1x

Prasklá zeď

Od: Datum: 13.04.17 16:43 odpovědí: 103 změna: 22.04.17 08:53

Dobrý den,

jakým způsobem,by se dala spravit prasklá zeď v prvním patře domu? Díra je hluboká asi 4 cm,zeď je z cihel.

Děkuji za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.04.17 17:33

Zdravím,Jako první bych spáru proškrábnul,třeba velkým hřebíkrem.Potom ometl smetátem a natřel hloubkovou penetrací,nechal bych to zashnut.Pak bych koupil tmel na sádrokartony,a tím to zadělál,nechta poschnout.Až to poschně přebrousit smirder papírem 120 zrnivost.

doplněno 13.04.17 17:56:

Nespadne,vyděl jsem o hodně větší praskliny.Zdi jsem opravil a furt to drží.U vás pouze si sedlo zdivo,tím padem vznikla prasklina.

doplněno 13.04.17 18:20:

Tak pokud´ je to přistavené patro.Tak ono to může,nějaký rok sedat.Nemějte strach,ono už to bude dobrý.Normálně to zadějete. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.04.17 17:38

Dobře,děkuji, snad to nespadne *modla*

Datum: 13.04.17 18:01

Je to přistavené patro a prasklé je to na víc místech,možná je to víc než 4 cm,mám opravdu strach,aby se to nerozjelo ještě víc.

doplněno 13.04.17 18:10:

A co říkáte těmto prasklinám?

Datum: 13.04.17 18:14

Nejdříve bych praskliny označil sádrovými terči a sledoval, za zdivo pracuje...

Datum: 13.04.17 18:21

Údajně nepracuje, ale chceme tento dům koupit :(

Datum: 13.04.17 18:29

Určitě nepracuje- vy jste měřili v průběhu minimálně 1/4 roku zda-li se praskliny nezvětšují, věřit prodejci či realitce že se nezvětšují nedoporučuji?Pokud ano pak opravit pkd ne pak sledovat a měřit a dle toho pak jednat!

doplněno 13.04.17 18:36:

OK! Jen doplňuji-ne sledování prsklin se nemusí vždy sádrové terče,stačí nakreslit z obou stran praskliny čárky a púravidelně je měřit zda-li se jejich vzdálenost zvětšuje!

Datum: 13.04.17 18:33

Ještě máme asi 3 měsíce čas sledovat,pak se uvidí

Datum: 13.04.17 18:39

Dobrý nápad, děkuji

Datum: 13.04.17 18:23

Dobře zaděláme to Díky

Od: mire
Datum: 13.04.17 22:01

Tohle bych nehodnotil jako běžné sedání po nástavbě patra. Podle oken je to minimálně 30 - 40 let staré, to už by mělo mít sedání za sebou a rozhodně ne tak široké praskliny. Barák kvůli tomu asi nespadne, ale bude s tím pořád trápení. Určitě ihned zasádrovat sledovací terče a alespoň několi týdnů hlídat.

Určitě bych nevěřil tvrzení, že to "údajně nepracuje", před koupí ověřit!

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.04.17 05:19

Mě se to nelíbí. Povolala bych odborníka statika. Lepší nyní zaplatit 5 - 10 tisíc statikovi, než potom deseti - statisíce do oprav, zbourání, či stáhnutí zdí. Nyní ještě připisuji, že bych uvažovala pozvat znalce na nemovitost, protože je evidentní, že přístavba byla prováděna amatérsky, jestli se tam vůbec dodržely potřebné normy.

Starý barák, ve špatném technickém stavu. Budou muset být vynaloženy hodně velké peníze, abyste ho opravili do přijatelného standartu bydlení. Samozřejmě nevím, jak jste na tom finančně. Ale již jenom když pomyslím na běžné roční náklady, protože je nezateplený, tak bych s koupí váhala.

V rohu místnosti jsou nějaké fleky, nezatéká tam?

Milá Pt, opravdu o ten dům tak stojíte, že byste do toho šli? Pokud je Váš manžel technicky zdatný, máte v rodině řemeslníky, tak prosím, ale myslím, než vše opravíte, že na tom proděláte. Bude to velké břímě na Vašich zádech. A pořád to bude starý barák.

doplněno 14.04.17 05:57:

Oprava, omlouvám se pt i hankas, nějak jsem popletla.*zed*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.04.17 09:11

Přístavba byla provedena v roce 1977. Já jsem tam byla asi před třemi měsíci a včera znovu a praskliny vypadají stále stejné,ale odborníka by to určitě chtělo. Na dům jsme dostali velkou slevu, právě na tu opravu. Zateplený je jenom spodek zevnitř. Už jsme si dům rezervovali.Taky mám strach co to bude dělat do budoucna :(

doplněno 14.04.17 09:13:

Bydleli tam staří lidé a dům neudržovali.

Datum: 14.04.17 09:35

Kdyby se jednalo o jednu, malou prasklinu, tak budiž, ale těch prasklin je víc.

Možná, že neudělali dobře věnec. Praská to u okna, to by opravdu nemělo, stropy, promáčená a opadá omítka zvenku, Viz zvenku nahoře a vpravo u okapu o delejšku ani nemluvě.

Věc se má tak, když sáhnete do starého baráku, tak se Vám vždycky ukáží další problémy, takže než se dostanete na opravu toho původního, tak musíte dát nejdříve do pořádku to ostatní.

Hani, Vy jste ten barák viděli, víte, jak vypadá celkově, jestli to stojí za to. Též dispozice apod. Co je v okolí, není všechno daleko? Jací jsou sousedi, též je dobré zjistit světové strany, aby tam šlo sluníčko a další věci. V dnešní době je lepší postavit si malý baráček podle svého. Nový, podle svých potřeb, z nových, moderních materiálů. Zateplený, teplo bude strašně drahé. Nemusí být velký. Na spaní člověk potřebuje mnimální prostor, jenom trochu otevřený, nízký, bezbariérový. Myslím, že jsi již děvče starší, tak kolik tam je schodů, až přijde stáří?

Dobré je také zjistit, kolik měli roční náklady na provoz .Vyúčtování plynu, pokud je zaveden, kolik platí domovní daň.

Myslím, že se mezi ty 2 sádrové terče /zleva-zprava/ dává vlas, nebo lehce přetržitelné vlákno.

Od: mire
Datum: 14.04.17 11:35

Nemusí se dávat žádné vlákno, prostě se škvíra "zaplácne" sádrou a sleduje. Sádra má nulovou pružnost, takže hned ukáže, když je nějaký posun.

Od: vanad1
Datum: 14.04.17 17:14

Kontrola postupu praskliny se provádí také sklíčkem. Ten dům není novostavba a praskliny poukazují na nějaký problém. Pokud máte málo starostí, kupte ho. ...

Datum: 14.04.17 19:06

Ono to neni tak jednoduché, na nový dům nemám a tady byla velká sleva. Je tu pěkné prostředí,klid a jeden soused.

Dům jsem sháněla už 3 roky a tady konečně dům splňoval moje představy. Mám v plánu dát nová okna a praskliny opravit,ale pokud to nepůjde, tak mám taky problém,protože za rezervaci musím příští týden zaplatit.Smlouva už je podepsaná. My jsme se těch nedostatků všimli až při druhé důkladnější prohlídce, protože při první jsme spěchali,protože to bylo v únoru a byla hrozná zima. Ráda bych pozvala statika,ale nevím kde začít.

doplněno 14.04.17 19:29:

Jinak ale vypadá dobře.

