Může být dohromady obývák a kuchyně?

Od: Datum: 12.04.17 20:58 odpovědí: 16 změna: 13.04.17 20:42

Můžu zkombinovat obývák a kuchyň dohromady.? Digestoř tam bude,ale bojim se i tak zápachu v obývací části.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.17 21:04
avatar

Proč by nemohla? Vždyť kolik lidí to tak má :) a vám kuchyň zapáchá? Nám teda ne, ani po letech, tak proč by měl zapáchat obývák? ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.04.17 21:14

Pro chlapa není snad hezčí pohled, jako na ženskou, co mu v kuchyni "smahne" něco dobrého k večeři ;). A žena (no, někdy i chlap) tráví v kuchyni dost volného času. Tak proč kuchyň nespojit s obyvákem a být tak vlastně všichni stále pospolu :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mp*
Datum: 12.04.17 21:23

To je dneska v nových bytech úplně normální. Dokonce i v paneláku jsme řezali siporex už v 70tých letech. A jaký zápach? Pokud vaříte dobře, tak to musí jen vonět, v opačném případě by byla chyba na Vaší straně.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.17 08:16

Meli jsme uz v panelaku a v novem bungalovu take-naprosta spokojenost.Vse je otevrene ,vzdusne ,proslunene (kdyz sviti*slunce*.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.17 10:12
avatar

můžete. Lidi to při bytových rekonstrukcích dělají normálně a běžně.

Jestli máte 3+1, pak budete mít 3+kk (kk znamená kuchyňský kout) a vůně či zápach z přípravy jídla mluví spíš o kvalitách kuchaře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.17 15:03
avatar

Nebudou spíš mít 4+kk?

Mně tedy vždy dost vadil hluk z kuchyně, ale já když se dívám na televizi, tak se dívám dost pozorně, takže mi rušení prostě vadí. Slyším i z oddělené kuchyně mytí nádobí, smažení, šlehání, bouchání taky... nic pro mě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 13.04.17 13:27

Můžete, já jsem to tak chtěla, protože kuchyň byla stejně průchozí do obýváku, dělila je nosná zeď, v které byla stejně díra na akvárko. Tak se vysekaly díry, daly traverzy, nosná zeď se zbourala a prostory se spojily. A já nejsem zavřená v kuchyni a zbytek rodiny oddělený v obýváku, ale jsme všichni spolu. Ovšem jedna nevýhoda je, když vařím, špatně slyším televizi a musím si jí dát víc nahlas. Digestoř máme bez odtahu ven či do komína, to už nějak nešlo, takže ano, když vařím je to citít, ale nejvíc v horním patře, holt komínový efekt je komínový efekt. Ale kupodivu si chlap nikdy nestěžoval, když otevře dveře od domu a já mu tu smrdím s jídlem, hned má lepší náladu. I 6ti letý syn jásá, jé maminka vařila polívčičku a je to vývárek, to já poznám.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.04.17 13:50
avatar

Jak říkají ostatní, jistě můžete.

Mám ale jiný názor. Kuchyni raději oddělenou. Obývák má být IMHO prostor klidu a nechtěl bych z něj mít závodku s kuchyňským odérem, hlukem a provozním nepořádkem. Přijde mi to jako ložnice spojená s technickou místností. Nebo WC otevřené do haly, aby všichni byli hezky spolu...

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.04.17 14:27
avatar

No jistě že může, je to fajn, jak všichni, až na jednoho (nemyslím to zle!) popisují, já to mám taky tak. Samozřejmě, dobrá digestoř je nutná, hlavně pro případy smažení, jinak dobrá kuchyně naopak voní... ale přece jen jednu drobnou nevýhodu bych viděla. Je to právě blízkost kuchyně, co láká hlavně slabší povahy k hloubání, co by se ještě dalo... jak naložit se zásobami a co vlastně v té ledničce všechno ještě máme. Tak na to pozor, jinak príma věc. Popovídáte si neporovnatelně víc, než když je kuchyňský "otrok" uzavřen v sebekrásnější "kobce" a ostatní blaženě tráví čas za dveřmi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.17 15:13
avatar

Největší smrad bývá od kuřáků,Kuchyně v tom roli nemívá.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 13.04.17 15:58

Hadra na madle,binec na sporáku,snad plesnivej roh?nebo co to je? Přeplácaný a neútulný.Toto není propojení kuchyň-obyvák.Jen vybouraný futra a udělanýho něco a ještě ne kvalitně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.17 16:03

mnd. Proč hned tak kriticky? Je to normální kuchyň, s normálním "provozním nepořádkem" ;). Každý není zastáncem sterilní kuchyně. Já osobně se u Jabraky v kuchyni budu cítit příjemně. Budu vědět, že i když mi něco upadne na zem, tak z toho nebude nějaký problém. V těch nablýskaných kuchyní jako z katalogu se většinou nedá normálně žít.

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: mnd®
Datum: 13.04.17 20:42

No,snad jsem to vzal až moc kriticky,ale tak mi to místo připadá.Já už jsem takovej - co mám na jazyku,tak to řeknu bez obalu a hotovo.Nehaním úmysl ale provedení.Tohle není .,vzdušnej,, obývák a kuchyně.Mezi obývákem a kuchyní máme prostor V 260cm a Š 280( panelák) Tomu říkám propojení kuchyně a obýváku.Ne jen vybourat futra a udělat tam tento bláznivej nevzhlednej blééé...Provozní ani sterilní nejsme,ale tento binec doma nemáme.

Jestli jsem se někoho dotknul tak se omlouvám,ale můj vkus je asi někde jinde,ale tohle bych do bytu nechtěl.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mnd®
Datum: 13.04.17 15:18

Máme to takhle ,,vzdušné,, v paneláku od začátku a je to paráda.I dětem se to líbí a svůj druhý domeček dělají ve stejném stylu ( obývák a kuchyň dohromady ).Jsme sami dva a v kuchyni stejně nejíme.Jídlo si dáme na stole u telky.Digestoř máme,ale nepoužíváme - nic nesmrdí tak lahodně,jako řízky nebo pečené masenko.Ale ne - žádný puch z kuchyně tady není.Navíc to spíš nutí manželku,aby umyté nádobí nebylo dlouho na lince a víc a častěji uklízí.Takže za mne je to bezva mít to propojené.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: akym®
Datum: 13.04.17 18:19

Máme to tak už 39 let, už od panelákového architekta – z gauče k lednici 3m, ke sporáku 4. A větrat, když se hulí od vařečky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.04.17 18:53
avatar
Zdravím..!
Zápachu..?,,, Jakého zápachu se obáváte.? To tak často vaříte třeba drštˇky, či smažíte tvargle..?
U mě to vypadá takto a jsem spokojený. Na telku vidím přímo od sporáku, což mi vyhovuje.
Třeba takto.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.