jinou rovinu...Váše dítě si prostě zvykne nebo bude muset zvyknout..kdybyste bydleli ve městě někde u cesty, taky byste neměli na vybranou..tam byste taky na každého řidiče co projede "pštila" ať jede potichu? To asi těžko. On prostě pracuje když může. Mimochodem..nevymlouvejte se na souseda. Když to děcko není unavené tak neusne ani o půlnoci a můžete se stavět na hlavu. Když bude utahaný jak pes, tak usne třeba ve 4 a nevzbudí ho ani střílející tank..

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.06.17 09:29

Co znamená, že se sousedem "není řeč"? Dělá naschvály nebo vám jen z nějakého důvodu, o kterém ani nevíte, vyhovět nemůže? A dítě musí usínat v ložnici? Nemůžete ho uspat v jiné místnosti a pak přenést?

Noční klid oficiálně platí od 22:00 večer do 06:00 ráno a bývá obsažen v obecních vyhláškách. Někde bývá i víkendová úprava - prodloužení. Začněte na obci, možná se dozvíte víc.

Další možnost je nechat změřit hladinu hluku, to provádí za úplatu hygienická stanice, a podle výsledků pokračovat. Limity jsou asi dva roky staré, ale nemyslím, že by se výrazně měnily - denní hluk 6:00 do 22:00 40 decibelů, noční hluk 22:00 do 6:00 30 dB, hluk pocházející ze zpěvu, hudby a řeči má speciální limit 35 dB ve dne a 25 dB v noci, pro venkovní hluk je limit 50 dB ve dne a 40 dB v noci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.17 09:36

Jelikož mám s hlučnými sousedy zkušeností až až a vidím, že tady píší i lidé, kteří o něčem takovém nemají ani páru a jste jim za vola - já taky, tak vám poradím jen to, že si na to prostě musíte zvyknout nebo z toho zblbnete, což já jsem k tomu neměla nedávno daleko. Zkuste synovi číst nebo něco vymyslet, než ten blb přestane. My máme něco podobného, ožrala vedle jde chlastat a pes ňafá několik hodin. Máme postiženého syna, je sice už velký, ale má určitý režim. Když pes ňafá, tak zavřeme okno, dělám jakože nic, ačkoliv to ve mně vře a čteme a čteme...Jinak opravdu oficiálně zastání nikde člověk nesežene, protože noční klid je až od desíti. Taky si vzpomínám, že kdysi sousedi z druhé strany, co s nimi máme společnou zeď, rozšiřovali sklep, hrůza, končívali za pět deset, my jsme měli děcka malé, tenkrát se s námi chodily dívat na televizi. Jak já říkám, s volem se nedomluvíš.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.17 10:14

Noční klid je od 22.00 hodin právě proto, aby bylo možno provádět i činnosti hlučnější, než vyšívání gobelínů. Slušní lidé se domluví, na ty druhé páky jsou, ale málokomu se chce je používat. To radši "trpí" a stěžuje si.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.17 10:50
avatar

Na hrubý pytel hrubá záplata. Já bych si to nenechal líbit. Je 1000 způsobů jak ho vystresovat, že bude mít strach že si ufikne prst.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.06.17 10:59
avatar

Pokud se sousedem nedomluvíte můžete zkusit alespoň na obecním zastupitelstvu přednést nějaký obecný návrh. Vím, že ve spoustě měst se nesmí třeba sekat tráva, řezat dříví v neděli. Chápu, že 6 dnů v týdnu to neřeší.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: praktik
Datum: 09.06.17 11:08

A co má soused dělat? Nezlobte se na mne, ale "my chceme klid, proto vy nemůžete nic dělat", je trošku sobecké a nedivím se, že se s vámi nikdo nebude bavit. Ne každý může jen tiše ležet a rozjímat jako mnich, na baráku je třeba i pracovat, a to se úplně bezhlučně většinou ani nedá.

