Porucha brzdy elektr. sekačky na trávu

Od: Datum: 19.05.17 10:53 odpovědí: 3 změna: 19.05.17 20:21

Sekačka po několika minutách ztrácí výkon až do úplného zastavení, mechanik u Mountfieldu zjistil vadu brzdy motoru s tím, že ND nemají a musel by se vyměnit celý motor za 2.500 Kč, což je nerentabilní. Odpojení brzdy odmítl jako nepovolený zásah. Umíte poradit, jak odpojit funkci brzdy?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 19.05.17 11:29

Podle mě je tohle standardní způsob servisu a oprav u Mountfieldu. Ještě chybí poznámka, že se to nevyplatí, a že vám dají 40% slevu na novou sekačku.

Přesně takhle jsem tam přivezl z chalupy jejich starou benzinovou sekačku, která nešla nastartovat. Po minutové prohlídce a pokusu o nastartování mi sdělili, že je to na výměnu motoru za 6tis, že se to nevyplatí a že mi dají 40% slevu na novou (z těch jejich raketových cen), když jim tam starou nechám protiúčtem.

Tak jsem poděkoval a rozbitou sekačku, kterou jsem už nemohl rozbít, jsem začal rozebírat. No a celý problém byl v plíšku, který měl zapalování až při puštění brzdy ukostřit a chcípnout. A on kostřil pořád, tak jsem to nějak zbastlil a sekačka už seká asi dalších 6let.

Zkuste nějakého známého elektrikáře.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd1
Datum: 19.05.17 11:41

Rozeber a uvidíš, nebo najdi elekrikáře.. Odpojit brzdu nedoporučuju, není tam až tak zbytečná. Můžou se jen sekat brzdové segmenty nebo se neodtáhnou dost daleko kvůli nečistotě... Bez rozebrání se těžko radí, obzvlášť když nenapíšeš co to je za sekačku ;)

Tohle je politika Mtf. - nalákat hejly na akci a rejžovat na servisu. Navíc kvalita servisu je mizerná.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 19.05.17 20:21

Tu brzdu neodpojíš ,tu musíš demontovat-je elektromagnetická (zapne se proud magnet přitlačí čelisti) ale nezdá se mě že by magnet strácel účinost až po několika minutách *nevi*.Nebudou špatné ložiska? Toto(brzda) je vymoženost posledních let co já pamatuju za sekačky -podvozek z kočárku,motor z pračky...:)Prostě když ji demontujete tak bude mít delší dojezd-rotaci

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.