Falešné trámy a strop na chalupě

Od: Datum: 21.04.17 15:28 odpovědí: 6 změna: 21.04.17 18:20

Dobrý den,

potřebuji radu ohledně stropu na chalupě. Místnost rozměr cca 4,2x6 metrů. Složení stropu následující: zespoda: parotěska, staré dřevěné typle, na půde hrabanka. Máme objednaných 5 trámů, které zakutáme do zdi, do jakýchsi kapes. cca 30cm pod stávající strop. A teď- na trámy (zezhora, trámy budou vidět) osb a mezi to izolace. Můj dotaz zní: Jaká izolace? A jak to udělat? Manžel tvrdí že musí být konstrukce z CD a UD profilů, do toho izolace-vata, do konstrukce osbéčka a až nakonec trámy, kterými se to "přizvedne".

Účel celého stropu z trámů co děláme je, že nechceme zatěžovat stávající strop a také to bude pěkně vypadat.

Mně se návrh manželova řešení zdá zbytečně složitý.

Já bych dala prvně trámy do zdi, na ně osb a uchytit je samořeznými vruty, a mezi stávající strop a osb dát izolaci...snad je to srozumitelné, děkuji za rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.04.17 16:29

... to chci vidět, jak celou tu konstrukci zvedá a strká do těch kapes ...

... dal bych pod osb desky nad trám palubky, pěkně zapadnou do sebe, ať tam nejsou škvíry a natemoval do mezery izolaci ...

Ohodnoceno: 0x

Od: listka
Datum: 21.04.17 17:35
Ne, asi jsem to blbě napsala. Konstrukce z cd a ud bude připevněná klasicky jak na sadros na stěnách a stropě, v tom izolace. Trámy pod to a ty nazvednout at váha lezi na tom...
Datum: 21.04.17 16:55
Nahoře už nic obytného nebude? Pak by měla izolace cenu, pokud bude podkroví obytné, nevidím důvod pro 30 cm izolace. Navíc by parotěska měla být pod izolací, nad izolací ztrácí smysl.
Trochu mě udivuje OSB na trámech, to jako budou pohledový? Proč tam nedáš něco trochu kulturnějšího? I palubky budou vypadat podstatně líp.

Datum: 21.04.17 17:41
Osb budou pohledové, ale přetřou se speciální barvou na bílo, a budou se tvářit jako klasický sádrokarton.obytné nahoře bude jednou, výhledově...takže parotesku na izolaci, díky.
Datum: 21.04.17 18:05
Musí být parotěs a teprve potom izolace.
Co to je za spešl barvu, která dokáže z hrubého OSB udělat hladkej sádrokarton?

Datum: 21.04.17 18:20

tady na odkaze. A nesla by izolace prostě vynechat a dát ji z půdy?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.