Dítěti kupte špunty do uší, stojí do 10 Kč. Viz např. http://www.hopp.cz/ochrana-sl…-r-classic-spunty-do-usi.html

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 09.06.17 12:28
avatar
Třeba to není váš případ, ale jak přibývá vesnic které se stávají kolonií větších měst, přibývá nesmyslných sporů. Dřív všichni na vesnici věděli, že jeden týden sekám trávu nebo řezu dřevo já a příští týden to zas bude dělat soused. Tak to holt na vesnici chodí, že dřevo ani seno samo do kůlny nenaskáče. Teď si měšťáci koupí haciendu, z chlívků udělají dvougaráž, misto zahrady vybetonují bazén s terasou a čekají že si zbytek vesnice sedne na zadek. K nepříčetnosti je přivede každý štěkající pes, kokrhajíci kohout, o cirkulárce nebo křoviňáku ani nemluvě.
Ohodnoceno: 8x
 
Od: krtek66
Datum: 09.06.17 12:34

takhle nějak to vidím:)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dylin
Datum: 09.06.17 14:01
Presne a nejlepsi jsou naplavky z mesta, co neumi vubec nic rukama a kazdy den vam pres plot radi jak to mate delat.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.06.17 18:44

Jak jsem tuhle psala, tady těch pár odpovědí nade mnou - když nemáte dobrou radu, tak jděte do parku anebo se vykecejte v hospodě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lee
Datum: 09.06.17 20:38
Naprosto s Vámi souhlasím. Prakticky jsem vyrostla na vesnici (od 8 let) a tyhle zvuky mi přijdou naprosto běžné. Jo jasně že taky otočím oči v sloup, když vylezeme s kafem a soused zapne cirkulárku, ale fakt by mě nenapadlo to s ním jít řešit. Pač nařezat si dřevo a posekat trávník je věc strašně neobvyklá, že jo ;)
Ohodnoceno: 0x
 
Od: ogi
Datum: 09.06.17 20:06

Reknete sousedovi, ze mu radi pomuzete s rezanim, ale ze muzete napr. pouze o vikendu, at si tedy necha vetsi mnozstvi na vikend. V tydnu bude klid a pak to behem dne porezete spolecne. Pak posedite, ugrilujete a budete vsichni spokojeni. A nebo to bude taky marne a nezmuzete nic no..

Ohodnoceno: 3x
 
Od: lee
Datum: 09.06.17 20:26
Takhle se hádají naši 2 sousedi. Jeden dělá jenom noční, druhý jen odpoledky. Ten co dělá odpoledne může dělat jen ráno, což drásá toho, co se zrovna vrátil a chce spát. Nedomluví se. Chápu toho i toho. Pokud soused řeže dřevo je to ale asi věc co potřebuje a je třeba to chápat, je to něco jiného než kdyby mu tam řvala hudba. Pracuje a jindy asi nemůže.
Jinak co se týče věčného odvolávání na děti - i rodiče s dětmi si musí zvykat, že ne celý svět se jejich dětem podřídí. Už jsem slyšela tolik nářků matek v paneláku co všechno ruší jejich děti. Ale když jejich mimino prořve noc to nikoho neruší? Když Vám nad hlavou dupou děti když po noční chcete spát? Když se baví tím že mlátí do topení?
Zamyslete se, jestli někdy Vaše dítě nemůže trochu obtěžovat souseda? Nedělá někdy nadměrný hluk? Před dvěma lety se ob dva domy přistěhovali mladí se třemi dětmi a hlavně teď v létě to je kolikrát šílený bugr. Takový řev z bazénu se nese celou ulicí celé odpoledne, takže když já bych si po práci ráda "dáchla" nemám šanci. Nebo když malý jezdí ulici na odrážedle s těmi tvrdými kolečky. Vydrží to třeba 2 hodiny a jaký to je kravál. Nebo má takove to elektrické auto a tím jezdí dokud ho nevybije a věřte, že poslouchat celou sobotu ten odporný bzučivý zvuk bzzzzzzzz sem, bzzzzzzzz zpátky je kolikrát k zešílení. A napadne maminku, že to může obtěžovat? Asi ne. A teď mi řekněte jak k tomu přijdu já - děti nemám, topím plynem takže dřevo neřežu, mejdany nekonám, hudbu mám jen do sluchátek... O mně sousedi ani neví a sami mi to nandavají ze všech stran.
Trochu tolerance to chce a ne jen NÁS OBTĚŽUJE
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 08:34
avatar

