Odhlášení trvalého pobytu

Od: Datum: 29.09.09 18:15 odpovědí: 5 změna: 04.11.09 15:46

Zdravím

Potřebujeme poradit jak odhlásit přítelčinýho bratra z naší adresy.

Je tam hlášený ale ukáže se jen jednou za čas a to jen když nejsem doma, a to si pak na přítelkyni dovoluje a vyhrožuje, stejně tak i prarodičům přítelkyně, a navíc si občas něco pujčí na věčné časy, a doma se ukáže pouze když potřebuje vyprat špinavé hadry a s přítelčiny matky vytáhnout nějaké peníze, nají se vykoupe a zase zmizí a pak se zas objeví špinavej, smradlavej a bez peněz a tak to jde stále dokola. Dnes nám například přišel účet na telefon a bylo tam voláno na nějaké číslo s vysokým tarifem což už má zablokován i mobil protože provolal cca 50 tisíc a taky má nejspíš i dluhy jinde a právě se teď bojíme aby mu nepřišla exekuce a neolepila vše co ná této adrese najde, což exekutoři neřeší jestli televize je jeho nebo moje a přítelkyně tak by jsme tomu chtěli nějak předejít a odhlásit ho.

Jednou se nám podařilo dotáhnout ho na úřad aby se šel odhlásit, jenže tam mu starostka nahrála do karet protože od ní se dozvěděl že on sám se nemůže odhlásit na úřad ale pouze na jinou adresu a mi že ho můžem na úřad odhlásit jen v případě že se tu po nějakou dobu neukáže, trvale se nezdržuje a to se pak musí nějak prokazovat že se tu nezdržuje, a proto se tu občas ukáže aby ho tu bylo vydět a prostě dělá problémy a vysmívá se nám.

A ještě jedna důležitá věc, na základě tohodle problému kdy se na tuto adresu bratr mé přítelkyně přihlásil tak to ten barák patřil ještě prarodičům přýtelkyně, jenže pak se báli co se bude dít když se takhle chová a dům přepsali na mojí přítelkyni a ta je teď nová majitelka tak jestli může svého bratra z této nemovitosti odhlásit, její bratr ani neměl žádnou smlouvu s přítelčinými prarodiči jen souhlasili že se na tu adresu může přihlásit, ale s přítelkyní žádnou smlouvu taky nemá jakožto s novou Majitelkou.

Tak fakt prosím o radu aby jsme mohli tuto situaci vyřešit dříve než začnou chodit exekutoři, což může být každou chvíli.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: martini*
Datum: 29.09.09 19:36

Odhlášení provede místně příslušný obecní úřad podle zákona o evidenci obyvatel
§ 12
Zrušení údaje o místu trvalého pobytu

(1) Ohlašovna rozhodne o zrušení údaje o místu trvalého pobytu, byl-li zápis proveden na základě pozměněných, neplatných nebo padělaných dokladů, nepravdivě nebo nesprávně uvedených skutečností, anebo na návrh oprávněné osoby uvedené v § 10 odst. 6 písm. c), zaniklo-li užívací právo občana k objektu nebo jeho vymezené části (např. bytu nebo obytné místnosti), jehož adresa je v evidenci obyvatel uvedena jako místo trvalého pobytu občana, a neužívá-li občan tento objekt.
(2) Zrušení údaje o místu trvalého pobytu se uvede v informačním systému.
celé znění http://www.sagit.cz/pages/sbi…asp?zdroj=sb00133&cd=76&typ=r
A tady jsem našla dokonce vzor žádosti - je to ten vzor č. 1 dole ke stažení
http://www.kr-vysocina.cz/vis….asp?id_org=450008&id=1475388

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lidka*
Datum: 29.09.09 20:15