Datum: 14.04.17 21:38

Já bych z toho zase tragedii nedělal,ale zase mám oproti Vám výhodu,jsem vyučen jako zedník a od vyuení jsem to prvních 18 let nedělal až nyní dalších 20 roků ano,tak tomu trošinku rozumím. Jak jste psala prve, že máte na sledování 3 měsíce,tedy pkd to platí tak udělajte sádrové terče přes prasklinunebo rovnoběžky z obou stran praskliny a měřte ,kontrolujte zda-li se zvětšují -pkd ano oželte raději zálohu a běžte jinam.

Ono někdy i stará stavba může díky něčemu začít pracovat.Dělali jsem rekonstrukci "rybářské bašty" u Třeboně,stará stavba snad 50 snad starší nwn, ale jeden roh sedl po tolika letech až to bylo i při chůzi v daném pokoji cítít že se jde z kopce nebo opačně,okem to bylo také hezky vidět-celý roh co sedl se odbagroval až na zákl spáru a šířku 70 cm,základ se navrtával a do vrtů se na chem kotvu dávali roxory a to celé dobetonovalo.,dlělala to jiná fy,my to jen zateplovali.ale stejně to přišlo na hodně peněz navíc.

Datum: 14.04.17 21:47

Zálohu oželet nemohu, je to 200 tisíc Raději si pozvu statika. Jde o to, že se potřebuji už přestěhovat a dům jsem hledala 3 roky a myslím,že jiný těžko najdu.Je to něco jako byl film Kulový blesk, pokud jste to viděltak víte o čem mluvím. Prodávám můj byt a zájemce už si bere hypotéku. Tu největší spáru jem dřív neviděla, protože tam stála skříň. Teď mě napadlo,ještě že by se na to mohl podívat nějaký odborník,ale dům stojí 100km ode mne.

Datum: 14.04.17 21:54

Takhle zdálky, jak jsi vložila ty fotky, tak to zase není až tak špatný dům.

Ale pokud jste jezdili již několik let po nemovitostech, tak jste jich jistě prošli okolo stovky a máte přehled a i trošku intuici, jestli do toho jít, či ne.

Ovšem ta skříň zakrývající prasklinu vypadá na úmysl. S odborníkem se jezdí na první prohlídku. To je jako u auta.

Každopádně přeji ať vše dobře dopadne a jste spokojeni.

doplněno 14.04.17 22:22:

Do spodních oken bych nechala udělat bezpečnostní mříže.

Datum: 14.04.17 21:59

Ono každý dům měl nějaké závady,ale tady ta prasklina nebyla vidět,aspoň já jsem si jí nevšimla. Já nejsem odborník, tak nevím,zda koupit nebo ne.I tady jsou rozporu plné odpovědi

Ale za rady děkuji.

Datum: 15.04.17 06:50
Docela mě zaujalo "Zateplený je jenom spodek zevnitř"...
Co tím konkrétně myslíte? vnitřní zateplení je skoro vždy zdrojem různých problémů

Datum: 15.04.17 09:09

To nevím,jak mám vysvětlit, nevím jakým způsobem je to dělané. Zdi jsou v místnosti silnější a na poklep dutější. Makléř mi zdělil, že je to zateplené. Mokro tam neni,ale jdeme se na to ještě podívat i když si myslím,že s tím už nic nenaděláme,protože rezervaci už mám podepsanou a 200 tisíc se mi už stejně nevrátí.Možná že statik by mi mohl nějak pomoci,aspoň zatím zrušit smlouvu.

Datum: 16.04.17 13:44

Na poklep dutější,makléř sdělil že zateplené-makléř chce vydělat,pravděpodobně si odfouklá omítka a posléze bude třeba vše okopat a nově omítnout!

doplněno 16.04.17 14:39:

Vy jste nepochopila-zeď zní dutě=odfouklá omítka ale makléř bdue tvrdit že je nesmyslně umístěno vnitřní zateplení= tudíž prodá neboť neznalý klidně koupí a říká si to je dobře, je to zatepleno a přitom je kulové!

Datum: 16.04.17 13:48

Makléř dostane stejné peníze,jesli mě to řekne,nebo neřekne. Vypadá to, že je to tam už hodně dlouho zateplené.

Datum: 16.04.17 14:42

Je tam zeď o 30 cm silnější a je to zevnitř,odfouklé to nevypadá.

Datum: 15.04.17 09:51

Docela bych chtěl vidět katastr a dokumentaci stavby. Vypadá to na částečně odbouranou ruinu a naprosto amatérské nerozmyšlené a nespočítané postupné dostavby stylu vlaštovčí hnízdo.

Datum: 15.04.17 10:29

Tohle je asi přesně ten případ, kdy nastává otázka, jestli to není lepší zbourat a postavit nové. Protože dle fotek na ten barák nikdo dlouho nešáhl a teď to všechno čeká na tebe.

Pokud si můžeš rekonstrukci dělat svépomocí, tak proč ne. Na druhou stranu, když dokážeš tohle, tak už postavíš svépomocí malý bungalov a hrubá stavba tě určitě nevyjde na víc, než stál tento.

Mohu se zeptat, kolik si cení majitel tuto nemovitost?

Datum: 15.04.17 17:32

Původní cena byla 1.700 000Kč mě dal slevu na 1.400 000 Kč,je to lokalita u Českého Brodu,takže kousek od Prahy a klidné místo u lesa. Já na zbourání peníze nemám. Že o dům se nikdo nestaral, to už jsem psala .

Datum: 15.04.17 18:10

Našel jsem si inzerát.

Řeknu ti rovnou na rovinu, já bych do toho nešel. Je tam mnoho věcí na nic.

1. Na barák je zástavní právo exekutora.

2.Všechny rozvody jsou v nejlepším případě z roku 1977, ale většinou budou starší. Bude tedy nutné vše předělat. A to urychleně.

3.Ty trhliny jsou opravdu ošklivé. Hlavně je jich na baráku dle fotek daleko více, než uvádíš.

4. Není zde dovedena kanalizace. Takže zvýšené náklady na vlastní jímku.

5. Není zde dovedena voda. Pouze vlastní studna. Ta může být klidně použitelná pouze pro splachování záchodu.

Pozor. Nedávat zálohu.

doplněno 15.04.17 18:16:

Ještě jednou se zeptám, jak se bude řešit vymazání exekuce na prodej tohoto baráku?

Datum: 15.04.17 18:23

Podle majitele ta exekuce už je zaplacená,ale čeká na opravu v katastru. Také mám ve smlouvě, že dům koupím,až bude na katastru vše v pořádku. Na dům bylo přistaveno patro,ale to už jsem psala. Prot jsou ty problémy s prasklinami. Jímka je u dommu. Kanalizaci většinou hradí. obec,nebo společně s majitelem. Voda je normálně pitná. Psala jsem,že musím zaplatit, rezervaci,jinak dům prodají jinému zájemci a já zase budu čekat další 3 roky, nebo 5,než něco najdu. Už nejsem nejmladší.

Datum: 15.04.17 18:25

Já se přidám též. Našla jsem. Dost úzké místo, stísněné. Ten svah nad domem ujíždí, sice tam je pole, ale ten plůtek je pěkně nahnutý, je vidět, že to stále pracuje, a potom při dešti to zde může být podmáčené. Možná proto je dům popraskaný, nestabilní podloží plus nekvalitně provedená přístavba.

Hani, Vy tam budete dvě rodiny? Pro jednu to je zbytečně velké. Také bych do toho nešla. Za 1 600 000 jsou na Kolínsku možná domky v lepším stavu.

Kolik tam jezdí dopravních spojů? Budete muset jezdit autem. Těch autobusů tam jezdí docela málo.

