Expanzní malta

Od: Datum: 18.04.17 21:58 odpovědí: 1 změna: 21.04.17 11:59

Dobrý den,mám v plánu podřezat zeď ve starším domě cca 80let (zeď 45cm,klasické cihly).Vlhkost se drží do 50cm výšky od podlahy.

Chtěl bych vás poprosit o radu...Ohledně podřezání,vložení izolace je mi to jasné,jen bych se chtěl zeptat,kde koupit plastové klíny,které budu po vložení izolace do spáry vtloukat?

Jestli se ve zdi klíny nechávají,nebo se po vytvrdnutí malty vytahují?

Dají se klíny nahradit něčím jiným?

Ještě bych chtěl poprosit,jestli je nějaká expanzní malta,nebo nějaká přísada do malty,která by "nadbytí" malty způsobila?Mám strach,ať mi stěny nezačnou praskat.

Jakou maltu byste na vtlačení do spáry doporučili?

Moc děkuji za rady H.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: akim
Datum: 21.04.17 11:59

Plastové klíny často prodávájí firmy které provádějí dodatečné izolace. Použijte vyhledavač vyběhne vám spousta odkazů, cena cca 8-15Kč/kus záleží na tlouštce klínu. Tyto klíny většinou ve zdi zůstávají. Levnější je nechat si nařezat dubové klíny, ty se po zatvrdnutí vyndají a používají se opakovaně. Co se týče expanzní malty, to je podle mě zbytečnost, správně namaltovaná cihla(běžnou maltou) po uklínovaní nikam neujede. Při opravách např. klenby používám expanzní betónek od Hasoftu tuším že se to jmenuje spravbeton (dělá se nestejkavej a stejkavej), ale díky vysoké ceně je to pro práce typu podřezání domu nepoužitelné, tam zděláte kolečka materiálu. Zda existuje i nějaká expanzní malta netuším, možná poradí někdo jiný. Maltu bych použil buď běžnou něco na principu multibatu, případně klasiku cement, vápno, písek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.