Dcera bydlí na vsi,kde přímo zastupitelé rozhodli,že klid je nutno dodržovat od 8. hodiny večerní.Vždyť děti také musí jít spát.A v sobotu a neděli je zákaz "vyrábění" hluku.Málokdy se stane,že by někdo večer sekal trávu,nebo řezal dříví.Také je to i o domluvě.Pokud je potřeba něco na domě zatloukat,řezat či jinak,dohodnou se se sousedy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Od: lee
Datum: 10.06.17 10:23
Chodila jsem do zaměstnání od pondělí do pátku o 9 do 18. Což znamenalo jet ráno autobusem v 7 a vracet se v 19.15. Docela by mě zajímalo, kdy bych podle téhle obce měla posekat nebo nařezat to dřevo, když ani o víkendu ne. Dnes jezdím kolem 6, vracím se v 5, partner to má obdobně. To si lidé, co chtějí pracovat na svém domě berou dovolenou?
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 10.06.17 15:35
avatar

Je mi to sice líto,ale když nevyhovím zákonům a předpisům,tak obejdu sousedy,zda jim nebude vadit trocha kraválu.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 16:00

To snad nemůže být ves, ale lázeňské rekreační středisko. *smich* Chudáci starousedlíci. :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: paw®
Datum: 10.06.17 17:28
Toto je na palici. U nas si schvalili zastupitele klid na nedeli. Sousedi s nama starosta a jeste jeden. Ten jezdi k rodicum na vikendy, pomahat na barak. Delali podbyti, starosta vyletel ze je nedelni klid. Donluva byla hned hotova. Pokud chce mit v nedeli klid, at prijde v sobotu na brigadu. A hotovo.
Zvuk cirkule, motorovky a traktoru k vesnici patri.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: damandys
Datum: 10.06.17 08:40

Pořiďte si také cirkulárku a řezejte dřevo o víkendu od 6.00 ráno - předpokládám, že soused v tuto dobu ještě spí. Nebo bych si po ránu postil na zahradě radio, třeba operní árie vysoce laděného sopránu mohou sousedovi také zabrnkat na nervy. A když se mu to nebude líbit, nabídněte oboustrannou dohodu o klidu ráno i večer.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.06.17 09:20

V případě, že by soused zapnul mozek, tak by neřezal pod okny ložnice a místo motorové by si pořídil el. pilu, je to buran a buranem zůstane.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.06.17 16:17

Jednak je možné, že jinde, než pod tím oknem nemá místu, jednak, zvláště je-li to starší člověk, asi nebude chtít investovat do třetí pily. Ale hlavně, že je soused to, co píšete.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: petrj
Datum: 14.06.17 15:07
Zkusil bych to přes Občanský zákoník. Píše se tam, že nikdo nesmí jiného rušit prachem, kouřem, hlukem... nad míru přiměřenou poměrům.
Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 14.06.17 20:40
avatar
Nad míru v místě obvyklou a na vesnici jsou odjakživa zvuky pracovních strojů běžné čili obvyklé.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalverner
Datum: 14.06.17 15:29

Každý den,každý večer řezat hodinu dřevo?To asi těžko.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.06.17 23:58
avatar
Tak to asi žiješ v paralelním vesmíru
:-P
Ohodnoceno: 0x
 
Od: michalverner
Datum: 16.06.17 02:32

Žiju na vesnici a ještě jsem nezažil aby někdo každý den řezal.Dokážete si představit kolik je to dřeva za týden-měsíc-půl roku?*bzum*

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.