Datum: 15.04.17 18:34

Stísněné to určitě není, je tam dost velká zahrada a dvůr. Ten svah se musí upravit, to je jasné, roky se o to nikdo nestaral. budu bydlet se synem,který zatím bude dojíždět z Prahy.Autobus jezdí každou hodinu. Psala jsem,že mám slevu na 1.400 000 . Už jsem podepsala rezervaci a do konce měsíce musím zaplatit 200 000. Ta přístavba ,asi je špatně provedená, souhlasím.

Datum: 15.04.17 18:27

Exekuční příkaz ,bude vymazán,ke dni podpisu kupní smlouvy.

Datum: 15.04.17 18:33

Proč bude exekuce vymazána ke dni podpisu smlouvy? Když je dle majitele již zaplacena a čeká se výmaz. To si odporuje.

A nebo se prostě bude čekat tak dlouho, než bude zápis vymazán a nebo někomu dojdou nervy a nebo bude skutečně provedena exekuce?

Datum: 15.04.17 18:36

Majitel mi tvrdil, že je to zaplacené,ale že na úřadě mají binec a to samé mi říkal,i pan makléř. Takže dokud se to nevymaže,nemusím podepsat kupní smlouvu.

Od: rosa
Datum: 16.04.17 14:35

Ohledně exekuce na domě, doporučuji si přečíst např. toto:

http://www.bezplatnapravnipor…y-v-katastru-nemovitosti.html

Jinak jak to má majitel toho domu s tou exekucí doopravdy, tak to bych se obrátila na právníka, ti mají lepší přístup do evidence exekucí atd., nebo se sama můžete podívat na netu do CEE, kde dle údajů o dlužníkovi (jméno, dat. narození atd.) toto za poplatek také zjistíte, nebo to lze zjistit na některých poštách:

https://www.ceecr.cz/aktualit…skat-na-pobockach-ceske-posty

Jinak co vím, tak na ohledně zápisu či výmazu v případě exekucí na katastech nepořádek nebývá. A kdyby byl majitel nemovistosti opravdu solidní, tak nebude mít problém Vám ukázat pravomocné rozhodnutí o tom, že jeho exekuce je ukončena. A co když má ještě nějakou další exekuci započatu, tudíž tato ještě není zapsána na katastru ani v CEE? I případné exekuce další by měly býti ošetřeny ve smlouvě, ale to chtělo předem právníka.

Být Vámi, obrátím se na něj ještě v této fázi, kdy lze případně pro vážné překážky se ze smlouvy bez ztáty zálohy vyvázat.

Datum: 16.04.17 14:38

Požádám majitele o rozhodnutí ukončení exekuce a přečtu si odkazy, které jste mi doporučila. Děkuji

Datum: 16.04.17 15:07

Nemáte zač :)

Ono tohle opravdu není legrace, myslím s tou exekucí na domě, případně s nějakými dalšími, které teoreticky mohly začít teprve běžet. Proto se ve smlouvě sjednává mimo jiné i to, že pokud vlastník nemovitosti nesplní ty a ty podmínky, nebo se objeví další vážné překážky na jeho straně atd. (velmi zjednodušeně řečeno, právní formulace zní jinak), tak má právo kupující od smlouvy odstoupit s tím, že má také právo na nemalé penále, náhradu škod, vynaložených nákladů atd. Tyto smlouvy jsou složité, dlouhé (jsou-li správně sepsány), neboť se do nich zakomponovávají všechny možné situace nejen současné, ale i případné budoucí tak, aby byl kupující co nejvíce chráněn a to dle platných všech souvisejících zákonů. Proto bych Vám opravdu ještě v této fázi doporučila pro jistotu toho právníka, protože sama vím, že v těchto věcech, jakmile podávající a makléř zjistí, že kupující nemá úplně o všem trošku větší povědomí, tak to prostě zkouší všelijak, bohužel.

Datum: 16.04.17 15:30

Ve smlouvě mám mimo jiné toto :

Datum: 16.04.17 16:26

Jsou tam nějaké lhůty do kdy musí být uzavřena kupní smlouva? A co se stane pokud nebude? Je tam nějaká smluvní pokuta? Kdo jí zaplatí? Kdo bude moci za nevymazání exekuce?

Datum: 16.04.17 16:33

V případě, že nedojde k uzavření o převodu z mé strany, do 31.8 2017 je blokované depozitum nevratné a propadá ve prospěch realitky ve výši 90 000 Kč a prodávajícího ve výši 110 000 Kč. To znamená, započítá se jako smluvní pokuta v plné výši :(

Datum: 18.04.17 18:48

To připravoval makléř, že? Je to vidět. Právník by to napsal jinak, např. ne prodávající prohlašuje, ale zavazuje se s tím, že pokud poruší to a to, má kupující právo odststoupit atd., jak už jsem psala výše. Takhle by se dala rozebíat každá věta, proto jsem Vám radila právníka, dokud je čas. Nespoléhejte se na to, že makléř připraví smlouvy tak, aby Vás chránil, on chrání pouze a především sám sebe = svůj výdělek.

Mohu se zeptat? Prodávajícím je p. Kolbaba? Jesti se nezlobíte, dívala jsem se do nahlížení do katastru nemovitostí na údaje, které jsou veřejné a já tam vidím, že není jediným vlastníkem. Víte to?

Datum: 18.04.17 19:03

Ano asi makléř, jiného jsem na smlouvě nenašla. Ano pan Kolbaba. Vlastníkem je také jeho manželka.

Datum: 18.04.17 19:32

Tak to je dobře, že to víte. Z ukázky smlouvy to není patrné, píše se tam jen o prodávajícím. Tak doufám, že jsou ve smlouvě uvedeni oba manželé.

Ještě jsem našla tuto info, třeba Vám pomůže:

Druh svislé nosné konstrukce:Kámen, cihly, tvárnice vč. kombinací

Jinak se nezlobte, možná vypadám trochu jako prudič, ale tak to není. Jen mi jde o to, aby jste nenaletěla :)

Před cca 5 lety jsem prodávala dům, kupce jsem si našla sama, smlouvy mi dělal právník, a byl to trochu horor. Kupující se později s jeho právníkem snažil ze mě dělat hlupáka, tak proto jsem v tomto hodně opatrná a vím, jak na každém slovíčku záleží. A prodávala jsem dům větší hodnoty a právník mě stál stejně, jako Vás makléř, a to včetně obstarání úplně všeho, listin, ověření, zápisu do katastru, úschovy peněz atd.

Datum: 18.04.17 19:41

Vím to, protože je to napsané na katastru a ve smlouvě to mám také. Vůbec se nezlobím,naopak jsem ráda, za každou informaci. Já už nemám čas na právníka, protože to musím zaplatit do čtvrtka. Tak to bývá ve smlouvě,že do 5 dnů se musí poslat peníze do advokátní úschovy. Abych si dům rezervovala mi nabídl makléř,nebo že jej nabídne jinému zájemci,tak jsem souhlasila,protože jak už jsem psala, sháněla jsem domek asi 3 roky. Pokud nezaplatím zálohu, tak o ní přijdu a je to 200 tisíc. Když teď pročítám informace o rezervaci domů, jsou tam příběhy, že mi vstávájí vlasy na hlavě. Už nikdy nepodepíši smlouvu někde na baráku a hned. Budu si jí chtít vzít domu pořádně prostudovat a zjistit všechno co se dá. V pátej ještě jedeme prohlédnout dům,konečně bez makléře a v klidu,klíče mi půjčí majitel. Bohužel už se stejně nedá nic změnit a zrušit.

