Čistící kus kanalizace

Od: Datum: 19.05.17 15:33 odpovědí: 4 změna: dnes 12:05

Po úspěchu s dotazem na odbočku ze svodu přidávám ještě dotazy ke kanalizaci.

U rozestavěného podsklepeného domu mám vývod kanalizace asi 2,5m pod úrovní terénu a v projektu je plánovaný vedle domu čistící kus. Původně jsem chtěl betonovat šachtu, ale známý instalatér mi říká, že je to zbytečná práce a že tam dáme jen Téčko a vyvedeme nahoru podél přizdívky chránící hydroizolaci sklepa trubku na povrch.

Máte to někdo takhle udělané, objevil se vám tam po letech nějaký problém?

A v díře u domu, kde zatím končí kanalizace se občas objevuje spodní voda (máme vyšší hladinu), tak bych tam chtěl ještě přidat nějakou rouru, aby se to dalo monitorovat a v případě nouze do ní spustit klasické kalové čerpadlo. Nemáte to někdo podobně řešené? Jakou trubku jste použili?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 19.05.17 15:48

Dobrý den, v takové hloubce se k čistícímu kusu nedostanete (bez prostorné šachty). Já to mám u domu také na trubku směrem vzhůru (jako komín) a problém není, resp. ještě jsem čistit nepotřeboval. Ovšem, já to nemám na "T" kus, ale odbočka je šikmá a potom ještě koleno - takto se hadice, kterou bych chtěl případně čistit dostane hezky obloukem až do vodorovné části kanalizace (ve směru toku) a nenarazí do stěny "T" kusu. Zdravím!

doplněno 22.05.17 11:21:

stavebniczech - jsou odpovědi dostatečné (uklidňující) nebo potřebujete něco upřesnit?

doplněno 23.05.17 12:05:

stavebniczech - když u nás v ulici dělala firma novou kanalizaci a přípojky, tak tvrdila, že musíme mít hned za vraty čistící šachtu (za velké peníze). Dotazem na VaK jsem zjistil, že to nepožadují a je to jen záměr firmy vydělat. Takže jsem si nechal udělat ten čistící komín směrem vzhůru (KG 160 mm) a přes odbočku (chcete-li "V") a půlkoleno je to směrem do ulice (hlavní kanalizace). Nahoře je víčko a dlažka. U nás mají "kanálníci" vůz s pružnou hadicí, která by se do průměru 160 mm vešla bez problémů (ale, zatím jsem to nepotřeboval). Další přístup do kanalizace (na pozemku) mám hned za vývodem z domu, kde je čistící kus, ale jen v malé hloubce, tak se k němu může a tam bych si poradil (snad) sám pomocí hadice a zahradního čerpadla. Pokud budete mít čistící kus někde hluboko v šachtě, tak počítejte s tím, že po jeho otevření budete stát ve fekáliích a nikam neutečete. Takže, já to mám vymyšlené takto a doufám, že by to v případě potřeby fungovalo. Také si myslím, že je lepší směrovat tu tlakovou vodu při čištění směrem do ulice (hlavní kanalizace), než směren do domu (aby to nevylétlo přes WC a odpady do bytu).

Ohodnoceno: 2x

Datum: dnes 10:47

Díky, omlouvám se nestíhám, zabloudím sem jen občas, a tak mi ta reakce chvilku trvá.

Mě ani tak nejde o to, abych to čistil sám, ale kdyby přijeli na čištění "kanálníci", tak aby se tam nějak dostali bez kopání. Takže byste doporučil místo kolmého Téčka spíš nějaké šikmé Véčko otevírající se směrem od domu? A tím by se podle Vás do té 2-2,5m hloubky dostali a nemusel bych betonovat šachtu?

Část trubky od domu půjde případně pročistit z přečerpávající jímky vzdálené cca 7m s jednou 90st zatáčkou, protože tam bohužel máme tlakovou kanalizaci :(

Od: vilik
Datum: 19.05.17 17:06
Mám takhle na dvou místech vyvedenu téčkem červenou trubku a tu zakrytou víčkem. Končí asi 10 cm pod povrchem zahrady, takže není vidět. Shora je na víčku betonová dlažka přikrytá trochou hlíny, kdybych ji chtěl najít. Potrubí mám 15 cm s dostatečným spádem asi 170 cm v zemi.
Ale přiznám se, nedělalo by mi problém dostat se k odpadu krumpáčem.
Ohodnoceno: 2x

Datum: dnes 10:54

Jestli máte kanalizaci 170cm hluboko, tak to mám jen o cca 80cm níž. Já se tam taky případně prokopu a když tak teď přemýšlím, tak když mi to 3x přijede vykopat minibagr, tek mě to vyjde levněji než ta šachta. Asi tam dám to T nebo V a zavíčkuju to.

Díky

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.