Zpetna klapka

Od: Datum: 19.05.17 20:21 odpovědí: 5 změna: 20.05.17 14:10
Dobry den nainstaloval jsem bazen 10 m2 filtrace s cerpadlem je cca 4,5 m daleko a cca 140 cm nad urovni hladiny. Cerpadlo nemuze nasat vodu klapku mam tesne pred cervadlem jak je to v navodu! I kdyz cerpadlo zavodnim tak voda v trubce za klapkou pada ..
nemam dat klapku nahodou tesne k bazenu?dekuji za rady?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.17 21:10

A to umístění čerpadla ve vzdálenosti a výšce bylo taky popsaný v návodu?

Pro mne je logický dát čerpadlo se zpětným ventilem co nejblíže k bazénu. A samozřejmě do malé výšky nad hladinu bazénu.

S tím zpětným ventilem u bazénu to můžeš vyzkoušet.

A zkontroluj si doporučení výrobce. (jakou vzdálenost čerpadla a jakou výšku maximálně doporučuje).

Ohodnoceno: 0x

Od: vanad1*
Datum: 20.05.17 02:48

Zpětná klapka se může instalovat na začátek hadice, co nejdále od čerpadla.

Od: nickam
Datum: 20.05.17 04:54
Ok. A muze byt klapka mosazna?
Datum: 20.05.17 09:32

Na koniec hadice v bazénu patrí sací koš.Spätná klapka sa montuje hneď za čerpadlom,aby ak čerpadlo nepracuje nebolo pod stalým tlakom vody.Sací kôš môže byť mosadzný,liatinový,nerezový aj plastový,ak sa vyrába.

Od: vanad1*
Datum: 20.05.17 14:10

Každý píšeme asi o něčem jiném. Já mám na konci hadice čerpadla toto:

http://www.tafimex.cz/saci-kos-york-s-nerezovym-sitkem

Pohání to klasické zahradní čerpadlo. Vy píšete a malém čerpadle k bazén. Já to mám s tryskama i jako masážní zařízení.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.