Od: rv
Datum: 15.04.17 17:56

Každý si může volit jen podle svých možností a schopností. Pokud ten barák desítky let nespadl, tak je pravděpodobné, že nespadne ani další desítky let. Mnohdy to nejcennější není barák, ale pozemek, příjemné místo. Po nastěhování je pak asi rozumné nějakou dobu (klidně rok, dva) nic moc neinvestovat a postupně zjistit, v jakém je vše stavu. A pak se člověk může lépe rozhodnout, jestli do baráku začne více investovat, nebo ho jen udržovat, nebo třeba postaví jiný. Ceny jdou nahoru, tratit by se na tom nemělo.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 15.04.17 18:02

Já si myslím,něco podobného. Hledala jsem nějaký domek u Prahy,abych byla blíž k dětem,protože tady jsem sama

a teprve teď po třech letech,se mi podařilo najít,něco trochu podle mých představ. Byt ,který mám,jsem slíbila prodat a mám už kupce, který na něj čeká. Už nemohu déle čekat a nic jiného jsem nenašla i když hledám téměř denně . Opravit by se dalo určitě to nejnutnější,otázka, je kolik to bude stát. Dům je na moc pěkném místě.

Datum: 15.04.17 18:42

Hani a ten menší domek v Hořátvi by se nelíbil za 1499 000? To je menší domek, po čistotných majitelích, obytné místnosti jsou zalité sluncem. V Hořátvi je vlak, autobus. Sice nabízí jako chalupu, ale je to i ktrvalému bydlení. A je tam všude rovina, pro staršího člověka nejlepší, možnost koupání. U Sadské a u Nymburka se bydlí dobře. Zahrádka též rovná, menší, ale úplně stačí. Já mám 1000 m a je to moc. jak má člověk leta.

Datum: 15.04.17 18:44

Neviděla jsem,podívám se,ale pokud je to někde mezi domkama a bez topení, tak to nechci. Hledám něco dál od lidí V paneláku jsem jich užila dost a také psů

Datum: 15.04.17 18:51

Jo tak ten už jsem viděla a přesně co jsem psala, v ulici,kde je dalších x domků,tak to můžu zůstat v paneláku A je to malé,kde by bydlel syn? Kdyby stál u lesa, tak možná

Datum: 15.04.17 18:57

Tak jestli chcete bydlet v domku dvě rodiny, tak to by v tom malém určitě nešlo, já myslela, že hledáš jenom pro sebe.

Ten vyhlídnutý v Mrzkách má jedno plus a to ten les naproti. Takže chápu. *hej*

Datum: 15.04.17 19:00

No právě, že je tam klid a hodní sousedé. Nějakou opravu vydržím i kdyby to mělo trvat roky. Stejně jsem nic lepšího pro mě nenašla.

Od: janm®
Datum: 15.04.17 18:51

Neviděl bych to tak černě, podobné praskliny má leckterý starý dům, některé pukliny budou jen omítka, jsou i domy kde do praskliny strčíte prst nebo i ruku, tam je tomu třeba věnovat zvýšenou pozornost (posouzení výztuha apod.) nicméně spravit lze téměř vše, cena se odvíjí od toho "kdo" spravuje, budete-li na to mít pár šikovných zedníků příp. svépomocí může to být "pakatel" naopak u nějaké větší firmy to může stát velmi mnoho, na rozdíl od stavby nového se ale dle mne ušetřit dá, protože vše znovu dělat nemusíte a ostatní (nové rozvody, okna apod.) by jste dělali tak jako tak.(i u novostavby) Vezměte si na místo pro začátek zkušeného zedníka řekne vám daleko víc, není dobré předčasně podléhat "černým katastrofickým scénářům" protože realita je většinou jiná předpokládám že tomu nebude jinak ani v tomto případě...

doplněno 15.04.17 19:01:

Jinak osobně se mi domek líbí vypadá zachovale, tam sice jsou vidět nějaké praskliny, ale ostatní zdi jsou dle fotek pěkné čisté plochy, (příp. omítkové trhliny) jako zřícenina to rozhodně nevypadá, místo se zdá být také pěkné. Chce to sehnat zkušeného šikovného fachmana zedníka, máte-li ještě nějakou ruku k dílu, chtělo by to domek "poopravit" a myslím že účel by splnil. Výhoda oprav je také to že nemusíte dělat všechno hned, spravíte si např. vnitřky aby jste mohla bydlet ostatní můžete dělat postupně dle potřeby, podaří-li se vám obejít bez drahých firem ušetříte nemalé peníze, toť můj názor z praxe.

Datum: 15.04.17 18:58

Trochu jste mě uklidnil já už jsem z toho zoufalá, protože tak dlouho jsem hledala dům a když jsem jej našla, tak zase tohle. Nejhorší je, že jsem ty praskliny viděla pořádně až po druhé prohlídce ,protož při první to bylo v únoru, bylo trochu šero a zima. Když jsem podepsala rezervaci, tak hned jsem si té velké praskliny všimla,ale to už bylo pozdě.

Okna určitě budu chtít nová,ale když zaplatím dům a okna,nevím kolik mi zbyde na opravu. Máte pravdu,že tady to asi nevyřešíme. příští týden tam chci jet znovu se zedníkem a možná si zavolám statika.

Datum: 15.04.17 19:09

Vezměte zedníka, omlaťte v místě praskliny zeď až na cihlu a uvidíte, možná vás překvapí že některé praskliny jsou pouze omítka to je běžná praxe, další co může být mírně rozjeté zdivo (dle fotek to mnoho nebude) tam většinou stačí odstranit starou maltu a cihly znovu sezdít kvalitní, dokonce jde vyhodit i několik cihel a znovu prozdít, lze sestehovat lze spousta věcí které když uděláte s tím zedníkem nebudou závratně drahé, dělal jsem to také, domek stál před tím, stojí i teď jakoby se nemetlo není každá prasklina fatální ale chce to toho zedníka na místo kladívko do ruky a on vám poví sám co a jak, možná totiž zjistíte že to vypadá hrozně jen zvenku na omítce pokud by narazil na něco většího skoukne vám to statik pro klid duše. Většinou takové ty "katastrofické scénáře" pochází od lidí z města bez zkušeností nemyslí to zle jen moc černě.

Datum: 15.04.17 19:12

Jedeme příští týden i se zedníkem a pak se uvidí . Děkuji mnohokrát

Datum: 15.04.17 19:08

Ten přístavek v zadní části, jak je tak hodně prasklý ,tak to je jenom špajska . Jedna je nahoře a druhá v přízemí. To kdyby spadlo, tak se nic neděje. Nic jiného tam není. Jinak mám strach z těch oken,že jak si to sedá, že mi nepůjdou otevřít ona. Už teď jedno v přízemí nejde. Potom se mi nelíbí ta prasklina přímo uprostřed zdi a za zdí je koupelna a je to v patře. Hluboká je asi 4 cm. Budu se snažit sehnat nějakého řemeslníka,protože firma je na mě moc drahá. Děkuji za podporu

Datum: 15.04.17 19:16

Tak jestli je to špajzka omlátit vydrabat na cihlu, případně spáry až do cihly vyškrabat pryč znovu sezdít kvalitní maltou. S těmi okny otázka je jestli to sedá, ono totiž dřív se používali např. dřevěné překlady které pokud byly užší pak více pracovali a tudíž pak měly vliv na okno dokonce praskají i zdi u oken také běžné neznamená to ale že by to padalo. Dost možná také pracuje rám okna nic vyjímečného, zavírat nemusí ani vlivem stáří prostě má po životnosti to je také běžné.. Jinak ty praskliny to by se muselo vidět na místě to vám opravdu řekne na místě nejlépe zedník v případě něčeho většího ten statik, nestrašte se ale rozhodně dopředu uvidíte co bude, ne každá zeď je také nosná, leckdy praská pouze příčka bez nosné funkce prostě proto že je např. špatně sezděná s druhou zdí (dodatečně dělaná) apod., těch případů proč a jak co je a jaký to má na co vliv je víc ale to chce opravdu na místě

