Naschvály sousedů

Od: Datum: 17.05.17 12:52 odpovědí: 13 změna: 18.05.17 13:07

Dobrý den,

Chtěla bych vás požádat o radu a vaše zkušenosti . Bydlím sama v domečku po prarodičích je to na okraji města moc se mi tam líbí ale problém je v tom že mám kolem sebe velmi zlé sousedy všechno jim na mě vadí i to že se pohybuji po vlastní zahradce dávají mi to jasně na jevo tím, že mají na mou osobu neustále nechutné poznámky.

Např. už zase vylezla ta držka stará tlustá, atd. atd. žiju pouze se psem retrívr už je dost starý a rodiče navádí svoje děti aby mi dráždili mého psa a dělají mi takové věci po dobu když jsem na zahradě, že se to nedá vydržet a musím odejít s té zahrady domů protože nechci se v mém věku s nimi rozčilovat a navíc, pes už ani nechci k vůli sousedům chodit po zahradě protože se jich bojí a vždy se rozklepe jen co na zahradu vkročí. Vždy jejich děti na psa dělají haf haf bú bú a když se přiblím k bráně se psem tak sousedi rodiče posílají svoje děti aby ke mě přiběhli a dělali na mě opičky a to samé i na mého psa no je to děs a hrůza jaké mám sousedi nemají žádné chování vůčí mé osoby a mého nevinného psa takto úmyslně nervovat a draždit.

Jsem nucena chodit se psem na vycházku mimo zahradu navíc mám berle a mám ještě k tomu zdravotní problémy s klouby. Je mi 79 let moje sousedi jsou o mnohém mladší okolo 45 let a takto se chovají ke staršímu člověku která jim nic nedělá aby mi takto úmyslně škodili. Ted mi začali házet na zahradu umělé kužele, míč, staré plišáky, staré dřevěné vařečky, a věci které se jim už nehodí když mě vidí že se objevím na zahradě, tak na mě neslušně pokřikují abych jim házela zpět věci které jim prý k nám odskočili je to hrůza jaké mi dělají peklo a naschvaly jenom abych neměla klid. Neustále na mě zvoní a otravují skoro každý třetí den nenechají mě v klidu žít a stále si vymýšlí na další den, jak mě budou opět buzerovat a škádlit.

Před měsícem jsem soudům poslala dopis aby zanechali takoveto jednání že jinak to budu řešit přes přstupkovou komisi ale vůbec to nepomohlo nevím, co na takové sousedy platí aby dali staré pani pokoj a nechali mě v klidu dožít. Podotykám, že nic jim nedělám nijak neškodím, nevším se jich a přesto sousedi mě šikanují nevím co jim na mě neustále vadí. Poradíte mi prosím vás jak se mám bránit a co mám podniknout aby se to nedělo. Děkuji vám všem za zkušenosti a radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.05.17 13:24
Sama asi nic moc nezmúžete nemáte někoho v rodině kdo by byl ochoten sousedúm dúrazně domluvit?
Ohodnoceno: 0x

Od: boba®
Datum: 17.05.17 13:32

Dobrý den,

plně se dokážu vžít do vaší situace, zažila jsem kdysi něco podobného. Naštěstí už je to dávno pryč a museli jsme to vyřešit přestěhováním. Bohužel, lidi nepředěláte a smutné na všem je, že do všeho ještě zapojují děti. Taková je dneska společnost a mám obavy, že s tím nic nenaděláte. Když je to s prominutím xindl, tak si budou o to víc k vám dovolovat, čím víc si na ně budete stěžovat. Rada je opravdu těžká, pokud se nechcete přestěhovat, budete se s tím muset naučit žít. Třeba si najít nějakou kamarádku, která by s vámi vaše trápení sdílela a vy se necítila tak osamělá a ponižovaná. Držím vám palce, ať se vám to podaří:).

Náš svělý přímý soused, který už bohužel léta není mezi námi, kdysi řekl, že dobrý soused je víc, než výhra v loterii a já mu i po těch létech dávám za pravdu. Tahle doba přinesla kromě dobrého i závist, nenávist a neúctu k druhým. Morálka je na samém dně a my starší, co jsme tohle nezažívali, se s tím jen těžce smiřujeme. Taková je realita.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.05.17 13:34

Alpina, je to problém, vyrostla v Česku po hedvábném sametu nová generace, dokonce s nadšením " nejsme jako oni ", která má svoje chování, představy, fantazije, vcelku se nelze divit co mladí od některých psychopatů v politice vidí, podvody, lhaní, pohrdání jiným názorem, vychytralost omezování práv a.p. a berou to jako vzor.

Na obranu pokud jste sama nemáte důkazy, je-li možno finančně to zvládnout, tak kamerový systém a poté se dožadovat práv. V některých městech jsou zřízeny bezplatné občanské poradny, pokud dotaz natukáte do vyhlédavače, tak vyjede seznam těchto poraden.