Samozřejmě měla pravdu paní starostka a i martini. Já bych to asi řešila tak, že bych písemně oznámila, aby si bratr do 7 dnů odvezl své věci, jinak že podáte soudní žalobu na vystěhování. Nemovitost užívá neoprávněně bez nájemní smlouvy, neplatí žádné poplatky a ani nemá k nemovitosti žádné vlastnické právo. Oznamte mu, že jste vyměnili zámek a své věci ať si vyzvedne pouze s Vaší účasti. Pokud tak neučiní, že jeho věci ještě na měsíc uskladníte v té a té místnosti a poté je odvezete do sběrného dvora. Hlavně musíte dosáhnout toho, aby si Vaši výzvu převzal. Samozřejmě, že výzvu bude posílat jeho sestra - majitelka domu. Možná by nebylo marné udělat soupis jeho věcí a ten mu zašlete v příloze výzvy. Zároveň budete mít i argument pro exekutora, jaké věci má v domě a které by bylo možné zabavit. No a Vy si zároveň shánějte doklady na Vaše vybavení, které v domě máte, kdyby exekutor skutečně přišel před jeho vystěhováním. A potom by měla následovat žádost o zrušení trvalého pobytu. Možná by bylo dobré ve výzvě uvést, že nemovitost neužívá, pouze dochází na návštěvu, ale má zde ještě své věci - viz seznam. To je asi vše, co mě napadá. A tady je ještě pár informací k podobnému případu: *klik*

Podle platné právní úpravy (viz zákon o evidenci obyvatel č. 133/2000 Sb.) má tzv. trvalý pobyt pouze evidenční charakter. Neslouží k zajištění práva bydlení. Právo setrvávat v bytě či domu zajišťuje pouze nájemní či vlastnické právo k danému obydlí.
Není-li bývalý/á partner/ka nájemcem, vlastníkem nebo spoluvlastníkem bytu či domu, nemá právo domáhat se vstupu do objektu, byť v doprovodu Policie ČR nebo obecní policie.
Nájemce, vlastník či spoluvlastník má právo rozhodovat o tom, kdo s ním bude žít v bytě nebo domě. V případě, že nedojde k dobrovolnému odstěhování nežádoucí osoby, je možné podat soudní žalobu na vyklizení bytu proti této osobě. Lze též zvolit svémocné jednání, při kterém oprávněný uživatel odstraní z bytu / domu věci patřící neoprávněnému uživateli, vymění zámky u dveří a zamezí tak neoprávněnému užívání svého bytu/domu (toto jednání však není bez rizika žaloby ze strany vystěhované osoby).
V případě, že dotyčná osoba již dané prostory fyzicky neužívá, je možné se u ohlašovny nebo u soudu domáhat zrušení zapsání trvalého pobytu.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.10.09 22:16

Vůbec není rozhodující, kdo toho bratra té přítelkyně do domu přihlásil. Zrušit jeho trvalý pobyt je velmi problematické, ba skoro nemožné, pokud on bude klást odpor. Můžete to zkusit zajít na obecní úřad a podat návrh na zahájení správního řízení ve věci zrušení trvalého pobytu toho a toho na té a té adrese. Potřebujete k tomu svůj občanský průkaz a doklad o užívacím právu k bytu (nájemní nebo kupní smlouvu), pak uvést 2 svědky, kteří mohou dosvědčit, že ten darebák se u Vás bytě už delší dobu cca více jak 2 měsíce nezdržuje a musíte prohlásit, že už ve Vašem bytě nemá žádné své věci a že nevíte, kde se zdržuje. Pak Vám začnou chodit na doručenku písemnosti vydané ve správním řízení a pokud se tomu darebákovi nepodaří podat záporné stanovisko, tak to skončí vydáním rozhodnutí, že se jeho trvalý pobyt u Vás ruší.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dusatka*
Datum: 22.10.09 08:13

Aloisi, nemáte pravdu. On si klidně může klást odpor, důležité je, že vlastník, resp. oprávněný uživatel nemovitosti prokáže, že tam nebydlí. K tomu rozhodně nemusí být 2 svědci a ani lhůta 2 měsíce není nikde uvedena. Prokázat se to dá rozhodně i jinak, než jak uvádíte. Stejně tak není třeba prohlášení, že nevědí, kde se zdržuje, pokud to vědí, není v tom žádný problém.

Dámy výše to napsaly přesně a výstižně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 04.11.09 15:46

Dobrá, ale ony dámy také napsaly, že pokud nedojde k dobrovolnému odstěhování nechtěného trvale přihlášeného individua, tak je možno dát návrh soudu, aby dal příkaz k vystěhování. Tomu jsem však chtěl svojí radou předejít a dosáhnout kýženého výsledku již ve správním řízení. Víme všichni, jak dlouho trvá soudní proces a kolik to stojí peněz!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.