Datum: 15.04.17 19:20

Bylo mi řečeno, že tam asi neni udělaný věnec,ale to já zatím nevím. Dům je ode mne 100 km,tak je pro mne těžké tam stále jezdit. Moc děkuji za každou radu

Datum: 15.04.17 19:24

Tak to že tam není udělaný věnec není na závadu, sice pravda někdy to pak shora praská ale jde o "jinou technologii" dříve byla střecha spíše "samonosná" posazená na zdech jako čepice, dnes se dělají věnce a střechy se k nim kotví "na pevno" druhotný význam věnce pak je, že dodatečně shora zdivo "sepne" "vyztuží" zpevní, ale nenechte se mýlit že by domy bez věnce měly omezenou životnost, ten můj stojí bez věnce více než cca 120 let, pochopitelně pokud by jste dělala nový celý krov (bude-li to ale vůbec nutné lze vyspravit někdy i ten starý) tak ten věnec pak už uděláte ale "není nezbytností" , i bez věnce stojí domy několik set let bez problémů...

doplněno 15.04.17 19:28:

Zkrátka u těch oprav jsou věci "nutnější" a pak ty které zatím dělat nemusíte nejsou zatím třeba ale když je uděláte např. ten věnec domek tím jakoby "vylepšíte" např. pro příští generace na další století apod. Je to výhoda oproti stavbě kdy vše musíte dělat ihned a tudíž se většinou musíte zadlužit.

Datum: 15.04.17 19:27

Myslíte, že na opravy těch prasklin,by mi stačilo 100 tisíc?

Datum: 15.04.17 19:34

Záleží jak to tam je, ale pokud je to "stabilizované" (stačí se zeptat předchozího majitele najdete-li ho,nebo sousedů jak to tam dlouho je) pak pouhé znovuvyzdění znovuvyspárování apod. např. s dvěma zedníky v klídku pomalu by vás přišlo za materiál a práci na pár desítek tisíc, když to uděláte zadavatelsky nějaké firmě to víte že si tam naúčtují i modré z nebe a ani ta stovka vám třeba nebude stačit tak to prostě je. Např. jsem si dělal podlahu sám (včetně nosných prvků apod.) vyšlo mě to na pár desítek tisíc, nechat to dělat firmou nedoplatil bych se, za podstatně horší kvalitu a nižší životnost.

Datum: 15.04.17 19:38

Snad najdu někoho šikovného. Děkuji

Datum: 15.04.17 19:40

Pozor na některé firmy a podnikavce, napřed vám naženou strach a pak nabídnou "odbornou pomoc" a vy jim z vděčnosti třikrát přeplatíte i za věci které vůbec nejsou nutné.

Od: rv
Datum: 15.04.17 19:23

Pohlídejte si, aby jste kupovala už bez exekuce. JIinak hrozí, že zaplatíte dlužníkovi a přijdete v exekuci o domek.

Datum: 15.04.17 19:25

Ano já vím, děkuji

Datum: 15.04.17 20:06

Hanko, ty chceš koupit barák, kde je nutná generální rekonstrukce. Dokonce i realitní kancelář to má uvedeno v inzerátu, že to není pro bydlení v 21století.

Proto je třeba se připravit, že v příštích letech bude potřeba mnoho peněz.

Já ti to nepíšu, abych tě naštval, ale abych ti třeba sundal růžové brýle, které si člověk občas nasadí, když si chce splnit sen.

A protože těch peněz asi nemáš moc, tak to chce 2x měřit a 1x řezat.

doplněno 16.04.17 10:35:

Měl jsem to spíše dát asi do uvozovek, je to shrnutí celého textu a přiložených fotografií. Je to dáno také především tím, že na ten domek prakticky 40let nikdo nešáhl. Dům je ihned obyvatelný, ale koupeny a kuchyně jsou v původním stavu a případně tedy určeny k rekonstrukci do současného standardu bydlení.

Asi tu dám rovnou odkaz, ať si každý může prohlédnout a nemusí hledat. http://www.sreality.cz/detail…802460#img=0&fullscreen=false

Vnitřní sítě jsou původní. Jak je starý původní objekt netuším, ale odhadem to 60-70let určitě bude. To že napíše realitní kancelář, že jsou v dobrém stavu je nic neříkající. Oni tomu nerozumí a určitě z vlastní kapsy nezaplatí mnoho tisíc na jejich kontrolu. V každém případě jsou dnešní standarty např. elektrického rozvodu někde jinde, než to bylo po 2. světové válce.

Vlastně nejlepší na celém objektu je střecha, která by mohla ještě 10-20let vydržet, když se provedou lokální opravy a dodělání. Např. rozpadající se komín(ten který je napojen na kotel) , chybějící okapy, oplechování atd.. Je vidět, že se to dělalo svépomocí, bez odborných znalostí.

Na některých fotkách je vidět opadaná vnitřní omítka. Možná to značí problém s vlhkostí. Dále až sundáš koberce, tak může nastat nemilé překvapení, že jsou prohnilé podlahy. atd. atd.

Prostě barák na který se 40let nešáhne, vyžaduje více, než pouze běžnou údržbu. Nejsi první, kdo kupuje starý barák v podobném stavu. Většina lidí by do toho už ale nešla.

Další investice bude třeba nový kotel na tuhá paliva. atd... Je toho spousta a člověk který bydlí v paneláku si je nedovede představit.

Proto je třeba 2x měřit a jednou řezat. Další šanci na koupění nového baráčku už nemusíš mít.

Datum: 16.04.17 08:37

Já jsem nikde nenašla, že je potřeba generální rekonstrukce. Můžeš mi dát prosím odkaz?

doplněno 16.04.17 10:51:

V domě jsem bydlela asi 30 let, tak vím co to obnáší. Dělali jsme na něm také rekonstrukci v v roce 1970 a zatím je všechno funkční i střecha dobrá a zrovna tak je to tady s tím to domem. Zatím všechno funguje. Vím že nějaké opravy budou potřeba ,hlavně dám nová okna a opraví se ty praskliny. Podlahy jsou betonové, dívala jsem se. Vlhko nikde neni,akorát drobný problém nad oknem,kde je balkon,ale to by se také opravilo.Do budoucna jistě počítám s dalšími úpravami,ale všechno postupně.Stejně s tím už nic nenadělám,když jsem podepsala (hloupá ) rezervaci za 200 tisíc.

doplněno 16.04.17 12:49:

Nábytek mám svůj moderní i velkou kuchyňskou linku. V přízemí domu je dlažba. Jen mě trápí ty praskliny.S tím kotlem zatím nevím,nezjišťovala jsem informace.Všechno se musí samozřejmě vymalovat.

Datum: 16.04.17 11:22

Zdravím

To že je něco v domku "staršího data" ještě nemusí znamenat že to musí být nefunkční nebo že je nutno ihned vyměnit, proto doporučuji prohlédnout (šikovným zedníkem, tesařem, vodařem, elektrikářem atd-) ti vám nejlépe řeknou v jakém je co cca stavu, s tím zda je opravdu nutno něco ihned předělat nebo zda to počká.