Od: vjvd
Datum: 17.05.17 14:13
Je to sice zbabele řešení, ale podle mě nejlepší - prodejte domek a přestěhuje se jinam. Třeba do nějakého bytu s pořádně tlustymi stěnami, kde sousedy neuslyšíte, kdyby dělali kravál.
Ohodnoceno: 1x

Od: pb®
Datum: 17.05.17 15:01

Radu nemám, jen vás polituju. Nechápu jak je možné, že rodiče navádí děti, aby se posmívali sousedce, navíc starší a slabé. Místo toho by se měli zeptat, jestli nepotřebujete s něčím pomoct. Ale co si vychovají, na to pak sami doplatí. Protože děti se chovají přesně tak, jak to vidí u rodičů. Staráme se o partnerovu 82letou babičku. A náš 6ti letý syn to bere jako samozřejmost a říká, že až budeme staří, bude nás taky chodit umývat. A přemýšlí dál a ptá se, kdo bude mýt jeho, až on bude starý. Prostě od dětství vidí, že starým lidem je třeba pomáhat a tak je to správné. Nemáte děti, vnoučata, synovce či neteř, co by přijeli a sousedy trochu srovnali? Myslím si, že chování sousedů zavání stalkingem a měla by se tím zabývat policie. Nahrát video na mobil a jít na policii.

Datum: 17.05.17 15:12

Já bych nějakými komisemi nevyhrožovala. Já bych svému okolí oznámila, že odejdu do sociálního bytu, tam se psem můžu a domek prodám nejvyšší nabídce. Nejraději cyganum nebo Vietnamcům. Jestli mě nenechají na pokoji.*bum*​A navíc, udělala bych to. Dala bych na branku papír, že dům prodávám a do závorky (početná romská rodina vítána).

Ohodnoceno: 5x

Od: pb®
Datum: 17.05.17 18:26

Ano, prodáním domu cikánům by se paní sousedům krásně pomstila. Ovšem nejsem si jistá, zdal-li početné nepřispůsobivé cikánské rodiny kupují domy. Spíš si myslím, že vybydlují obecní byty.

Datum: 17.05.17 18:30

Tady v Liberci velice, velice rádi kupují domy. Obrovské domy, bydlí tam x rodin, je to znát na stavu těch domů i okolí. Myslím, že kupují domy, které (na naše poměry) potřebují rozsáhlou rekonstrukci, tudíž jsou za hubičku, ale oni samozřejmě nic nerenovují. Nejsou to zřejmě ty nejchudší rodiny, takový zlatý střed, u nichž se občas najdou i trošku slušní lidé. Zahrady mají strašné, smrad z bytu šílený, ale nebývají to ti nejhorší burani. Známá učí děti z takového jednoho baráku, má je na nějaké doučování, chodí tam asi 10 dětí a všechny z jednoho baráku. Cikáňata to jsou pořádná a se vším všudy, ale nejsou zlí.

Datum: 17.05.17 15:13

Dopis nepomohl, tak jednejte → obraťte se na úřad.

Od: wamp®
Datum: 17.05.17 16:15
Alpino,zaregistrujte se prosím zde na poradně.
Potom Vám napíši do vnitřní pošty !

Od: ctenar
Datum: 17.05.17 17:48

Rozhodně by stálo za to dát si do kapsy zapnuté nahrávání na mobilu ( aspoň zvuk, takže diktafon ) a schválně na tu zahradu na chvíli vylézt, aby se sousedi vynadávali. Pak nahrávku uložit, nemazat, a použít jako důkaz při podání stížnosti na přestupkovou komisi obecního úřadu.

Komise na malých obcích bude první stížnost řešit ledabyle, obvykle domluvou, která nepomůže, ale mám zkušenost, že u druhé stížnosti už třeba udělí i pokutu, což je to jediné na co psychopati trochu reagují a zklidní se.

Problém zvyšující se sobeckosti, nenávisti a neúcty mezi lidmi je jedna z mnoha daní, které jsme zaplatili za spolknutí návnady s nápisem "pravda, láska a prosperita". Dodnes se najdou jedinci, kteří budou tvrdit, že to stálo za to...

Ohodnoceno: 3x

Datum: 17.05.17 18:47

Bohužel je u vás problém váš věk, ale jinak bych jim dal trochu "ochutnat jejich meducínky". Tím myslím to, co provádí oni vám, jim vracet stejným způsobem ve dvojnásobném měřítku.

A teď se na mě zlobte nebo ne, ale je spousta osmdesátiletých "babek", s kterými si jejich okolí neví rady, protože co ty dokážou vymyslet, to hraničí - pardon - s psychyatrií. Zkuste to taky tak;)

PS: A pořiďte si nového psa. Mladého a ostrého. A občas ho nechte utéct sousedům na zahradu. Pochopitelně musí být vychovaný tak, aby nikoho nekousl, ale aby uměl dobře děsit, hlavně ty parchanty.

Datum: 18.05.17 13:07

Kde bydlíte? Kdybych to měla k vám blízko, pomohla bych vám trochu s těmi sousedy. Tohle nesmí nikdo nikomu dělat. A to úplně pomíjím úctu mladších ke starším.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.