Pila ocaska - kterou?

Od: Datum: 18.05.17 22:02 odpovědí: 6 změna: 19.05.17 12:59

Ahoj lidi. Inspirován otázkou Suzy a potřebou občas něco přeříznout či uříznout, rozhlížím se po elektrické pile ocasce. Mám přímočarku, ale ta není pro použití "v terénu", tedy mimo dílnu, moc pohodlná. Chci, aby to umělo třeba uříznout větev, plechovou okapovou rouru, plastovou trubku, šroub nebo nařezat pár polínek. Koukal jsem na dvě:

https://www.zbozi.cz/vyrobek/black-decker-ks880ec/ - tady se mi líbí ten poměrně dlouhý pilový list, ale netuším, jaké jiné listy by se do ní daly použít a kde je sehnat.

https://www.uni-max.cz/pila-ocaska-rs650/d/ + https://www.uni-max.cz/sada-p…atku-pro-pilku-ocasku-5-ks/d/ - tady se mi líbí ta sada listů, i když nemám moc představu o jejich využitelné délce, případně jestli existuje něco podobného listu u první pily.

Díky všem za odpovědi. Buď jednu z nich vyberu, nebo budu ještě dalších pár let o tom uvažovat.

doplněno 18.05.17 23:37:

Přestože "v terénu", tak v dosahu el.zásuvky. Aku tedy určitě ne.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.05.17 22:49

Ta prvá ma malý výkon.Ja z tých dvoch by som bral tú EXTOL. Môžete uvažovať aj o akumulátorovej : http://parkside.6f.sk/2016/06…ila-18-v-parkside-pssa-18-a1/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.05.17 23:04

Jasně, toho výkonu jsem si samozřejmě všiml. O aku neuvažuji. Nářadí nevyužívám tak často a baterka je často do dalšího použití v háji.

Datum: 18.05.17 23:20

Pokud to chcete do terénu pro strýčka příhodu, pak bych rozhodně volil aku nářadí. Nevím, kde bych u stromu hledal zásuvku.. V tomtom případě tedy doporučuji určitě řadu od nářadi RYOBI je to za rozumnou cenu a přitom to je kvalita žádný noname. https://pily.heureka.cz/ryobi-rrs-1801-m/

Výhoda je, že ty akumulátory jsou použitelné napříč celou řadou jejich přístrojů. Takže stačí jednou koupit dražší sadu s aku + nabíječkou a pak už jen samotný přístroj.

doplněno 18.05.17 23:22:

Jen pro představu jak to mají vymyšleno :)

Ohodnoceno: 0x

Od: jmlc®
Datum: 19.05.17 08:24

Nemůžu jinak než jen souhlasit s kolegy - "Přestože "v terénu", tak v dosahu el.zásuvky. Aku tedy určitě ne" - chápu vaše obavy z drahých aku, co nevydrží ani rok...

Ale už jsou možnosti lepších aku. A zrovna kabel u pilky by mi hodně zavazel - zvláště u větví stromů. Zmíněný set je opravdu super díky své variabilitě - vlastně všechno je navzájem kompatibilní a pokud se vám po dvou letech záruky něco pokazí, můžete část využít s druhým náčiním...

No je to jen na vašem výběru, já bych také šel jedině do silné aku.

doplněno 19.05.17 12:00:

k těm aku - já si nechal repasovat za cca. polovinu ceny aku vrtačku - ta baterka původně byla 1,6 Ah - teď mám 2Ah a už třetím rokem bez potíží používám. Repase aku jsou opravdu výhodné, kvalita baterií je lepší než u originálů.

doplněno 20.05.17 21:40: Chápu vaše zkušenosti a obavy - pokud tedy elektrickou, a jestli opravdu jen občasné řezy jak uvádíte, pak také doporučím LIDL a jeho nářadí. Levné však může být i dost drahé - parkside nemá servisní středisko a díly nejsou - nebo jsou opravdu drahé nepřiměřeně k přístroji. Mám velmi dobrou zkušenost s firmou FERM a jejich nářadím - co se týče servisu i kvality motorů. BOSCH je známou značkou, ale v nižší cenové relaci si myslím prodává stejné šunty jako NONAME... Na druhou stranu jejich spotřební materiál bývá kvalitní...A nakonec rýpnutí - opravdu potřebujete mít doma rok schovanou pilu, pak něco o víkendu uříznout a zase rok schovávat? Není lepší půjčit si profi nářadí za 400,- na víkend?
Ohodnoceno: 2x

Datum: 19.05.17 12:59

To nejsou obavy, to je zkušenost. Vyskytne se potřeba, baterka je vybitá. Než se nabije, změní se podmínky a práci už nelze udělat. Nebo zjistím, že se nenabije, protože je K.O. Nebo se vybije v nejlepším. Ve všech případech musím hledat náhradní řešení. Já vím, aku nářadí je úžasné. Pokud funguje. Ale já potřebuji, aby bylo funkční vždycky. Třeba jednou za rok nebo dva. Prvotní investice do aku a nabíječky taky není zanedbatelná. Taky případná repase stojí čas a peníze. U elektrického nářadí jsem sice omezen kabelem, ale to bohatě vyvažuje okamžitá připravenost a výkon. Alespoň u mě.

doplněno 20.05.17 22:13:

Lidl teď v akci nic nemá a já tu mám teď pár úkolů, na které se mi bude hodit. Půjdu do toho Extolu, s tou sadou listů budu mít vystaráno.

Datum: 19.05.17 08:42

Mám "šukačku" z Lidlu a spokojenost, jako s většinou nářadí, které pro ně prý vyrábějí velké firmy jako Bosch. Jen jim na to dávají značku Lidlu - Parkside. Kupoval jsem ji ve výprodeji asi za 700CZK, standardně ji mívají několikrát do roka za cca 1100CZK. V té době se tam dají koupit i náhradní pilové listy různých délek a pro různé materiály. Sada 3 nožů stojí 100-150CZK (přesné ceny si už nepamatuju). Myslím, že záruka na většinu nářadí je 3roky, ale zatim jsem tam nic reklamovat nemusel.

AKU bych po zkušenostech s AKU vrtačkami nekupoval. I přes pravidelné dobíjení mi baterka u většíny vydržela rok dva a konec a náhradní už se pak nesežene nebo stojí 2/3 ceny vrtačky. Makita asi bude fungovat déle, ale ta zase stojí 5000.

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.