Co se týká těch rekonstrukcí co se dělají dnes, je nutno přihlédnout k tomu, že lidé dnes dělají v rámci rekonstrukcí i věci které jsou z praktického hlediska zbytečné dělat, pak ovšem je jasné že to znamená nejen daleko vyšší pracnost ale i fin. náklady. Například, nestačí jim radiátory chtějí všude podlahovku(pak musí přebourat podlahy které mohou být jinak naprosto OK) nechtějí TP chtějí tepelné čerpadlo apod. (pak je nutné masivně zateplit + výkopy další stavební úpravy ) protože je nutné masivně zateplit je nutné zároveň i někde raději "podřezat" (což by jinak také nemuselo třebas být, nevlhne-li to opravdu znatelně). Nestačí původní kuchyň a obývák odděleně je tu "trend" mít to spojené čili vybourávají se příčky, pokud je tam něco nosného pak se to řeší dalšími stavebními úpravami, funkční podlahy nestačí opravit (nová dlažba oprava parket) chtějí to mít "nové" takže vše zase vybourat, koupelna nestačí vana musí být sprchový kout + třeba masážní vana takže byť funkční koupelka zase vše přebourat, kuchyň nestačí obyčejná linka, musí být alespoň za 100 tisíc + nejnovější a nejdražší lednice sporáky pračky, proto je tam důležité to slovíčko "DNEŠNÍ STANDARD" a pak je to pochopitelně "dosti drahé" protože nejde jen o "funkčnost" která tam třeba už v mnoha věcech je, jako spíš o "morální zastaralost" a to že dnes zkrátka "frčí" jisté trendy které ale nejsou nezbytné, za dvacet let přijdou jiné "trendy" a tak se zase vybourá to co se postaví nebo spraví dnes a "udělá se to znovu" byť je to prakticky zbytečné a to původní stále funkční, v tomto konání jsou lidé poháněni hodně reklamou, protože pokud si něco opravíte a vydrží vám to padesát let není to pro nikoho "kšeft" proto je nutné co chvíli měnit obkladačky dělat nové koupelny, dělat nové kuchyně obýváky atd. atd. pak je to zaručeně "drahé"...

Čili vždy záleží co od čeho člověk chce, pokud chce aby se to opravilo v rámci praktičnosti a funkčnosti sem tam nějaké designové vylepšení nemusí to být nákladné v případě splnění jistých dnešních trendů to ale samozřejmě znamená sáhnout daleko hlouběji do kapsy.

doplněno 16.04.17 11:54:

P.S.

Díval jsem se na ty fotky z realitky, žádná hrůza, ty pokoje (pokukd není člověk zbytečně náročný) by stačilo jen vymalovat dát nový lustr (stropnici) nový koberec, natřít znovu radiátory. Koupelka, rekonstrukce je doporučena zřejmě kvůli "morální zastaralosti" což ale neznamená funkční neschopnost, zase ale uděláte-li si to svépomocí pak např. výměna vany za sprcháč (chcete-li ) nebude velkou finanční zátěží. Jako dražší bych viděl investici do nového kotle, vzhledem k tomu že vás do toho bohužel tlačí nové požadavky Eu. A jistě se oplatí nová okna neboť těmi utíká většina tepla z domku, což jsou peníze. Co se týká kuchyně, zase jde spíše o morální zastaralost, čili linka by se dala buďto opravit (v rámci vzhledu) anebo koupit něco levnějšího vzhlednějšího, jistě se dá ale např. i ponatírat a ponechat apod. Jako klad vidím uvedenou zachovalost střechy. Dle toho co je na fotkách se mi to jeví jako normální starší domek se starším vybavením odpovídajícím době větší opravy jež je uvedena na sedm. léta.

Datum: 16.04.17 12:58

Kotel vidím opop, dnes se dá koupit např. opop eko kotle s ručním přikládáním ovšem splňující již přísnější emis. limity, nebo pak automat, na trhu je toho vícero...

Praskliny jak jsem psal na místě se zedníkem tipuji ale že to nebude problém..., u těch starých domků je běžné že je sem tam někde nějaká zeď prasklá apod., zdivo je totiž svou podstatou "nepružné" resp. pruží velmi málo tudíž stačí pružnější překlad nad oknem (dřevo) nebo nějaké i třeba jednorázové sednutí základu apod. a zeď pukne ovšem kvůli tomu ty domky nepadají to už by muselo opravdu být, trvale pracovat apod., ale to by jste viděla kdyby se dala do pukliny strčit ruka...

Dlažba vypadá dobře a zachovale

Datum: 16.04.17 13:11

Pokusím se tam zajet co nejdříve (jak bude mít makléř čas) a zjistím víc o prasklinách. Ten dům byl v exekuci a koupil jej jeden pán od Nymburka a chtěl jej pro dceru. Pak si to nějak rozmyslel. Možná poprosím majitele o nějaké informace.Zdá se, že je to slušný člověk a vím,že dělá instalatéra Děkuji za Váš čas a pomoc

Datum: 16.04.17 13:22

Není zač, vždy je nutno vycházet z konkrétních věcí konkrétně na místě, vycházet z reality, ta většinou nebývá tak černá jak se na první pohled zdá, na dálku zde na foru to objektivně zhodnotit nelze.:)

Datum: 16.04.17 16:20

Dům vypadá na svůj věk celkem zachovale, cena je, myslím, přiměřená. Ty trhliny by měl vidět odborník, ale nemyslím, že by byly kritické (opravit ale v každém případě). Oprav Vás čeká mnoho a počítejte ale s tím, že Vás ty opravy budou ve finále stát hodně peněz, možná víc, než za kolik dům koupíte.

Určitě si zjistěte, proč ten původní zájemce couvnul. Neptejte se ale přímo jeho, pokud je v tom nějaký háček, tak Vám to stejně nepřizná.

(Pro zajímavost - moje dcera se právě rozmýšlí nad koupí podobného domu od stejné realitky. Taky už hledá několik let.)

doplněno 16.04.17 16:46:

Tu cenu za opravy jsem nemyslel jen za ty trhliny (to ani moc drahé být nemusí), ale za postupnou kompletní rekonstrukci domu.

Datum: 16.04.17 16:27

Jo,když člověk nemá 5 mil na nový, tak má smůlu Nemyslím,že oprava bude přes milion . Ty praskliny bych řekla tak kolem 100 tisíc. Zeptám se souseda, proč majitel couvl,protože nevím koho jiného bych se měla zeptat.

doplněno 16.04.17 16:48:

Ano,tak to ano,bude to dražší,ale opravy potrvají několik let

Datum: 16.04.17 16:59

Oprava prasklin za 100 tisíc to je silně přemrštěné, obouchá se omítka dostanete se na zdivo, a teď vydíte dle fota by ty cihly měly být maximálně jen mírně rozjeté možná prasklé někde ale tipuji to bude pouze omítka. V každém případě se spáry mezi cihlami případně praskliny či rozestupy cihel zbaví staré malty znovu vyplní kvalitní zdicí maltou zaomítá hotovo, může se to i sestehnout např. kramlemi pásovinami apod., každopádně to zdaleka nebude oprava za sto tisíc, tohle je otázka pár tisíc za materiál + práce. Sto a víc tisíc to by už šlo o nějaké stahování lany ocelové výztuhy statické vyzdívky, ale i tak sto tisíc je na to příliš, leda že vás někdo šikovně "natáhne." Tipuji že to ale nebude tento případ, nebál bych se toho, pak je to v řádech tisíců,max. desetitisíců jak jsem už psal je lepší si na to vzít jednoho dva zedníky, jistě zadavatelsky firma si naúčtuje i to co tam nebude. Rozhodně se nikomu nechlubte že na to máte 100 tisíc nebo to z vás někdo pod nějakou záminkou "vytáhne" tak to prostě je. Osobně bych si to spravil svépomocí protože jsem to tak už u sebe také dělal a tam je to prakticky úplně za pakatel. Ty peníze co ušetříte si pak můžete použít na nákup např. nového kotle apod. Pokud tam nebudete chtít mít vše dle současných trendů (jakože to pokládám za zbytečné) pak rozhodně cena za opravy nebude vyšší než pořizovací cena, bude to daleko daleko méně. Ty případy kdy je to vyšší je proto že lidi jak jsem psal udělají např. komplet novou střechu i s krovy ačkoli to třeba není vůbec třeba, udělají komplet nové podlahy ačkoli to není třeba, udělají nové omítky ačkoli to není třeba, změní vnitřní dispozice tzn. vybourají příčky posunou schody já nevím co ještě zkrátka to kompletně "přebourají" a pak se diví jaká je cena většina takových věcí je ale dle mně zbytečná, lidi v tomto hodně "přehání", pokud ale někdo neví co s penězi iniciativě se meze nekladou pochopitelně.

doplněno 16.04.17 17:07:

Prostě lidi dělají dost zbytečností, řada věcí rekonstrukci ani nepotřebuje ale lidi to chtějí mít "nové" pro ten pocit, ačkoli třeba stávající stav vydrží bez problému ještě dalších padesát sto let. Pro ty kteří k tomu přistupují takto by opravdu bylo lépe aby spíš stavěli než spravovali, pokud se k tomu přistupuje rozumně dělá se jen co je opravdu nutné udělat (těch věcí zas tolik nebývá) pak je to levnější než stavět nové to mi věřte. Lidi žijí v domnění že je většinou levnější stavět než opravovat ale to je způsobeno převážně tím co jsem zde psal, oni prostě barák rekonstruují tak, že ho téměř celý přebourají přezdí atd. atd. prostě zbytečnosti pak je to samozřejmě velice drahé, ale pak také kolikrát nemá logiku kupovat starší domek.

Datum: 16.04.17 17:07

Chlubit se rozhodně penězi nebudu Ono těch prasklin je trochu víc. Pokusím se najít nějaké šikovné zedníky,ale asi tam v obci,protože kdo by jezdil dělat 100 km daleko.Určitě by museli dělat jen o víkendu. Zatím nechci žádný přepych, to už si musí udělat můj syn,až tady nebudu

Datum: 16.04.17 17:14

To je jedno kolik těch prasklin je, omítka se obouchá jen v místě a po zacelení trhliny ve zdivu se znovu zaomítá jen to obouchané natáhne hrubou pak fajnovou a po zaschnutí a vymalování nikdo nepozná kde ta prasklina byla to nejsou opravy za statisíce, za materiál nějakou tu zdicí maltu trochu hrubé a fajnové omítky + za práci to opravdu nejsou žádné závratné částky, jde to opravit celkem rychle :)

Datum: 16.04.17 17:24

Nejhorší je, že si sedlo i okno a nejde otevřít,ale snad do zimy stihnu dát okna nová. Doufám,že zedníci si s tím poradí

Datum: 16.04.17 17:33

Tak u starších domků je běžné že např. pracují překlady okno má po životnosti, to vše se dá ale řešit, můžete okna měnit postupně (jako já dle potřeby kde dosloužilo) nebo investujete víc a pak máte zase množstevní slevu apod. to už záleží na vás co se překladu týká zkušený zedník vám řekne co je třeba.

Datum: 16.04.17 17:35

Dobrý nápad, uvidím,jak na tom budu finančně. Děkuji

Datum: 16.04.17 17:48

Většina starých domků už má své "mouchy" vše se dá většinou nějak řešit, je možno řešit i postupně čímž se lze vyhnout např. zadlužení apod. U tohohle domku máte "toto" u jiného to zase bude něco jiného s tím je třeba počítat netřeba se ale děsit. Také bydlím na starém velmi starém domku (přes cca 120 let) problém v tom nevidím, domek má velmi příjemné klima, za nové bych neměnil, když mám čas a peníze tak vždy něco spravím, nemusím se zadlužovat dělám to stylem "práce hrou" vyhovuje mi to tak, ale to záleží jak kdo to chce mít, pro ty co chtějí vše ve vysokém lesku v nadstandartu bez kazů pak nezbývá než se zadlužit a nejlépe postavit nové. Záleží co kdo chce.

Datum: 16.04.17 17:52

Dluhy jsem nikdy neměla a nehodlám s nimi začít Jak píšete : hezky postupně Hlavně že je střecha nad hlavou a neprší na mě

doplněno 16.04.17 18:01:

Tak nějak to mám v plánu,ale hlavní je také to,že hodně práce si udělám sama, protože mě to baví

Datum: 16.04.17 17:58

Přesně tak, to je i má filosofie, navíc to člověka začne i bavit, nejdřív to vypadá vždy beznadějně člověk si říká "co s tím" pak to zkusí spravit a vida, výsledek je lepší než očekávání pak zkusí zase něco jiného a zjistí že to jde, se vzrůstajícími zkušenostmi se vytratí zbytečné obavy "co by kdyby" a člověk má radost z vykonané práce. To základní tedy střechu nad hlavou máte, určíte si priority např. nová okna kvůli teplu apod., praskliny, a postupně se ten domeček zvelebí. :)

doplněno 16.04.17 18:08:

Máte syna pokud ho to bude bavit také a pokud najdete dobrého opravdu zkušeného zedníka (mám takového je to k nezaplacení) pak i s méně penězi můžete udělat mnoho. U těch starých domků je často i výhoda pěkné místo, to leckdy v satelitních městečkách prostě chybí, je to takové více "uniformní" kolikrát to už jakoby nemá tu duši ale to už je na zvážení každého jak to chce kolik má peněz apod.

doplněno 16.04.17 18:14:

A i kdyby jste si to vy nebo syn časem rozmysleli, vše co bude opraveno se "počítá" tím menší problém bude to pak prodat, a prodat se to dá vždycky takže i z tohoto pohledu si myslím není třeba si dělat těžkou hlavu, záleží jak se vám to tam zalíbí to místo ten duch domku atd. atd. Já žil původně v paneláku, dřív mi to tam nevadilo, ale když tam přijdu dnes říkám si jak jsem tu mohl vůbec žít, zlatá stoletá chalupa to je úplně jiné klima jiná psychická pohoda, zvláštní věc byť to u mně není na tom "dnešním standartu" je mi tam líp do bytu bych už nechtěl, leda by to bylo za trest.

Datum: 16.04.17 20:12

Nechtěla jsem již přidávat názor, napsala jsem toho dost.

Musím ale reagovat na právě dnešní příspěvek ve 13.11.

Píšeš: Tento dům byl v exekuci a koupil ho jeden pán z ..pro dceru...

A já se ptám, jestliže byl v exekuci po prvním majiteli, tak jak to, že ještě není pořádek na KÚ? Podle pavučin je evidentní, že dům byl druhým majitelem koupen před delší dobou. Neměl být již výše uvedený zápis dán do pořádku? Proč to vázne?

To se zástava potáhne až k třetímu majiteli?

Kde je chyba, někdo neříká pravdu. Nebo já tomu nerozumím. *sok*

doplněno 16.04.17 20:32:

Ještě k malý dotaz k obrázku č. 12 z inzerátu. Je to ložnice s oranžovými závěsy. Kde se tato místnost nachází? Ptám se kvůli mapám na omítce pod topením a vpravo od topení. Není to náhodou v přízemí a zeď má porušenou izolaci?

Datum: 17.04.17 09:13

Nic se neděje, každá připomínka dobrá.Dokud nebude exekuce v pořádku, tak dům nekoupím. Kde to vázne nevím,majitel říkal,že někde na úřadě. Dům izolaci má,možná je to od topení,ještě se tam podíváme. Děkuji za radu a odpověď.

Datum: 17.04.17 10:03

Pohanka - To je běžné. Před rokem a půl jsem koupil pozemek v exekuci a dodnes je v zápisu na katastru poznámka, že je na něm právo exekutorské. Vysvětlili mi to tak, že k výmazu téhle poznámky dojde, až bude komplet uzavřeno exekuční řízení, to znamená, až bude dražený dlužníkův majetek kompletně rozprodán. Že prý to pro nového majitele není podstatné.

Datum: 17.04.17 10:12

Jsem ráda, že jste to sem dal. Myslím,že původní majitelé moc věcí na prodej neměli, podle toho co je vidět na fotkách v nabídce inzerce. Pán ,který dům koupil v exekuci, mi řekl,že původní majitelé měli exekucí několik a že je všechny uhradil,ale ta poslední prý někde vázne na úřadě,který by měl poslat vyrozumění na katastr,ale to já přesně nevím,který úřad to dělá. Také nechápu,proč by měla být exekuce vymazána až při podpisu kupní smlouvy?

Datum: 17.04.17 11:02

Děkuji ,,magdon,, za vysvětlení.

Od: dylin
Datum: 17.04.17 10:15

Nechci Vám kazit radost, ale koupil jsem něco podobného a bude mě oprava stát přes 1 mio... Ty praskliny nejsou ani trochu nevinné, řekl bych podle fotek, že problém je už v základu. Navíc ty praskliny podél stropu na té jedné fotce naznačují, že máte stropní trámy chycené tesaříkem (měl jsem tam stejné markanty na omítce). Předpokládám, že to nemá ani věnec, ale jen kotvy.

První, do čeho budete muset investovat je statické zajištění a doufejte, že to půjde vyřešit sestehováním a ne úpravou základu. Když to jen zakryjete povrchově, tak je to stejné, jako byste na zlomeninu dala náplast s Mickey Mousem.

Dále ať na to koukám jak koukám, tak žádné zateplení nevidím. Elektrika bude předpokládám v hliníku, takže další problém. Nemluvě o vodě a odpadech.

No upletla jste si na sebe bič, tak jako já.

Datum: 17.04.17 10:22

No to jste mi tedy radost zkazil Ale věřím Vám. Zatím jsem dům nekoupila, jen podepsala rezervační smlouvu a zítra jí musím zaplatit. Když to tady tak čtu, tak bych asi měla zkusit odstoupit od smlouvy,jestli to půjde.

Od: dylin
Datum: 17.04.17 10:32

Já jsem do toho šel, protože ten můj je prcek a neměl takové děsivé praskliny. Taky jsem si trouba říkal, že má novou krytinu, tak nemusím dělat střechu. Koupil jsem, oddělal sádrokartony v podkroví a nestačil jsem zírat. Tesařík z krovu udělal špagety. Jak jsem oddělal záklopy stropů, tak jsem zjistil, že jeden strop je udělaný z březových větví. Neuvěřitelné zvěrstvo. Nakonec nejspíš zůstane jen obvodová zeď v přízemí. Ostatní musí pryč.

Datum: 17.04.17 10:44

Tak to Vás lituji a to myslím vážně. Jednu výhodu máte, jste chlap a poradíte si s tím lépe než já.

Datum: 17.04.17 10:29

Zateplení by mohlo být na fotce číslo 13. Pod /bývalou/ bílou záclonou je výstupek. Jakoby tam byla nalepena polystyrenová deska, již přemalovaná, ani parapet /dlaždičky/ přes ní nejdou. Také by to mohla být nika pro topení. Nevidíme protilehlou srtranu, která je zakryta gaučem. Ale vzhledem k tomu, že topení je vlevo na zdi, tak čert ví.

Ještě se vyjádřím k základům. Povětšinou se pod domy, postavené v této éře, vykutaly sklepy. Někde to jistě nešlo, ale tady na pozemku by neměl být problém. Z jakého důvodu, jestli nestabilní podloží, voda, nedostatek financí, větší, dostatečné zázemí na dvoře za domem, se již nezjistí. Je možné, že základy domu nejsou dostatečně hluboké a nepočítalo se zvýšenou zátěží přístavby. Proto to pracovalo a objevily se trhliny.

Podle fotogalerie je dům v nabídce od června 2016, myslím, že tam nemusel být žádný tlak na rychlost, prohlídka mohla být důkladnější a nepospíchat.

Datum: 17.04.17 10:39

Fotka č. 13 je pokoj v 1 patře. Zateplení je v přízení fotka č.12 pod topením a od něj vpravo ta zeď celá. Dům je izolovaný a sklepy nemá.

Datum: 17.04.17 10:56

Jo, jo, již to vidím, za tím zrcadlem jsou na stěně nějaké pruhy od zhora dolů, a u stropu za lustrem je vidět nějaká hrana. Pod topením toho není moc vidět.

Hani, nechcete předat rekonstrukci synovi? Možná, že si berete velké břímě na sebe a ti mladí si s tím poradí lépe.

Datum: 17.04.17 11:02

Já mám kde bydlet,mám byt a syn je sám a nerozumí tomu Na těch fotkách toho opravdu moc vidět neni a nebylo ani když jsme byli poprvé na prohlídce,až teď,čím víc si to prohlížím,tím víc závad vidím. Je to hrůza.

Datum: 21.04.17 17:03

Dnes jsem měla na prohlídce odborníka a říkal, že spáry nejsou problém skonroloval i elektriku i půdu,takže akorát nová okna a spáry se přitom opraví. Ta větší prasklina prý taky neni problém ,stačí vyplnit, tak jak už tu někdo popisoval,tak jsem si oddychla.

Datum: 21.04.17 18:38

Zdravím

Tak já si to myslel už dávno, protože takových prasklin na barácích je, proto jsem psal nejlépe na místě, nikoli na dálku z fotek a většinou bez zkušeností to je pak samozřejmě "samá katastrofa":)

Datum: 21.04.17 18:41

Dobrý den,

no bylo tu pár lidí, co mě pořádně vystrašili *smich*

Datum: 21.04.17 18:42

Vše je v pořádku i stropní trámy

Datum: 21.04.17 18:50

Dříve bych vás také vystrašil, protože jsem neměl žádné zkušenosti, jenže jakmile do toho člověk při opravách "vrtne" rychle je nabývá, čili ty doby kdy mně vyvedla z míry kdejaká puklina jsou pryč, ty co byly jsem spravil, kdyby se zase někde něco objevilo tak to zase spravím, když na to přijde tak na baráku se dá opravit snad úplně všechno, a opravdu není to tak drahé, drahé je spíš pak to vybavení jako např. koupelka za sto, kuchyň za stopadesát apod. a na to bych se mohl z vysoka víte co:)

Datum: 21.04.17 18:54

Pokud to byl opravdu odborník tak je to OK.Přeji úspěch při opravách a zabydlení. Nabídl bych svou pomoc ,ale ani mně ,ani Vám by se to nevyplatilo jsem docela zdaleka. a hlavně problém-nedostatek volna!

Jinak pkd budete chtí poradit tak klidně i přes SZ!

Datum: 22.04.17 08:53

Každá rada dobrá, moc děkuji za pomoc máte pravdu,musím sehnat někoho z blízka

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.